Судове рішення #51049522

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

11.03.2010р.                                                                                           № 2а-3410/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кочан В.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до судді Дніпровського районного суду міста Києва Беспалова О.О.

проскасування рішення та ухвали суду від 19.06.2009р. та ухвали суду від 16.06.2009р.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до судді Дніпровського районного суду міста Києва Беспалова О.О. з вимогами про скасування рішення та ухвали суду від 19.06.2009р. та ухвали суду від 16.06.2009р.


Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.


Згідно з ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори фізичних і юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори між суб`єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, спори щодо правовідносин, пов`язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.


Статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.


Оскільки позивачем оскаржено ухвали та рішення Дніпровського районного суду міста Києва, для оскарження яких Цивільним процесуальним кодексом України передбачено інший процесуальний порядок, у відкритті провадження у справі слід відмовити, оскільки дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ч. 1 ст. 2, ст. 3, ч. 1 ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України

Керуючись ч. 1 ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України,

          У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

У випадку оскарження ухвали, позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                                       Кочан В.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація