Судове рішення #5092430
Справа № 2-а-957/2009

 

 

Справа № 2-а-957/2009

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2009 року                                       м. Генічеськ

 

Генічеський районний суд Херсонської області в складі:

               головуючого судді    Калімбет Л.І.

               при секретарі      Наход О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника роти ДПС ДАІ №3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області, про скасування постанови НОМЕР_1 від 24 квітня 2009 р. у справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою, яку мотивує тим, що відносно нього інспектором роти ДПС ДАІ №3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області була винесена постанова НОМЕР_1 від 24 квітня 2009 р. в справі про адміністративне правопорушення, якою накладено штраф у розмірі 300 гривень, вказану постанову він отримав поштою 11 травня 2009 року. В постанові по справі про адміністративне правопорушення  зазначено, що 24 квітня 2009 р. о 08 годині 42 хвилин на а/д Харків-Сімферополь він керуючи автомобілем, перевищив встановлену швидкість 90 км/год, а саме рухався зі швидкістю 129 км/год, чим допустив порушення пункту 12.6  ПДР України, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП. Скаржник вважає, що постанова підлягає скасуванню, оскільки вважає зазначену постанову незаконною і підлягає скасуванню. У зв'язку з вищевикладеним просить постанову НОМЕР_1 від 24 квітня 2009  року у справі про адміністративне правопорушення скасувати.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, просить їх задовольнити.

Відповідач, що належним чином сповіщений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, тому суд розглядав справу на підставі наявних в матеріалах справи доказах.

Суд, вислухавши позивача, дослідивши надані письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.

24 квітня 2009  року у відношенні ОСОБА_1  інспектором роти ДПС ДАІ №3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області, була винесена постанова НОМЕР_1 в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, про накладення штрафу у розмірі 300 гривень.

Зважаючи на те, що постанову та додані до неї документи було надіслано позивачу поштою з порушенням строків для оскарження, суд визнає поважною причину пропуску строку на оскарження постанови, та вважає можливим поновити цей строк.

Судом встановлено, оскаржувана постанова про адміністративне правопорушення винесена в порядку, передбаченому ст. 14-1 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення відносно позивача не складався.

Як вбачається з постанови, особа, що її винесла, в якості доказу досліджувала лише показання технічного засобу, що мають функції відео зйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема, показами «ВІЗИР 0812499». Прилад, яким проводився нагляд за дорожнім рухом з метою фіксації порушень ПДР, не є автоматичним засобом фото- чи відео фіксації, оскільки він знаходиться у співробітника ДАІ, керується ним безпосередньо або через комп'ютер . Між тим, ст. 14-1 КпАП України передбачає, що для її застосування необхідно, щоб фіксація велася саме засобами фото-, кіно- або відео зйомки, які працюють у автоматичному режимі. За таких умов, така фіксація не відповідає вимогам закону, до того ж, не сприяє виконанню основних завдань міліції і, зокрема, ДАІ по профілактиці та припиненню правопорушень.

Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону.

До того ж, у постанові відсутні вказівки на те, хто саме проводив фото фіксацію. Між тим, це повинно бути зафіксовано, тим більше, що у відповідності до п.13.2 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (затверджено Наказом МВС 13.11.2006 N 1111), до використання спеціальних засобів нагляду за дорожнім рухом допускаються лише співробітники, які вивчили інструкції та склали заліки з використання цих приладів. Тому при оцінці як законності, так і достовірності фіксації порушень ПДР необхідно мати відомості про цих співробітників.

Крім того, відповідно до вимог п. З ч. 2 ст. 222 КУпАП за адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою і другою статті 122, постанови про адміністративні правопорушення мають право виносити працівники Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, які мають спеціальні звання. У направленій на адресу позивача постанові не зазначені ні спеціальне звання особи, що виносила постанову про адміністративне правопорушення, ні повних анкетних даних цієї особи, що свідчить про відсутність необхідних повноважень у вказаної особи для прийняття рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Також в постанові не зазначено місця вчинення правопорушення, що перешкоджає встановленню в діях позивача складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, яка передбачає відповідальність за перевищення встановленої швидкості руху. На автошляху Харків -Сімферополь (місце вчинення правопорушення) - наявні ділянки дороги, на яких дозволений рух зі швидкістю 110 км/год, а також зі швидкістю 130 км/год. З наданих доказів не вбачається, де саме зроблено знімок, чим обмежується швидкість руху, а тому достовірні відомості про перевищення швидкості руху автомобіля понад 20 км/год відсутні.

Крім того, винесена відносно ОСОБА_1 постанова не відповідає вимогам, встановлених ст. 283 КУпАП.

Відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» постанова в справі про адміністративне правопорушення - є виконавчим документом, який відповідно до п. 5 ,6 ч. 1 ст. 19 цього Закону має містити дату набрання чинності рішенням, строк пред'явлення документа до виконання, а також реквізити, куди необхідно сплатити накладене адміністративне стягнення. Зазначені вимоги не виконані. В постанові наявні бланки квитанцій, але реквізити не заповнені, що перешкоджає особі, її виконати у встановлений у постанові термін.

Зважаючи на те, що постанова суперечить вимогам ст. 283 КУпАП, ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», тому вона є протиправною і підлягає скасуванню.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 247, 283 КУпАП, ст.ст. 11, 18, 163, 165 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до начальника роти ДПС ДАІ №3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області, про скасування постанови НОМЕР_1 від 24 квітня 2009 р. у справі про адміністративне правопорушення задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправною постанову НОМЕР_1 від 24 квітня 2009 р., винесену інспектором роти ДПС ДАІ №3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1, та скасувати її.

 

Провадження по справі закрити.

 

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Генічеський районний суд Херсонської області у строк двадцять днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана впродовж десяти днів після оголошення постанови в повному обсязі, з одночасним надісланням апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

 

Суддя Генічеського                                 Л.І.Калімбет

районного суду

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація