Справа №1-61 2007 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
Головуючого Закутського В.І.
При секретарі Чіковій Т.М.
З участю прокурора Ніжнік Л.І.
Захисника ОСОБА_1
Розглянувши в судовому засіданні при попередньому розгляді кримінальної справи по
звинуваченню ОСОБА_2 у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 186 ч.
3,263 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ
Згідно обвинувального висновку ОСОБА_2, раніше судимий Вознесенським міськрайсудом ІНФОРМАЦІЯ_1 року по ст. 189 ч.2 КК України до 3-х років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки, в період відбування покарання скою нові злочини.
Так, ІНФОРМАЦІЯ_2 року біля 16.00 години в м. Вознесенську по АДРЕСА_7 неповнолітній ОСОБА_2 з метою заволодіння грошима ОСОБА_3 шляхом вільного доступу незаконно проник в будинок ОСОБА_3, де із застосуванням насилля відносно потерпілого ОСОБА_4, що є небезпечним для життя та здоров»я, відкрито викрав у ОСОБА_3 гроші в сумі 80 грн., та у ОСОБА_4 гроші в сумі 180 гри., що належали ОСОБА_3, спричинивши ОСОБА_3 матеріальний збиток на загальну суму 260 грн.
Крім цього, ІНФОРМАЦІЯ_5 року о 16 год 55 хв. по АДРЕСА_1 м. Вознесенська працівниками міліції було проведено обшук, в ході якого було виявлено та вилучено 35 патронів калібру 5,45 мм., які ОСОБА_2 незаконно придбав у невстановлений час і місці, що являються боєприпасами та придатні для стрільби.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року кримінальна справа відносно ОСОБА_2 в порядку ст, 225 КПК України поступила в Вознесенський міськрайонний суд.
В судовому засіданні при попередньому розгляді кримінальної справи прокурор заявила клопотання про повернення кримінальної справи прокурору в порядку ст. 249-1 КПК України, оскільки на всі особи, що викриті у вчинені злочину, притягнуті як обвинувачені, тобто слідчий не ставить питання перед судом про звільнення від кримінальної відповідальності неповнолітніх ОСОБА_5 і ОСОБА_6 згідно ст. 105 КК України, які вчинили суспільно-небезпечне діяння, із застосуванням до них примусових заходів виховного характеру, а виніс постанову про припинення відносно них кримінального переслідування у зв»язку з відсутністю в їх діях складу правопорушення.
Згідно постанови слідчого від ІНФОРМАЦІЯ_4 року неповнолітні ОСОБА_5 та ОСОБА_6 були присутні при пограбуванні потерпілої ОСОБА_3., але безпосередньо грошима ОСОБА_3. не заволодівали. При цьому гроші у потерпілого ОСОБА_4 взяв неповнолітній ОСОБА_5, але мети у нього на привласнення цих грошей не було. Ці гроші він передав обвинуваченому ОСОБА_2. У зв»язку з вказаним, як вважає слідчий, в їх діях відсутній склад злочину.
Суд погоджується з думкою прокурора про необхідність вжиття до вказаних неповнолітніх, які не досягли, згідно ст. 22 КК України, віку, з якого настає кримінальна відповідальність, примусових заходів виховного характеру, у зв»язку з чим постанова слідчого від ІНФОРМАЦІЯ_4 року про припинення кримінального переслідування відносно неповнолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на підставі ст. 6 п. 2 КПК України -
2
підлягає скасуванню і матеріали відносно вказаних неповнолітніх осіб повинні бути направлені в суд для застосування до них примусових заходів виховного характеру. Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст. 249-1 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ
Кримінальну справу відносно ОСОБА_2 у скоєнні злочину, передбаченого ст.ст. 186 ч. 3, 263 ч. 1 КК України повернути прокурору.
Постанова оскарженню не підлягає, але на неї може бути внесене подання
прокурором.