ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
19 грудня 2013 року № 2а-17684/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Савченко А.І., при секретарі Яцюті М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Міндоходів у місті Києва про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі
за позовом доДержавної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва ОСОБА_1
простягнення заборгованості у розмірі 315590,80 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача - Макаренко В.А.,
від відповідача - не з'явився,
В С Т А Н О В И В:
29 листопада 2011 року Державна податкова інспекція в Оболонському районі м. Києва (далі по тексту - позивач, ДПІ в Оболонському районі м. Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_1) про стягнення заборгованості у розмірі 315590,80 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2012 року зазначений позов задоволено у повному обсязі.
18 жовтня 2013 року на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2012 року у справі № 2а-17684/11/2670 видано виконавчий лист.
05 грудня 2013 року Державною податковою інспекцією в Оболонському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві через канцелярію суду подано заяву про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі №2а-17684/11/2670.
Згідно частини 3 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 грудня 2013 року розгляд питання про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання призначено до розгляду у судовому засіданні на 19 грудня 2013 року.
У судовому засіданні 19 грудня 2013 року представник Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Вирішуючи заяву про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання суд, з урахуванням доводів позивача та документів, що містяться в матеріалах справи, вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною 1 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що державний виконавець відмовляє у прийнятті до провадження виконавчого документа, строк пред'явлення для примусового виконання якого закінчився, про що виносить відповідну постанову.
Водночас, частиною 2 наведеної норми Закону закріплено право стягувача, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Частиною 1 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
З огляду на обставини, що зумовили пропуск строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, а саме отримання виконавчого листа лише 18 жовтня 2013 року, а також враховуючи те, що заявник Державна податкова інспекція в Оболонському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві є правонаступником Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва, яка на день розгляду заяви припинена, суд вважає за можливе постановити ухвалу про поновлення цього строку та його продовження на 6 місяці, з дня набрання ухвалою законної сили.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 128, 160, 165, 261 Кодексу адміністративного судочинства України Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання задовольнити.
2. Поновити Державні й податковій інспекції в Оболонському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві строк пред'явлення до виконання виконавчого листа на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2012 року у справі №2а-17684/11/2670 за позовом Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 315590,80 грн. до 6 місяців, з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили згідно ст.. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.І. Савченко