ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
21 квітня 2010 року № 2а-1372/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Кочана В.М., секретаря судового засідання Іщук А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у місті Києві
про оскарження рішень, дій та бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, а також про відшкодування шкоди
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції м. Києва про оскарження рішень, дій та бездіяльності та зобов’язання вчинити дії, а також про відшкодування шкоди.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.11.2009 року у справі № 2а-1372/09/2670 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
Позивачем 25.11.2009 року подано до суду заяву про виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні.
30.11.2009 року позивачем подано заяву в порядку ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України про ухвалення додаткового рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заяви не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі, чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд вважає, що позивач у своїй заяві фактично просить виправити не описки, а змінити висновки суду, викладені в мотивувальній частині судового рішення, яких дійшов суд ухвалюючи постанову від 13.11.2009 року.
За таких обставин, заява позивача про виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні не може бути задоволена, оскільки позивачем не наведено жодної підстави для постановлення такої ухвали.
Окрім того, у відповідності до ч.1 ст.168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Як зазначалося вище, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.11.2009 року у справі №2а-1372/09/2670 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
Аналізуючи постанову суду від 13.11.2009 року, підстав вважати, що судом не вирішено всіх вимог адміністративного позову, щодо яких було досліджено докази, немає.
Так, мотивувальна частина постанови містить встановлені судом обставини із посиланням на докази, а також мотиви неврахування окремих тверджень позивача, також мотиви, з яких суд виходив при прийнятті постанови, зокрема щодо відмови позовних вимог, і положення закону, яким він керувався.
Таким чином, підстави для постановлення додаткового судового рішення відсутні.
Керуючись ст. ст. 168, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяв ОСОБА_1 про виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні та про ухвалення додаткового рішення –відмовити.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.М. Кочан