КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-18282|08 р. Головуючий у першій інстанції: Вовк П.В.,
Доповідач: Мамчур Я.С.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Мамчура Я.С.,
суддів: Усенка В.Г., Зайцева М.П.,
при секретарі: Медовниці Ю.О.,
розглянувши апеляційну скаргу відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2008 року - позов задоволено, а саме:
- визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва у зв'язку з невиплатою з 09.07.07р. підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-ІV.
- зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва виплатитиОСОБА_1., ОСОБА_2. підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 09.07.07р. по 01.01.08р.
На вказану постанову відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати та ухвалити нову, якою відмовити в задоволені позовних вимог. Посилаючись на те, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального права.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, - заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку, що строк на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2008 року, відповідачем - не було пропущено.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Згідно з п. 1, ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Так, в період з 1 січня по 9 липня 2007 року дія норми, яка визначала право позивача на зазначене підвищення пенсії, була зупинена, тому суд не може застосувати недіючу норму. Також протягом зазначеного терміну діяли приписи ст. 111 Закону України від 19 грудня 2006 року № 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яка по-іншому регулювала ці правовідносини, та оскільки ця норма прийнята пізніше в часі, то вона мала преорітет над статтею 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».
Законом України від 19 грудня 2006 року № 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік», зокрема п. 12 ст. 71, було зупинено на 2007 рік дію ст. 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни» та ст. 111 установлено, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни» виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни. Однак Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рн/2007 визнані неконституційними положення п. 12 ст. 71 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік» щодо зупинення дії на 2007 рік статті 6 Закону.
Отже, виходячи зі змісту ст. 6 Закону № 2195-ІV в редакції до 01.01.2008р., жодних зобов'язань про обов'язковість наявності статусу інваліда для виплати підвищення до пенсії не встановлено.
Таким чином, колегія суддів прийшла до висновку та погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині підвищення пенсії позивачам в період з 9 липня по 01 січня 2008 року на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки після прийняття Конституційним Судом України вище вказаного рішення знову почали діяти положення статті 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». Тобто з часу прийняття цього рішення у позивачів відновилось право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, якщо він заперечує проти адміністративного позову покладається на відповідача, чого не було зроблено відповідачем.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, висновки суду відповідають обставинам справи, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2008 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий - суддя: Я.С. Мамчур
Судді: М.П. Зайцев
В.Г. Усенко