Судове рішення #5091499

                                                                                                                    Справа № 2-758/2009р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

27.05.2009р.                                 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі:                                   головуючого - судді Савіна О.І.

                                              при секретарі -  Філіпповій Ю.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнську Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

 

В С Т А Н О В И В :

 

15.04.2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви і до повноліття сина.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі пояснивши, що вона з 05.08.1995 року по 26.02.2003 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, який є батьком її малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Після розлучення вони проживають окремо, син проживає з нею і знаходиться на її матеріальному утриманні. Відповідач, як батько дитини, надає матеріальну допомогу добровільно в меншому розмірі ніж це передбачено законом. Тому, просить суд, стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання сина в розмірі ? частини його заробітку, щомісячно і до повноліття сина.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, пояснивши, що дійсно з 05.08.1995 року по 26.02.2003 року  перебував в зареєстрованому шлюбі з позивачкою, від якого мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. На даний час вони з відповідачкою проживають окремо і син проживає з нею та знаходиться на її матеріальному утриманні. Проте він добровільно сплачує позивачці аліменти на утримання сина і не бажає щоб з нього стягувалися аліменти за рішенням суду та просить в задоволенні позову відмовити.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи  вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що з 05 серпня 1995 року по 26 лютого 2003 року сторони перебували в зареєстрованому шлюбі та мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.3,4).

Після розірвання шлюбу сторони проживають окремо та син Любомир проживає з позивачкою і перебуває на її матеріальному забезпеченні.

Відповідач ОСОБА_2 працює та не заперечує свого обов'язку по утриманню малолітнього сина адже добровільно сплачує аліменти на утримання сина.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, однак порушуючи вимогу ст. 180 Сімейного Кодексу України, яка зобов'язує батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття, від надання такої допомоги належним чином та розмірі ухиляється.

Згідно ст.ст. 182, 183 Сімейного Кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом і її мінімальний розмір на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного року.

При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Тому, при визначенні розміру аліментів, що будуть стягуватись з ОСОБА_2, суд враховує матеріальне становище сторін та дитини, наявність на утриманні у відповідача неповнолітньої дитини від другого шлюбу, проте розмір середньомісячного заробітку відповідача є достатнім для надання матеріальної допомоги позивачці на утримання малолітнього сина ОСОБА_3.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Тому, позов ОСОБА_1 обґрунтований і підлягає повному задоволенню у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 зобов'язаний утримувати свого неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до досягнення ним повноліття, оскільки надання ним матеріальної допомоги у меншому розмірі ставить позивачку і їх дитину в тяжке матеріальне становище і порушує її права та  інтереси дитини.

Керуючись ст.ст. 10, 11,  60,  212, 213, 214, 215  ЦПК України, суд -

 

В И Р І Ш И В:

 

Позов ОСОБА_1 -  задовольнити повністю.  

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця м. Зеленодольська Апостоловського району Дніпропетровської області, аліменти на користь ОСОБА_1, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1   року народження, в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 15 квітня 2009 року і до повноліття сина.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня.

Стягнути з ОСОБА_2   витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи ( Одержувач: Держбюджет м. Южноукраїнська, код КЕКД  22050000, Банк одержувача - ГУДКУ у Миколаївській області, МФО банку 826013, р/р  31218259700010, код ЄДРПОУ  22433165 ) в сумі 250  (двісті п'ятдесят) гривень .

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання заяви про апеляційне оскарження до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а якщо було подано, то через 20 днів, в разі коли апеляційна скарга не була подана до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

                       

 

Суддя Южноукраїнського

міського суду                                                                                                                   О.І.Савін

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація