Миколаївський районний суд Львівської області
м. Миколаїв, вул. Мазепи, 29, 81600, (03241) 51-49-9
Справа №2-9/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2010 року
Миколаївський районний суд Львівської області в складі головуючого - судді Берези В.І.,при секретарі: Волківській Н., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Розділжитлосервіс» Новороздільської міської ради, Територіального управління Держпромгірнагляду у Львівській обл.., третя особа - Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Миколаївському районі Львівської обл.., про визнання незаконною бездіяльність роботодавця та відшкодування моральної шкоди, про визнання незаконним та скасування актів розслідування та призначення повторного розслідування нещасного випадку на виробництві,
встановив:
позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом який уточнила згідно позовної заяви від 03 червня 2009 року /а.с. 180-183/ до комунального підприємства «Розділжитлосервіс» Новороздільської міської ради, Територіального управління Держпромгірнагляду у Львівській обл.., третя особа - відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Миколаївському районі Львівської області. Просить визнати протиправною бездіяльність комунального підприємства «Розділжитлосервіс», пов»язану з не проведенням розслідуванням нещасного випадку, що мав місце на виробництві 26 січня 2006 р. з ОСОБА_2 та несвоєчасному повідомленні територіального органу Держпромгірнагляду про смертельний наслідок такого випадку 24 лютого 2006 р. Визнати недійсними (незаконними) акти форми Н-5, форми НПВ про розслідування нещасного випадку, що стався з ОСОБА_2 26 січня 2006 року на комунальному підприємстві «Розділжитлосервіс» в м.Новий Розділ Львівської обл..затверджені начальником територіального управління Держпромгірнагляду по Львівській області 23 червня 2006 року. Зобов»язати територіальне управління Держпромгірнагляду у Львівській області призначити та провести спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 26 січня 2006 року з ОСОБА_2 на комунальному підприємстві «Розділжитлосервіс» в м.Новий Розділ Львівської обл.. Стягнути з КП «Розділжитлосервіс» у її користь п»ять тисяч грн.. моральної шкоди.
В обґрунтування наведених вимог зазначає, що 26 січня 2006 року її син ОСОБА_2, працівник комунального підприємства «Розділжитлосервіс» в робочий час під час виконання трудових обов»язків травмував голову та відчув раптове погіршення стану здоров»я.
З місця роботи на відомчому транспорті був доставлений роботодавцем до лікувальної установи м.Новий Розділ, а за кілька днів до нейрохірургічного відділення Львівської міської лікарні швидкої допомоги, де йому було діагностовано -«закриту черепно-мозкову травму. Забій головного мозку середнього ступеня. Субарахноїдальний крововилив. Гідроцефалію».
Після стаціонарного та амбулаторного лікування 24 лютого 2006 року ОСОБА_2 помер.
Відповідач КП «Розділжитлосервіс» не повідомили негайно про досліджувану подію робочий орган виконавчої дирекції Фонду за місцем знаходження підприємства за встановленою формою, не утворили своїм наказом комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менше три особи з організації розслідування, не провели розслідування нещасного випадку, пов»язаного з виробництвом. Вже після смерті ОСОБА_2 24.02.2006 р. КП «Розділжитлосервіс» всупереч п.41 Порядку розслідування не повідомили негайно про смерть працівника ТУ Держгіпромнагляду за місцем знаходження підприємства та іншим органам, чим порушили десятиденний строк спеціального розслідування.
Вимогу скасувати акти Н-5,та НВП затверджених начальником ТУ Держгірпромнагляду у Львівській обл.. 23.06.2006 р. обґрунтовує тим, що при достатніх підставах не визначено виробничий характер нещасного випадку,чим порушено п.7,14 Порядку розслідування. Не обстежено місце нещасного випадку ,не вірно з»ясовано причини та обставини нещасного випадку, не відбулось спілкування з членами сім»ї загиблого, що є порушенням п.46 порядку. Порушені строки з порядку розслідування. Не вжито заходів щодо встановлення причинно -наслідкового зв»язку між травмуванням 26.01.2006 року та смертю 24.02.2006 року .
По справі проведено судово-медичну експертизу та з висновків якої слідує, що смерть ОСОБА_2 перебуває в прямому причинно-наслідковому зв»язку з травмуванням голови, що усуває сумніви у невиробничому характері травмування потерпілого.. Нещасний випадок стався в процесі виконання трудових обов»язків, що не визнано відповідачами, внаслідок випадку наступила смерть потерпілого.
Моральну шкоду в п»ять тисяч гривень обґрунтовує тим, що вона, позивач пережила душевні страждання внаслідок трагічної смерті загибелі сина та цинічної бездіяльності відповідача після травмування сина, не проведення розслідування, протиправне визнання нещасного випадку таким,що не пов»язаний з виробництвом, порушення права брати участь у розслідуванні. В процесі розгляду справи уточнила позовну вимогу щодо стягнення моральної шкоди та згідно заяви від 16.03.2010 р. подану в судове засідання 04.06.2010 р. від вимоги в частині стягнення моральної шкоди відмовилась./а.с. 224 /.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 ,її представник - адвокат ОСОБА_3 позовні вимоги підтримали. Навели пояснення аналогічні письмовій уточненій позовній заяві /а.с180/, письмовим запереченням, просять позов задоволити.
Відповідач-КП «Розділжитлосервіс» в особі представника -Федоренко, відносно позову заперечила, пояснила, що інформації про травму на роботі з ОСОБА_1 26.01.2006 року не було. Зафіксовано, що у такого погіршився стан здоров»я,тому його як такого ,що захворів а не травмувався було доставлено службовим автомобілем до лікарні. З лікарні про підтвердження травми повідомлення не одержували, лікарняні представлені в кінці лютого після смерті ОСОБА_1. Так як у листках непрацездатності не було зазначено,що травма є виробничого характеру,не було екстреного повідомлення про такий факт, провели розслідування та підстав які б вказували на травму не знайшли, відтак склали акти. В позові просять відмовити..
Відповідач- Територіальне управління Держпромгірнагляду по Львівській обл.. в особі представника ОСОБА_4 відносно позову заперечив, пояснив, що Коцупир.Р. поступив у лікарню,що підтверджено документально з ознаками хвороби, травми зафіксовано не було, первинні пояснення такого вказували на його головні болі,які знімав таблетками чи кавою. Лікарі зафіксували відсутність травми. Оскаржувані акти складені на підставі доказів наявних на час розслідування, інакших не було. Підприємство-відповідач не скерувало ОСОБА_1 до лікарні внаслідок травми, а доставило внаслідок погіршення здоров»я. Від лікувального закладу повідомлення про те, що наявна виробнича травма не було. Теруправління втрутилось, коли одержали лист з прокуратури як наслідок неодноразових звернень сторони позивачки про неправомірність розслідування . ВВажає позов безпідставним, у задоволенні такого просить відмовити.
Представник третьої особи - начальник відділення виконавчої дирекції Фонду в Миколаївському районі Львівської області - ОСОБА_5 відносно позову заперечив, навів пояснення анологічні письмовим запереченням /а.с. 36 справа№2а-3 доповнив, що згідно положення яким регулюється порядок розслідування нещасних випадків на виробництві встановлено,що нещасні випадки можуть бути віднесеними до виробничих якщо такі стались протягом робочого часу чи виконання виробничих завдань, у випадку позивача такий випадок зафіксований не був. Твердження щодо отримання травми є суперечливим, надає суперечливі пояснення і сторона позивача. Так в процесі розгляду справи існувало кілька версій травмування Коцупира- вдарився головою об трубу, об бетонну підлогу, до стіни в під»їзді. Розслідування вважає таким ,що проведено правомірно, у позові просить відмовити.
Заслухавши пояснення сторін дослідивши обставини справи, письмові докази, суд приходить до наступного.
Як встановлено в судовому засіданні щодо обставин події яка мала місце з сином позивачки ОСОБА_2, та була відома роботодавцеві, такий 26 січня 2006 року разом з бригадою монтерів під керівництвом інженера-електрика ОСОБА_6 працював по відновленню освітлення групи квартир житлового фонду за адресою м.Новий Розділ ,пр.. Шевченка,24. На цей час перебував в трудових відносинах з КП «Розділжитлосервіс» та працював електромонтером. На місце виконання робіт прибув головний інженер КП «Розділжитлосервіс» Куприн та від електромонтера ОСОБА_7 дізнався про те, що ОСОБА_2 почувається погано, такий підійшов до ОСОБА_2 , який сидів на лавці біля під»їзду . На питання що сталось ОСОБА_2 відповів , що нічого не сталось, він себе погано почуває, на ушкодження голови чи будь які інші ушкодження не жалівся.. Після цього доставлений транспортом ЖКУ в Новороздільську міську лікарню. З 26 тю 30 січня перебував на лікуванні в Новороздільській міській лікарні. З 30 січня по 20 лютого перебував на лікуванні в нейрохірургічному відділенні Львівської лікарні швидкої допомоги з діагнозом «Закрита черепно-мозкова травма. Забій головного мозку середнього ступеня.Субарахноїдальний крововилив.Гідроцефалія».
Як встановлено в судовому засіданні відповідач КП «Розділжитлосервіс» дізнались про те,
що ОСОБА_2 травмувався 26.01.2006 р. під час виконання трудових обов»язків із звернення від 03.03.2006 року адвоката позивачки - ОСОБА_8 до КП «ЖКУ»/а.с. 11/.
До цього часу заяв від потерпілого ОСОБА_2, його матері, чи інших працівників КП
«Житлосервіс» про факт травмування ОСОБА_2 не поступало,про даний факт не було відомо.
Як видно з відповіді Новороздільсьської міської лікарні від 03.03.2006 року /а.с. 5 / ОСОБА_2О,ІНФОРМАЦІЯ_1, житель м. Новий Розділ поступив у приймальне відділення
Новороздільської міської лікарні 26.01.2006 р. об. 12.30 год. При огляді йому було встановлено діагноз : Вегетосудинна дистонія» та госпіталізовано в терапевтичне відділення. 27.01.2006 року
хворий консультований невропатологом -ОСОБА_9 та скерований для подальшого лікування в неврологічне відділення з діагнозом «Посттравматичний субарахноїдальний крововилив». Видимих тілесних ушкоджень у хворого не виявлено. 30.01.2006 року ОСОБА_2 був скерований в нейрохірургічне відділення Львівської лікарні швидкої допомоги на дообстеження і стац. лікування.
З свідоцтва про смерть ОСОБА_2 видно, що такий помер
24.02.2006 р. у м.Новий Розділ \а.с.7 /. Свідоцтвом про народження ОСОБА_2 підтверджено, що його матір»ю є позивачка ОСОБА_1/а. с. 9/.
Як видно з постанови про відмову в порушенні кримінальної справи відносно лікарів Новороздільської лікарні та Львівської комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та посадових осіб КП «Розділжитлосервіс» встановлено, що згідно висновків судово-медичної експертизи слідує, що смерть ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1 наступила від захворювання -гнійного менінгіту в лімфоцитарній стадії, що призвело до різкого набряку головного мозку. Яких- небудь пошкоджень, в тому числі і ознак черепно-мозкової травми при судово-медичному дослідженні трупа не виявлено. Як вважає ОСОБА_1 смерть її сина настала внаслідок нещасного випадку на виробництві ,що може бути підтверджено наступним: 1. Електоромонтери ОСОБА_10 та ОСОБА_7,які працювали з ОСОБА_2 того дня стверджують, що під час виконання робіт її син впав і вдарився головою, внаслідок чого отримав пошкодження голови . Час поступлення ОСОБА_2 до приймального відділення Новороздільської міської лікарні -12.30 год. Спосіб доставлення -транспорт Новороздільського ЖКУ .Діагноз ОСОБА_2 при поступленні до лікарні - посттравматичний субарахноїдальний крововилив», встановлений невропатологом ОСОБА_9, який прийшов до висновку про необхідність проведення люмбальної пункції та продовження обстеження та лікування у Львівській лікарні швидкої допомоги в зв»язку з пошкодженням голови. Крім цього у даній постанові зазначено,що ОСОБА_2 3 26 по 30 січня перебував на лікуванні в Новороздільській міській лікарні. З 30 січня по 20 лютого перебував на лікуванні в нейрохірургічному відділенні Львівської лікарні швидкої допомоги з діагнозом «Закрита
черепно-мозкова травма. Забій головного мозку середнього ступеня. Субарахноїдальний
крововилив.Гідроцефалія». Як слідує з акту розслідування нещасного випадку,що стався 26.01.2006 року О.12.30 хв., 26.01.2006 р. бригада електромонтерів під керівництвом інженера -елктрика ОСОБА_6 3.І. працювала по відновленні освітлення групи квартир житлового фонду за адресою м.Новий Розділ ,пр..Шевченка,24. Головний інженер КП «Розділжитлосервіс» ОСОБА_11 об 12.15 прибув на місце виконання робіт і від електромонтера ОСОБА_7 дізнався про те, що ОСОБА_2 почуває себе погано. Між головним інженером ОСОБА_11 та ОСОБА_2
відбулась розмова, в якій на запитання головного інженера - «ОСОБА_2,що сталось, ОСОБА_2 відповів - «Нічого не сталось, я погано себе почуваю». Скарг на удар в голову від ОСОБА_2 не було, слідів крові або інших видимих ушкоджень голови також не було. Додатковим опитуванням інженера -електрика ОСОБА_6 3.І. безпосереднього керівника ОСОБА_2 встановлено,що з моменту працевлаштування ОСОБА_2 -23.06.2005 р. і до моменту погіршення його стану здоров»я 26.01.2006 р. ні Коцупир.ніхто з інших працівників, які з ним працювали, не повідомили про травму голови, яку ОСОБА_2 міг би отримати в робочий час. У день погіршення стану здоров»я 26.01.2006 року ОСОБА_2 не виконував робіт в умовах впливу шкідливих або небезпечних виробничих факторів і не був зайнятий на важких роботах та не зазнав фізичного перевантаження. Як зазначено у даній постанові на підставі викладеного комісія прийшла до висновку ,що нещасний випадок із ОСОБА_2 не пов»язаний з виробничим. Комісія не встановила осіб з числа працівників підприємства дії або бездіяльність яких призвели до випадку раптового погіршення стану здоров»я ОСОБА_2 /а.с. 22/.
Крім того у даній постанові зазначено, що згідно службового розслідування по Новороздільській міській лікарні встановленого при поступленні в Новороздільську міську лікарню 26.01.2006 року хворому ОСОБА_2 на основі клініко- анамнестичних даних попередній діагноз було поставлено вірно. Під час перебування в стаціонарі з 26.01. по 30.01.2006 р. хворому ОСОБА_2 надавалась своєчасна медична допомога, відповідно до попереднього діагнозу. Для проведення дообстеження з метою уточнення діагнозу та подальшого лікування 30.01.2006 року хворого ОСОБА_2 було скеровано в ЛОКЛ. Згідно матеріалів службового розслідування за випадком смерті ОСОБА_2 проведеного Головним управлінням охорони здоров»я Львівської ОДА слідує,що згідно медичної карти стаціонарного хворого № 456 Новороздільської міської лікарні клінічний діагноз було поставлено вірно. Згідно медичної карти стаціонарного хворого № 2019/123 ЛК міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги клінічний діагноз був поставлений своєчасно та вірно. Комісія проаналізувала медичні карти хворого № 456 та 2019/123 та акт судово медичного дослідження № 14/06 Львівського ОБСМЕ від 04.04.2006 р. і прийшла до висновку про відсутність переконливих даних за гнійний менінгіт у ОСОБА_2. Зазначено, що на підставі викладеного та матеріалами дослідчої перевірки не здобуто доказів ,які б вказували на наявність в діях лікарів Новороздільської міської лікарні та Львівської комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги ознак злочину, передбаченого ч.1 ст. 140 КК України,а в діях посадових осіб КП «Розділжитлосервіс» ознак злочину,передбаченого ч.2 ст.271 КК України, тому постановлено відмовити в порушенні кримінальної справи за вказаними статтями відносно зазначених осіб /ас 22/.
Як видно з листа КП «Розділжитлосервіс», про що і в судовому засіданні підтвердили представники відповідача, на ім»я начальника ТУ Держпромгірнагляду по Львівській обл.. від 31.05.2006 р. № 659 - після того як мати ОСОБА_2 принесла до оплати листки непрацездатності від 31.01.2006 р., від 20.02.2006 р., від 21.02.2006 р. була призначено комісія для розслідування нещасного випадку невиробничого характеру. Комісія склала акт по формі НТ. Далі з листа слідує,що згідно листа зам. Нач. Львівської ДЮП у соціально-культурній сфері,легкій промисловості, ЖКП господарстві ОСОБА_12 від 14.04.2006 р. № 27/2-115 було вказано на необхідність пере розслідування даного випадку раптового погіршення стану здоров»я у ОСОБА_2 відповідно до п. 7,10,11,13 «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» затвердженого Постановою КМ України від 25 серпня 2004 р. № 1112. Наказом по КП «Розділжитлосервіс» від 14.04.2006 р. № 42 була призначена комісія з перерозслідування, така відмінила раніше складений акт по формі НТ і склала акти форми н-5 та НПВ. /а.с 35/.
З лікарняних листків хворого ОСОБА_2 видно: з лікарняного від 31 січня 2006 року видно,що хворий ОСОБА_2 з 26.01.2006 р. по 30.01.2006 р. перебував на стаціонарному лікуванні, діагноз -постравматичний субарахноїдальний крововилив,загальне захворювання /а.с. 43/, з лікарняного від 20 лютого 2006 р. діагноз -забій головного мозку середнього ступеню, субарахноїдальний крововилив, перебував у стаціонарі з 31.01.2006 по 20.02.2006 р.,невиробничі травми /а.с.44/. З лікарняного від 21 лютого 2006 р. видно, що з 21.02.2006 р. продовжував хворіти та стати до роботи -23.02.2006 р., діагноз- субарахноїдальний крововилив, загальне
захворюванняа.с.42/ .Зазначені листки непрацездатності не пов»язують стан здоров»я ОСОБА_2 з одержанням травми на виробництві.
Як видно з наказу КП «Розділжитлосервіс» № 33 від 09.03.2006 р. Про призначення комісії по розслідуванні нещасного випадку невиробничого характеру, визначено комісію розслідування випадку з смертельним характером відносно ОСОБА_2О./а.с.71/.
Як видно з повідомлення від 09.03.2006 року про нещасний випадок на ім.»я дирекції фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань повідомлено про ймовірні обставини нещасного випадку/а.с. 72/.
Як видно з повідомлення про нещасний випадок відділення фонду СНВ ,таким повідомлено 09.03.2006 р. управління виконавчої дирекції фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у Львівській обл.. /а.с. 73/. Обставинами ймовірних причин нещасного випадку зазначено : 26.01.2006 р. з скаргою на головну біль з робочого місця об 12.30 год. був доставлений у відділення швидкої медичної допомоги міської лікарні. Після лікування з 26.01 по 23.02.2006 р., 24.02.2006 р. не вийшов на роботу. Помер вдома.
Як видно з акту № 2форми НПВ від 23.06.2006 р. про нещасний випадок на підприємстві не пов»язаного з виробництвом затвердженого начальником ТУ Держгірпромнагляду по Львівській обл.. ,- комісія не маючи жодних даних про можливу травму голови, яку ОСОБА_2 міг отримати в робочий час, не вбачає виробничого фактора у даному випадку погіршення стану його здоров»я /а.с. 36-38/.
Як видно з акту спеціального розслідування нещасного випадку,Ф н-5, що стався 26 січня 2006 року об 12.30 год. на комунальному підприємстві КП «Розділжитлосервіс» затвердженого начальником ТУ Держгірпромнагляду по Львівській обл..від 22.06.2006 р., комісія призначена 08.06.2006 року наказом № 258 ТУ Держпромгірнагляду по Львівській обл.., та така встановила - у день погіршення стану здоров»я 26.01.2006 року ОСОБА_2 не виконував робіт в умовах впливу шкідливих або небезпечних виробничих факторів і не був зайнятий на важких роботах та не зазнав фізичного перевантаження. Немаючи жодних даних про можливу травму голови, яку ОСОБА_2 міг би отримати в робочий час, не вбачає виробничого фактора у даному випадку погіршення стану його здоров»я. В процесі спеціального розслідування встановлено згідно висновків судово-медичної експертизи за № 14/06 від 20.03.2006 р., що смерть ОСОБА_2 наступила від захворювання - гнійного менінгіту в лейкоцитарній стадії, що призвело до різкого набряку головного мозку; яких небудь пошкоджень, в тому числі і ознак черепно-мозкової травми при судово -медичному дослідженні трупа не виявлено. Висновок комісії- комісія не вважає нещасний випадок пов»язаним з виробництвом, складається акт за формою НПВ. Раніше складені акти за формою н-5 від 15.05.2006 р. та формою НПВ № 2 від 15.05.2006 р. вважати нечинними. Комісія не встановила осіб з числа працівників підприємства, дії або бездіяльність яких призвели до випадку раптового погіршення стану здоров»я ОСОБА_2.\а.с. 40/.
Як видно з письмових пояснень працівників КП «Розділжитлосервіс» /а.с. 74-80/ наданих комісії з розслідування нещасного випадку, що стався з ОСОБА_2 26.01.2006 р. об 12.30 год, такими а саме ОСОБА_13 ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_6, ОСОБА_11,видно,що такі надавали пояснення з приводу відомих таким подій 26.01.2006 р.. Так ОСОБА_13 пояснив,що побачив біля під»їзду на лавочці де сиділи електромонтери ОСОБА_2, який сидів весь білий, ОСОБА_14 сказав,що такому погано, про що він доповів ОСОБА_6 3.І.. З письмового пояснення ОСОБА_7 видно, що він та ОСОБА_7 і ОСОБА_2 одержали завдання усунути пошкодження електромережі по пр.. Шевченка,24,на місце роботи йшли усі втрьох, ОСОБА_2 по дорозі жалівся на головну біль.Роботи проводили на першому поверсі та у підвалі. Вийшли з підвалу,ОСОБА_2 сказав,що загубив шапку,він дав йому ліхтарик та той пішов у підвал за шапкою,повернувся приблизно через дві хв.. з шапкою, постояв у під»їзді та він,ОСОБА_7 побачив,що такому погано, вийшли з під»їзду,поміг присісти на лавку,він сказав,що треба викликати швидку допомогу. Поряд була їхня машина,якою його відвезли разом з Кобріним та головним інженером в лікарню. З пояснень ОСОБА_15 видно, що такий дізнався про те, що погано ОСОБА_2 від ОСОБА_13. З пояснень ОСОБА_6 на ім»я цієї ж комісії по розслідуванню нещасного випадку видно,що про те,що ОСОБА_2 погано дізнався від монтера ОСОБА_7, такі підійшли до ОСОБА_2,який сидів на лавці та він,ОСОБА_6 спитав що сталось. ОСОБА_2 відповів що нічого не сталось, а він себе погано почуває, з ОСОБА_7 взяли його під руки та машиною разом з головним інженером та ОСОБА_7 повезли у лікарню. З письмового пояснення головного інженера ОСОБА_11 видно про надані аналогічні пояснення тим, що надав ОСОБА_6, пояснив,що скарг з боку ОСОБА_2 на удар в голову не було, слідів крові та інших пошкоджень не було, доставили такого в лікарню \а.с. 74-80/.
З акту судово-медичного дослідження № 14 /06 від 25.02.2006 р. судмедексперта Радченка видно,що смерть ОСОБА_2 наступила від захворювання -гнійного менінгіту в лімфоцитарній стадії,що призвело до різкого набряку головного мозку. Яких небудь пошкоджень ,в т.ч. і ознак черепно -мозкової травми не виявлено /а.с.233/
Як видно з висновку комплексної судово-медичної експертизи від 18.06.2007 р. проведеної на виконання ухвали Миколаївського районного суду від 03 квітня 2007 р. згідно якого зазначено щодо діагнозу ОСОБА_2 - в гістологічних препаратах є переконливі дані за лімфоцитарний менінгіт в ділянці мозочка, який з урахуванням перенесеної місяць тому черепно-мозкової травми , слід трактувати не як лімфоцитарну стадію гнійного бактеріального менінгіту, а як асептичний локальний менінгіт, що виник як ускладнення внаслідок черепно-мозкової травми. Основним захворюванням /основною/ причиною смерті / стала закрита черепно- мозкова травма,яка ускладнилась асептичним лімфоцистарним менінгітом і набряком мозку./а.с. 169/.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1112, визначається порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків що стались на виробництві . Згідно зазначеного порядку керівник,уповноважена особа підприємства має про випадок повідомити підприємству де працює потерпілий, робочому органу виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням підприємствами нещасного випадку. Роботодавець має повідомити орган виконавчої дирекції Фонду про нещасний випадок за встановленою формою.,утворити наказом комісію з розслідування нещасного випадку. Комісія зобов"язана протягом трьох діб обстежити місце нещасного випадку, одержати пояснення потерпілого,якщо це можливо, опитати свідків нещасного випадку, та з"ясувати причини і обставини нещасного випадку, та скласти відповідні акти. При цьому якщо випадок пов"язаний з виробництвом складається акт Н-1, коли не пов"язаний з виробництвом - ОСОБА_7 за формою НПВ.
У разі надходження скарги, або незгоди з висновками спеціальної комісії щодо обставин та причин нещасного випадку ТУ Держпромгірнагляду з метою забезпечення об»активності спеціального розлідування має право призначити повторне (додаткове) спеціальне розслідування.
Аналізуючи зібрані у справі докази ,пояснення сторін ,третьої особи,суд приходить до наступного.
Як встановлено, чого не спростовують письмові докази,покладені в основу розслідування нещасного випадку на виробництві, на час проведення розслідування комісією створено роботодавцем КП «Розділжитлосервіс» на підставі наявних відомостей щодо обставин події з ОСОБА_2 , а саме пояснень працівників, які безпосередньо контактували з таким у день 26.01.2006 р. та на підставі листків непрацездатності,представлених в кінці лютого 2006 року матір»ю Коцупира-позивачкою, проведено розслідування нещасного випадку з ОСОБА_2.
Як встановлено ні від ОСОБА_2 ,ні від родичів такого, ні з лікувального закладу як у день погіршення стану здоров»я Коцупира-26.01.2006 р. так і до пред»явлення лікарняних листків, інформації щодо обставин події , а саме травмування голови під час виконання робіт до роботодавця не надходило. Враховуючи наведене ,суд не бачить у діях відповідачів бездіяльності, тому не вважає за доцільним розцінювати діяльність відповідачів пов»язану з розслідуванням нещасного випадку як протиправну.
Оцінюючи висновок комплексної судово медичної експертизи від 18.06.2007 року /а.с. 161-169/ ,згідно якої смерть ОСОБА_2 пов»язується з асептичним локальним менінгітом, що виник як ускладнення внаслідок черепно-мозкової травми та згідно підсумків експертизи з моменту отримання травми до моменту смерті пройшло біля місяця, суд не розцінює даний висновок як підтвердження факту отримання травми ОСОБА_2 саме 26.01.2006 року, не зазначено про цю дату і у висновку.
Однак беручи до уваги дані наявні в матеріалах справи, в медичних документах щодо прижиттєвих пояснень ОСОБА_2 відносно обставин справи, травмування при падінні у підвалі, де здійснював роботу, згідно записів амбулаторної книжки Львівської лікарні швидкої допомоги /а.с. дод. долучено оригінали /, суперечливі свідчення свідків, які з пояснень сторін вказували на різні обставини події, удар головою до стіни в під»їзді, удар головою при падінні на бетонну підлогу, удар об трубу, для усунення усіх розбіжностей, спростування чи підтвердження наведених обставин події, слід провести повторне розслідування нещасного випадку з ОСОБА_2, встановити та опитати коло осіб, які працювали на час погіршення здоров»я з ОСОБА_2, відібрати у таких пояснення, обстежити місце ймовірного травмування, наявність бетонного покриття у місцях безпосередньо пов»язаних з роботою у цей день ОСОБА_2, з дотриманням вимог ,передбачених порядком затвердженим Постановою КМ України № 1112 від 25.08.2004 р.
Враховуючи наведене позовну заяву слід задоволити частково. Визнати нечинними акти форми Н-5 та НПВ про розслідування нещасного випадку що стався з ОСОБА_2 26.01.2006 року під час роботи на КП «Розділжитлосервіс» затверджені начальником ТУ Держпромгірнагляду по Львівській області 23.06.2006 р.. Зобов»язати ТУ Держпромгірнагляду по Львівській обл.. призначити повторне(додаткове) спеціальне розслідування нещасного випадку що стався 26.01.2006 р. з ОСОБА_2. У решті вимог відмовити.
Керуючись ст. 208,209,213,215,218 ЦПК України,ст. 171 КЗпП України, Положення про розслідування та ведення обліку нещасних випадків, прозахворювань на виробництві затверджені постановою КМ України від 25.08.2004 р. № 1112, суд,-
вирішив:
позов задоволити частково.
Визнати нечинними акти форми Н-5 та НВП про розслідування нещасного випадку що стався з ОСОБА_2 26.01.2006 року під час роботи на КП «Розділжитлосервіс» затверджені начальником ТУ Держпромгірнагляду по Львівській області 23.06.2006 р.. Зобов»язати ТУ Держпромгірнагляду по Львівській обл.. призначити повторне(додаткове) спеціальне розслідування нещасного випадку що стався 26.01.2006 р. з ОСОБА_2. У решті вимог відмовити.
Рішення можна оскаржити протягом 10 днів з дня проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження та протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції.
Суддя Береза В.І.
- Номер: 8/300/2/2015
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Воловецький районний суд Закарпатської області
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2015
- Дата етапу: 22.10.2015
- Номер: 2-во/501/17/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.03.2018
- Дата етапу: 23.03.2018
- Номер: 2-з/216/41/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2023
- Дата етапу: 02.08.2023
- Номер: 2-з/216/41/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2023
- Дата етапу: 18.07.2023
- Номер: 2-9/10
- Опис: про визначення порядку користування земельною ділянкою
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.10.2006
- Дата етапу: 20.10.2010
- Номер: 2-з/216/41/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2023
- Дата етапу: 22.09.2023
- Номер: 2-9/10
- Опис: про визначення порядку користування земельною ділянкою
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.10.2006
- Дата етапу: 20.10.2010
- Номер: 2-з/216/41/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2023
- Дата етапу: 22.09.2023
- Номер: 2-9/10
- Опис: про визначення порядку користування земельною ділянкою
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.10.2006
- Дата етапу: 20.10.2010
- Номер: 2-з/216/41/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2023
- Дата етапу: 22.09.2023
- Номер: 2-9/10
- Опис: про визначення порядку користування земельною ділянкою
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.10.2006
- Дата етапу: 20.10.2010
- Номер: 2-з/216/41/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2023
- Дата етапу: 12.10.2023
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-9/10
- Суд: Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Береза В. І.
- Результати справи: в позові відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.10.2009
- Дата етапу: 25.02.2010