Судове рішення #5097635

                                    Справа № 2-4411/08 р.

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

5 листопада 2008 р. Амур-Нижньодніпровський районний  суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого  судді                 - Руденко В.В.

при секретарі                     - Криворучко Т.О.

за участю позивача                 - ОСОБА_1

відповідача                     - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому   судовому засіданні у залі суду міста Дніпропетровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Свою позовну вимогу вона мотивує тим, що з відповідачем перебуває у шлюбі з 8 листопада 1997 року. Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає. Відповідач здоровий, працює, стягнень по аліментам на користь інших осіб не проводиться. Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти у розмірі 1/2 частини його доходів щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму.

    Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та суду пояснила, що з 8.11.1997 року перебуває в шлюбі з відповідачем, від якого вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини надає не регулярно. Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти у розмірі 1/2 частини його доходів щомісячно.

    Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, пояснив що дійсно від шлюбу з позивачем мають неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає з позивачкою. Матеріальну допомогу іноді надає. Сплачувати аліменти на підставі рішення суду згоден в розмірі ? частини його доходів, так як на його утриманні знаходиться хвора мати-пенсіонерка.

Суд, вислухавши пояснення позивача і відповідача, дослідивши наявні докази, вважає, що позов підлягає  частковому задоволенню з наступних підстав.

    Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач –. є батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем. Відповідач працює, не хворіє, тому має реальну можливість надавати матеріальну допомогу на утримання малолітнього сина. Також встановлено, що відповідач має матір ОСОБА_5, яка є пенсіонером, та страждає  на ряд хронічних захворювань.

    Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Тому суд вважає за необхідне позов задовольнити частково та стягнути з відповідача. на користь позивача аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його доходів щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за 1 місяць.

Керуючись ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10,11,60,84,88,212-215, 367 ч.1 п.1  ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його доходів, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 13 жовтня 2008 року та до досягнення дитиною повноліття.

В іншій частині позову відмовити.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 7 грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області через Амур-Нижньодніпровський районний  суд м. Дніпропетровська шляхом подачі у десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження, і подання після цього у 20-ти денний строк апеляційної скарги, або без подання заяви про оскарження шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня проголошення рішення.

Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація