Судове рішення #51049947

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

У Х В А Л А

05.08.2010 № 2а-9399/10/2670

          Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кочан В.М., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

доВідділу Державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві, інспектора ДПС Кагарлицького взводу ДПС при УДАІ УМВС України в Київській області ОСОБА_2 Головного управління Державного казначейства України в м. Києві

провизнання протиправними дій та постанов, скасування постанов, відшкодування моральної шкоди ,

В С Т А НО В И В:

          Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 просить суд:

          - визнати нечинним рукописний напис у штампі про набрання законної сили (чинності) з 21.02.2010р. постанови у справі про адміністративне правопорушення № 172292 від 11.02.2010p.;

          - визнати нечинною Постанову у справі про адміністративне правопорушення № 172292 від 11.02.2010 p., якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 260,00 грн.;

          - скасувати Постанову державного виконавця ВДВС Солом"янського районного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 07.05.2010 р.;

          - скасувати Постанову про зупинення виконавчого провадження від 26.05.2010 р.;

          - визнати протиправними дії ВДВС в задоволені заяви про скасування Постанови про відкриття виконавчого провадження та відшкодування збитків;

          - зобов'язати Відділ Державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві і посадову особу - Інспектора ДПС Кагарлицького взводу ДПС при УДАІ УМВС України в Київській області старшого прапорщика міліції ОСОБА_2, солідарно, в рівних частках, відшкодувати спричинену позивачу судові витрати у сумі 2385,60 грн., стягнення яких провести з Державного бюджету України, через Головне управління Державного казначейства України у м. Києві

          - зобов"язати Відділ Державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві і посадову особу - Інспектора ДПС Кагарлицького взводу ДПС при УДАІ УМВС України в Київській області старшого прапорщика міліції ОСОБА_2 відшкодувати йому заподіяну моральну шкоду.

          Ухвалою суду від 21.06.2010р. позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху і надано строк до 02.08.2010р. для усунення недоліків - сплати судового збору за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди.

          Ухвалу суду від 21.06.2010р. позивачем виконано, квитанцію про сплату судового збору надано до суду.

          Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

          Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

          Таким чином, позовну заяву в частині позовних вимог про визнання нечинним рукописного напису у штампі про набрання законної сили (чинності) з 21.02.2010р. постанови у справі про адміністративне правопорушення № 172292 від 11.02.2010p.; визнання нечинною Постанови у справі про адміністративне правопорушення № 172292 від 11.02.2010p.; зобов'язання Інспектора ДПС Кагарлицького взводу ДПС при УДАІ УМВС України в Київській області старшого прапорщика міліції ОСОБА_2 відшкодувати судові витрати та моральну шкоду - слід повернути позивачеві.

          

          Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.


          Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.


          Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.


          Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.


          Як слідує з позовної заяви, копію Постанови державного виконавця від 07.05.2010 року позивач отримав 19.05.2010р., а оскаржив таку постанову до суду 18.06.2010р.


          Звідси, строк звернення до суду з позовом про визнання протиправною Постанови державного виконавця від 07.05.2010р. позивачем пропущено.


          При відсутності заяви позивача про поновлення строку, у відповідності до вимог ст.ст. 100, 107 КАС України, позовну заяву ОСОБА_1 щодо скасування Постанови державного виконавця ВДВС Солом"янського районного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 07.05.2010 р. слід залишити без розгляду.

          Таким чином, до провадження слід прийняти позовну заяву ОСОБА_1О в частині позовних вимог про скасування Постанови державного виконавця Солом"янського районного ВДВС про зупинення виконавчого провадження від 26.05.2010р., визнання протиправними дій ВДВС у задоволенні заяви про скасування Постанови про відкриття виконавчого провадження та відшкодування збитків; зобов'язання Відділу Державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві відшкодувати моральну шкоду.

          Позовну заяву в частині позовних вимог належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддею одноособово.

Справа підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, –

УХВАЛИВ:

          Відкрити провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про скасування постанови державного виконавця ВДВС Солом"янського районного управління юстиції про зупинення виконавчого провадження від 26.05.2010р.; визнання протиправними дій ВДВС Солом"янського районного управління юстиції у задоволенні заяви про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та відшкодування збитків; зобов'язання Відділу Державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві відшкодувати моральну шкоду.

          Позовну заяву в частині позовних вимог про визнання нечинним рукописного напису у штампі про набрання законної сили (чинності) з 21.02.2010р. постанови у справі про адміністративне правопорушення № 172292 від 11.02.2010p.; визнання нечинною Постанови у справі про адміністративне правопорушення № 172292 від 11.02.2010p.; зобов'язання Інспектора ДПС Кагарлицького взводу ДПС при УДАІ УМВС України в Київській області старшого прапорщика міліції ОСОБА_2 відшкодувати судові витрати та моральну шкоду повернути позивачеві.

          Позовну заяву в частині позовних вимог щодо скасування постанови державного виконавця ВДВС Солом"янського районного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 07.05.2010 р. залишити без розгляду.

          Роз"яснити позивачу, що з адміністративним позовом з приводу оскарження рішення, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності він повинен звернутись до місцевого загального суду як адміністративного.

          Провести підготовче провадження у справі до 13.08.10 р.

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала в частині відкриття провадження у справі апеляційному оскарженню не підлягає.


Ухвала в частині відмови у відкритті провадження та залишення позовної заяви без розгляду відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.


Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання отримання копії ухвали за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 Кочан В.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація