Судове рішення #51049102

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1


У Х В А Л А

20 червня 2012 року                                                                                № 2а-2822/09/2670


Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши в порядку письмового провадження заяву щодо невиконання відповідачем рішення суду в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1

до Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

простягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

В С Т А Н О В И В:

31 травня 2012 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) ОСОБА_1 (далі по тексту –позивач, ОСОБА_1П.) подав до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву щодо невиконання відповідачем рішення суду по сплаті боргових зобов’язань у порядку статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій просить: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо надання недостовірних відомостей; 2) зобов’язати відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві поновити виконавче провадження до повного розрахунку відповідача щодо виплати залишку боргу по виконавчому листу №2а-2822/09/2670 – коштів у сумі 26 550,59 грн.

Розглянувши заяву ОСОБА_1, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до абзаців першого-п’ятого частини дев’ятої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб’єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

У такій заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява; 2) ім’я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 3) ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 4) ім’я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 5) номер адміністративної справи; 6) відомості про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; 7) інформація про день отримання виконавчого листа та пред’явлення його до виконання; 8) інформація про хід виконавчого провадження; 9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; 10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачам і третім особам не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.

Заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дня її підписання. У разі якщо заява подається представником, у ній зазначаються ім’я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі. Одночасно із заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Судом встановлено, що заява позивача не містить відомостей про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження, а також інформацію про день отримання виконавчого листа та пред’явлення його до виконання.

Крім того, копії повідомлень про вручення поштових відправлень, які додані до заяви, свідчать про те, що заява надсилалась відповідачу та третій особі рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення 11 травня 2012 року, а отже раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.

Абзац шостий частини дев’ятої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред’явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.

Як зазначено позивачем у своїй заяві, про порушення своїх прав з боку суб’єкта владних повноважень щодо припинення виплат боргових зобов’язань йому стало відомо після отримання відповіді від Головного управління юстиції у місті Києві 20 квітня 2012 року.

Разом з тим, заяву щодо невиконання відповідачем рішення суду подано позивачем лише 31 травня 2012 року, тобто, після спливу десятиденного строку.

Наведе свідчить, що подана ОСОБА_1 заява не відповідає встановленим вимогам в частині її змісту, надсилання відповідачу і третій особі та строків подання.

Відповідно до абзацу восьмого частини дев’ятої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Така ухвала суду може бути оскаржена.

Таким чином, з урахуванням викладеного суд прийшов до висновку про необхідність повернення заяви ОСОБА_1 щодо невиконання відповідачем рішення суду.

Крім того, суд звертає увагу, що вимога заявника до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві про зобов’язання поновити виконавче провадження не підлягає розгляду в порядку статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби визначені в статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 160, 165, частиною дев’ятою статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 щодо невиконання рішення суду повернути заявнику.


Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя                                                                                           В.А. Кузьменко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація