Справа № 1п-108-2009р.
П О С Т А Н О В А
11 червня 2009 року Староміський районний суд міста Вінниці
в складі :
головуючого судді Татаурової І.М.,
при секретарі Сускові А.О.,
з участю:
прокурора Півнюка С.М.,
потерпілого ОСОБА_1,
адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вінниці подання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки обвинуваченого
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Бушинка, Тиврівського району, Вінницької області, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, неодруженого, працюючого у СПД ОСОБА_4, проживаючого та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого за ст. 122 ч.1 КК України
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що він 26 квітня 2005 року близько 09.00 год. ранку в ході суперечки з приводу торгівлі на вулиці Привокзальній в м. Вінниці знаходячись біля будинку №2/1 по вул. Привокзальній в м. Вінниця, з метою нанесення тілесних ушкоджень на грунті раптово виниклої неприязні, кулаком правої руки умисно наніс удар в щелепу ОСОБА_1, чим спричинив йому тілесні ушкодження у вигляді перелому нижньої щелепи в ділянці кута зліва, які згідно висновку судово-медичної експертизи №2853, відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості, оскільки потягли за собою тривалий розлад здоров'я.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою винність в інкримінованому йому діянні, передбаченому ст. 122 ч.1 КК України, при вказаних вище фактичних обставинах справи, які встановлені в ході досудового слідства визнав повністю, дав показання аналогічні викладеним в постанові, щиро розкаявся у вчиненому. Просить суд закрити відносно нього кримінальну справу у зв'язку із передачею його на поруки трудовому колективу СПД ОСОБА_4 і звільнити від кримінальної відповідальності.
Прокурор вважає за доцільне застосувати до обвинуваченого ОСОБА_3 вимоги ст. 47 КК України та передати його на поруки трудового колективу.
Потерпілий ОСОБА_1 заперечує проти передачі ОСОБА_3 на поруки.
Вислухавши обвинуваченого, потерпілого, думку прокурора, адвоката, суд приходить до висновку, що наявні всі правові підстави для застосування до обвинуваченого ОСОБА_3 вимоги ст. 47 КК України.
Так, згідно вимог ст.7-1 КПК України, провадження в кримінальній справі може бути закрито судом у зв'язку із з передачею особи на поруки колективу підприємства, установи чи організації.
Відповідно до вимог ст. 10 КПК України, прокурор, а також слідчий за згодою прокурора вправі за наявності підстав, зазначених у ст. 47 КК України, своєю вмотивованою постановою направити справу в суд для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням про це, прийнятим на загальних зборах.
Норма ст. 47 КК України визначає вимоги до особи, яка може бути звільнена від кримінальної відповідальності, а саме: особа вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, щиро покаялася, тоді вона може бути звільнена від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Процесуальною умовою звільнення особи від кримінальної відповідальності є наявність клопотання колективу підприємства, установи чи організації про передачу цієї особи на поруки.
В даному випадку обвинувачений ОСОБА_3 працює в трудовому колективі СПД ОСОБА_4 (а.с. 387) та наявне клопотання зазначеного трудового колективу про передачі обвинуваченого на поруки (а.с. 367-370).
Враховуючи викладене, а також те, що ОСОБА_3 вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочину середньої тяжкості, щиро покаявся суд приходить до висновку , що обвинувачений ОСОБА_3 може бути звільнений від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудовому колетиву СПД ОСОБА_4 за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колктиву, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Суд вважає за необхідне повідомити колектив СПД ОСОБА_4 про передачу їм ОСОБА_3 на поруки.
При вирішенні цивільного позову потерпілого ОСОБА_1 (а.с. 372), суд приходить до висновку про необхідність залишення його без розгляду, надавши можливість потерпілому зібрати відповідні докази в підтвердження позовних вимог. У зв'язку з чим, суд роз'яснює, що відповідно до вимог ст. 28 КПК України, особа, цивільний позов якої залишився без розгляду, має право пред'явити його в порядку цивільного судочинства.
Речові докази та судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 47 КК України, ст. 10 КПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_3 звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею його на поруки трудовому колективу суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4, як що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колктиву, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Кримінальну справу № 1п-108-2009р. про обвинувачення ОСОБА_3 за ст. 122 ч.1 КК України - закрити.
Повідомити трудовий колектив суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 про передачу їм ОСОБА_3 на поруки та направити копію постанови.
Цивільний позов потерпілого ОСОБА_1 - залишити без розгляду.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_3 у виді «підписки про невиїзд» - скасувати.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 7 діб з наступного дня після її постановлення.
Суддя: