Судове рішення #50919083

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07 грудня 2010 р. Справа № 26509/10/9104



Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:


головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.

при секретарі судового засідання: Козьміна М.М.

з участю прокурора : Коваль Р.Р.


розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 22.03.2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Прокурора про визнання дій неправомірними,–

встановила:

У березні 2010 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Прокурора про визнання дій неправомірними.


Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 22.03.2010 року відмовлено у відкритті провадження по справі.


Ухвалу суду оскаржив ОСОБА_1. Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу на новий розгляд.


Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.


Суд першої інстанції приймаючи оскаржувану ухвалу виходив з того, що оскаржувані відносини носять кримінально-процесуальний порядок, а тому справу не слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.


Колегія суддів з такими висновками суду погоджується, виходячи з наступного.


Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового розгляду.


Згідно п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати а порядку кримінального судочинства.


Як визначено а Рішення Конституційного Суду України №6-рп/2001 від 23.05.2001 року кримінальне судочинство – це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (суддів) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльності інших учасників кримінального процесу – підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.


Скарги на акти та дії службових осіб органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури в частині провадження у кримінальній справі розглядаються в судовому порядку, визначеному нормами КПК України.


З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до відповідача, щодо бездіяльності відповідача, яка проявилася у ігноруванні заяв про видачу процесуальних документів по кримінальній справі №26030043.


Таким чином позивач звертався до відповідача не в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян», а в порядку реалізації його прав, гарантованих КПК України, на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи та отримання їх копій.


З огляду на викладене, колегія суддів приходить до переконання, що даний спід не слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.


Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів -


ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 22.03.2010 року у справі №2а-1256/10/1770 – без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Головуючий: В. Улицький


Судді: І. Олендер


ОСОБА_2





Повний текст ухвали виготовлено та підписано 08.12.2010 року



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація