Справа № 1-197-2009р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2009 року Староміський районний суд міста Вінниці
в складі :
головуючого судді Татаурової І.М.,
при секретарі Сускові А.О.,
з участю прокурора Півнюка С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вінниці кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Таганрог, Ростовської області, РФ, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, тимчасово непрацюючого, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, раніше не судимого,
у вчинені злочину, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України,
в с т а н о в и в :
18.03.2009 р. близько о 23.30 год., ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, на перехресті вулиць Чехова - Сосюри в м. Вінниці, маючи умисел на заволодіння чужим майном, з корисливих мотивів, відкрито, шляхом застосування насильства, що виразилось у поваленні потерпілої на землю, заволодів особистим майном ОСОБА_2, а саме мобільним телефоном марки «Нокіа» 6233, чорного кольору ІМЕІ НОМЕР_1, вартістю 1 300 грн. і грошима в розмірі 50 грн., завдавши потерпілій ОСОБА_2 матеріальної шкоди на загальну суму 1 350 грн.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою винність в інкримінованому йому діянні, передбаченому ст. 186 ч.2 КК України, при вказаних вище фактичних обставинах справи, які встановлені в ході досудового та судового слідства визнав повністю, дав показання аналогічні викладеним в обвинувальному висновку. Щиро розкаявся, просить суд суворо його не карати.
Враховуючи думку учасників судового розгляду, відповідно до вимог ст. 299 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів, оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються.
Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст. 186 ч.2 КК України, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого.
При призначені покарання ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину – підсудний вчинив тяжкий злочин, особу винного, а саме:
- по місцю проживання характеризується позитивно (а.с. 37, 38);
- раніше не судимий ( а.с. 34);
- не перебуває на диспансерному обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога Мурованокуриловецької ЦРЛ (а.с. 39):
- має двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6. Крім того, має на утриманні хлопчика ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_7. (а.с. 42, 43, 44).
Обставинами, які пом’якшують покарання, згідно ст. 66 КК України є щире каяття, добровільне відшкодування завданого збитку, вчинення злочину внаслідок збігу тяжких сімейних обставин.
Обставиною, яка обтяжує покарання, згідно ст. 67 КК України, є вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, ступені тяжкості вчиненного злочину, особи винного, обставин, що пом’якшують та обтяжують покарання підсудного, а також те, що ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, у вчиненому щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину, добровільно відшкодував потерпілій завданий збиток, за час досудового слідства та розгляду справи у суді свідомо і неухильно дотримувався загальноприйнятих норм і правил поведінки, встановлених у суспільстві, пануючих моральних принципів, а тому беручи до уваги зазначені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку про істотне зниження ступені небезпечності підсудного для суспільства, що утворює підставу для висновку суду про те, що виправлення та попередження вчинення підсудним нових злочинів можливе без ізоляції від суспільства, тому йому необхідно призначити покарання в межах санкції частини статті за якою кваліфіковано його діяння із застосуванням правил ст.ст.75, 76 КК України.
Матеріальна та моральна шкода відшкодована потерпілій в повному обсязі (а.с. 19).
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, ст. 65 КК України, суд –
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 186 ч.2 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки.
Згідно ст.75 КК України , звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановити іспитовий строк тривалістю один рік.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні обов’язки:
• повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;
• періодично зявлятися в органи кримінально – виконавчої служби для реєстрації.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1, до набрання вироком законної сили, змінити з «тримання під вартою» на «підписку про невиїзд» негайно звільнивши його з – під варти в залі суду.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя:
- Номер: 1-в/646/510/2020
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-197/09
- Суд: Червонозаводський районний суд м. Харкова
- Суддя: Татаурова І.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.11.2020
- Дата етапу: 20.11.2020