Судове рішення #5093057

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

справа № 22-а-30934/08                                     Головуючий суддя суду 1 інстанції Бондаренко І.А.,

     суддя - доповідач Бабенко К.А.

 

У Х В А Л А

19 травня 2009 року                                                                                                                        м. Київ

 

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                                                                           Бабенка К.А.,

суддів:                                                                                                                                Кузьменка В.В.,

                                                                                                                                           Попович О.В.,

при секретарі                                                                                                                            Коноваленко Т.А.,

 

розглянувши заяву (клопотання) Міністерства оборони України про поновлення пропущеного строку на подачу апеляційної скарги на Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 12 березня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А 2215 про стягнення грошової компенсації за продовольче майно,

В С Т А Н О В И В:

Постановою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 12 березня 2007 року позов задоволено.

Не погоджуючись з судовим рішенням, Міністерством оборони України подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на її подачу.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Міністерства оборони України, перевіривши доводи клопотання наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення пропущеного строку на подачу апеляційної скарги на Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 12 березня 2007 року підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною першою статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Відповідно до частини четвертої ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно частини п'ятої ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до частини шостої ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Матеріалами справи встановлено, що Відповідач взагалі не був повідомлений про дату, час і місце судового засідання, що підтверджується відсутністю в матеріалах справи будь-яких доказів надсилання йому судових повісток про призначення судового засідання, а наявні в справі повідомлення про дату, час і місце судового засідання у даній справі не відповідають встановленим ст.ст. 33 - 35 Кодексу адміністративного судочинства України вимогам.

Крім того, наявне в матеріалах справи письмове пояснення представника Відповідача (а.с.21) згідно якого він просить розглядати дану справу без його участі, колегія суддів вважає таким, що також не може бути належним доказом своєчасного повідомлення про дату, час і місце судового засідання у даній справі, оскільки воно подано представником Відповідача, повноваження на представництво якого підтверджено неналежним документом.

Більш того, в матеріалах справи відсутні будь-які докази надсилання Відповідачу оскаржуваної Постанови.

Відповідно до частини другої ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України, повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі, з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.

У частині першій ст. 34 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що у повістці про виклик зазначаються: 1) найменування та адреса адміністративного суду; 2) ім'я фізичної особи, яку викликають до суду, або найменування органу, підприємства, установи, організації, представник яких викликається; 3) дата, час і місце судового засідання; 4) назва і номер адміністративної справи; 5) в якому процесуальному статусі викликається ця особа (як позивач, відповідач, свідок тощо); 6) у разі необхідності - пропозиція особі, яка бере участь у справі, подати всі раніше не подані докази; 7) обов'язок адресата повідомити про наявність поважних причин неможливості прибути до суду; 8) роз'яснення наслідків неприбуття до суду; 9) обов'язок особи, яка одержала повістку у зв'язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату.

Згідно частин першої та третьої ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, повістка вручається під розписку. Повістка повинна бути вручена не пізніше ніж за сім днів до судового засідання, крім випадку, коли повістка вручається безпосередньо в суді.

Частиною третьою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.

В зв'язку з вищевикладеним колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції грубо порушено норми процесуального права, а саме щодо порядку повідомлення сторін про дату, час і місце судового засідання, встановлення повноважень особи, яка може бути представником сторони у справі та своєчасного направлення копії судового рішення.

Заяву про апеляційне оскарження Міністерство оборони України не подавало.

Відповідно до частини першої ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Колегія суддів дійшла висновку, про наявність підстав для поновлення пропущеного строку на подачу апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст. 102, 103, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Заяву (клопотання) Міністерства оборони України про поновлення пропущеного строку на подачу апеляційної скарги на Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 12 березня 2007 року задовольнити.

Поновити Міністерству оборони України строк на подачу апеляційної скарги на Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 12 березня 2007 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Ухвалу складено у повному обсязі 25.05.2009.

 

 

Головуючий суддя                                                                                                            К.А. Бабенко

 

Судді:                                                                                                                                  В.В. Кузьменко

 

           О.В. Попович

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація