Судове рішення #5098392

 

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

Справа  № 22-а-15569|08 р.               Головуючий у першій інстанції: Татарський В.О.,

                                                                                                       Доповідач: Мамчур Я.С.

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

12 травня 2009 року                                                                                м. Київ

                                                                                       

             Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:    

  

             головуючого судді:                                                     Мамчура Я.С.,

             суддів:                                                                          Усенка В.Г., Зайцева М.П., 

             при секретарі:                                                              Медовниці Ю.О., 

             розглянувши апеляційну скаргу Державного департаменту України з питань виконання покарань на ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 липня 2007 року про заміну сторони виконавчого провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, -

 

В С Т А Н О В И В:

            ОСОБА_1 звернувся до Замостянського районного суду м. Вінниці про заміну сторони у виконавчому провадженні. Заява мотивована тим, що до державного виконавця надійшов виконавчий лист №2а-289/06, виданий 28.12.2006р. Замостянським районним судом м.Вінниці про зобов'язання Державного департаменту з питань виконання покарань провести перерахунок пенсії, призначеної ОСОБА_2..

Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 липня 2007 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження - відмовлено.

 Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою, Державний департамент України з питань виконання покарань звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 липня 2007 року скасувати та ухвалити нову, якою заяву задовольнити. 

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 186 КАС України, - заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали суду. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Зважаючи на викладене та як вбачається з матеріалів справи, колегія суддів вважає, що строк на апеляційне оскарження ухвали Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 липня 2007 року,  заявником не було пропущено. 

Відмовляючи у задоволенні заяви, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_3 не може проводити перерахунок виплати пенсії за минулий час, оскільки функції з призначення та виплати пенсії особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України передані їм тільки з 01 січня 2007 року, а за минулий час це має роботи Державний департамент України з питань виконання покарань.

Проте, з таким висновком суду першої інстанції не можна погодитися.

Відповідно до ст. 99 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсії призначаються (перераховуються) органами ОСОБА_3.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.06р. № 1522 «Про передачу органам ОСОБА_3 функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», якою затверджено «Порядок передачі органам ОСОБА_3 функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» органи ОСОБА_3 з часу набуття чинності вищевказаної Постанови мають здійснювати призначення пенсій вказаним категоріям працівників по Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Наведене свідчить про те, що Державний департамент України з питань виконання покарань фактично вибув як сторона виконавчого провадження з виконання постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 21.07.2006р., а його правонаступником, враховуючи ст. 99 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», є  ОСОБА_3 в особі Головного управління ОСОБА_3 у Вінницькій області.

За таких обставин, колегія суддів Київського апеляційного суду приходить до переконання, що ухвалу суду першої інстанції слід скасувати та ухвалити нову ухвалу, якою заяву відповідача про заміну сторони правонаступником задовольнити.

 

Керуючись, ст.ст. 2, 4, 18, 199, 205, 206, 211, 264 КАС України, суд

 

У Х В А Л И В:

 

            Апеляційну скаргу Державного департаменту України з питань виконання покарань - задовольнити.

            Ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 липня 2007 року - скасувати.

Заяву ОСОБА_1  - задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження за виконавчим листом № 2а-289/06, виданим Замостянським районним судом м. Вінниці від 28.12.2006 року на ОСОБА_3.

 Ухвала суду може бути оскаржена в касаційному порядку якщо вона перешкоджає подальшому провадженню у справі, в порядку і строки передбачені ст. 212 КАС України.

 

   Головуючий - суддя:                                                                               Я.С. Мамчур

 

  Судді:                                                                                                                М.П. Зайцев

                                                                                                                                       

                                                                                                             В.Г. Усенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація