Справа 2-245/09
Р І Ш Е Н Н Я
І M E H E M У К Р А Ї Н И
30 березня 2009 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі: головуючої – судді Марущак Р.М.,
при секретарі – Волошенко С.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, ІІІ особа на стороні позивача без самостійних вимог щодо предмету спору – ОСОБА_3, -
В С Т А Н О В И В:
25.02.2009 року позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому прохала стягнути з відповідача – ОСОБА_2. на її користь аліменти на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/3 частки його заробітку (доходу), починаючи з дня подачі заяви до суду і до моменту закінчення навчання.
Посилалась на те, що дитина навчається на першому курсі фінансово – економічного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, знаходиться на її утриманні. Відповідач, який є батьком ОСОБА_3, проживає окремо, матеріальної допомоги не надає, хоча має заробіток і можливість надавати матеріальну допомогу на її утримання.
В судовому засіданні ОСОБА_1. позов підтримувала, посилаючись на обставини викладені в ньому. Позовні вимоги зменшила. Прохала стягнути з відповідача аліменти в розмірі ј частки заробітку (доходу). Вказала, що донька потребує матеріальної допомоги в зв»язку з тим, що не має самостійного доходу та навчається на комерційній основі. Значна частина коштів витрачається на оплату навчання, придбання підручників, проживання за місцем навчання, проїзд до навчального закладу, харчування.
Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні змінені позовні вимоги визнав, вказав, що згоден сплачувати аліменти в заявленому розмірі. Пояснив, що інших дітей не має. Проживає з дружиною, працює водієм у ЗАТ «Укртатнафта».
Третя особа – ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася. Була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи. В заяві, адресованій суду, прохала розглянути справу у її відсутності в зв»язку перебуванням на навчанні в м. Полтава. Позов прохала задовольнити.
Судом встановлено, що згідно актового запису та свідоцтва про народження ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Дитина народжена в шлюбі сторін, який було розірвано 12.05.1997 року. З того часу сторони проживають окремо, дитина перебуває на утриманні матері.
Згідно довідки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка № 60-13 від 09.01.2009 року ОСОБА_3 навчається на 1-му курсі фінансово–економічного факультету, денна форма навчання. Термін закінчення навчального закладу – 30 червня 2012 року.
Відповідно до договору № 04.58-08 про підготовку фахівця освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», укладеного між названим університетом та ОСОБА_3 24.07.2008 р., розмір плати за весь курс навчання складає 29200 грн., і вноситься до початку кожного навчального семестру в сумі 3600 грн.
Ч.1 ст.60 ЦПК України зобов»язує, що кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч.1 ст.62 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Позивачка надала докази, які свідчать, що повнолітня донька продовжує навчання у вищому навчальному закладі на стаціонарі, не має самостійних доходів, в зв»язку з цим та тим що навчання платне, потребує матеріальної допомоги.
Мати ОСОБА_1. не може самостійно утримувати студентку, оскільки має ще малолітню дитину і отримує невелику заробітну плату, середній розмір якої складає 1403 грн. 84 коп.
Відповідач своє батьківство щодо ОСОБА_3, та те, що вона потребує матеріальної допомоги визнав.
Відповідно до ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв»язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Згідно ч.1 ст.200 названого кодексу, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу платника аліментів і (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються від дня пред”явлення позову.
Відповідач ОСОБА_2. працює водієм у закритому акціонерному товаристві транснаціональної фінансово-промислової нафтової компанії «Укртатнафта» і отримує середньомісячну заробітну плату в сумі 3986 грн. 83 коп., а отже має можливість сплачувати аліменти в заявленому розмірі. Інших дітей він не має, стягнення за виконавчими документами з нього не проводяться.
На цій підставі суд вважає позовні вимоги правомірними, і відповідно до ст.ст.191, 199-201 Сімейного Кодексу України, підлягаючими задоволенню. В межах суми платежу за один місяць стягнення аліментів допускається до негайного виконання.
Згідно вимог ст.ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача стягується судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 199-201, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 30, 60, 81, 88, 212-215, 224-226, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Змінений позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 25.02.2009 року – дати подачі позову до суду і до 30 червня 2012 року – дати закінчення навчання.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць виконати негайно.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави:
• судовий збір в розмірі 51 грн.;
• витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Глобинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги .
Надруковано в нарадчій кімнаті особисто і є оригіналом.
СУДДЯ Р.М. МАРУЩАК