Судове рішення #50910210

Справа № 755/2108/14-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про надання дозволу на проведення обшуку

"23" січня 2014 р. Слідчий - суддя Дніпровського районного суду м. Києва Чаус М.О, при секретарі Ющенко Т.В., за участю слідчого Гончарука А.П., розглянувши клопотання слідчого СВ Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві Перуна В.В., по матеріалам кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12014100000000193 від 21.01.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 294 КК України,

ВСТАНОВИВ:

23 січня 2014 року до Дніпровського районного суду м. Києва було подано клопотання слідчого СВ Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві Швидкого Я.Ю. про надання дозволу на проведення обшуку житла за місцем проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1, яка на праві власності належить гуртожитку Київського національного університету театру, кіно і телебачення І.К.Карпенка Карого.

Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що 20.01.2014 року ОСОБА_3 спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та невстановленими досудовим розслідуванням особами організували натовп для вчинення масових заворушень.

В період часу приблизно з 01-30 години по 04 годину 20.01.2014 року ОСОБА_11, діючи спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_7 та невстановленими досудовим розслідуванням особами прибули по вул. Грушевського поряд із стадіоном «Динамо» в м. Києві з метою активної участі у масових заворушеннях, що супроводжується насильством над представниками влади, знищення майна, опором представникам влади із застосування предметів, які використовувались як зброя.

З метою вчинення кримінального правопорушення та участі у масових заворушеннях ОСОБА_3 спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та іншими особами заздалегідь підготували екіпіровку для власного захисту під час нападу на працівників міліції, а саме бронежилети, шоломи, захисні щитки та інші засоби індивідуального захисту.

Крім того, з метою досягнення свого злочинного умислу, ОСОБА_3, діючи спільно з спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та невстановленими досудовим розслідуванням особами, прибув на вул. Грушевського поряд із стадіоном «Динамо» в м. Києві та вчинив активні дії=, направлені на досягнення своєї злочинної мети, шляхом вчинення насильства над особами, які намагались їм завадити, а саме насильства над працівниками правоохоронних органів та внутрішніх військ МВС України, шляхом нападу та завдання їм ударів битками, кийками, палками, розпилення сльозогінного газу, киданням в бік працівників органів внутрішніх справ, що виконували свої службові обов'язки по охороні громадського порядку, саморобних вибухових пристроїв на основі легкозаймистої суміші (бензину, розчиника, спирту, тощо) та каміння.

Також, з метою подалання перешкод при досягненні свого злочинного умислу, ОСОБА_3, діючи спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та невстановленими досудовим розслідуванням особами, свідомо допускаючи та бажаючи настання певного наслідку свого діяння, вчинили активні дії направлені на знищення майна, а саме автотранспортних засобів, металевих турнікетів, які належать ГУМВС України в м. Києві та використовувались працівниками міліції для стимулювання учасників даного масового заворушення, та які перешкоджали пересуванню вищевказаних осіб у напрямку будівлі Верховної Ради України.

Під час вказаних протиправних дій ОСОБА_3, діючи спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та невстановленими досудовим розслідуванням особами, вчинив опір представникам влади, а саме працівникам міліції, які намагались припинити злочинні дії вищевказаних осіб, шляхом застосування проти працівників міліції предметів, які були заздалегідь приготовлені та використовувались як зброя, а саме ножів, деревяних палиць, біт, саморобних вибухових пристроїв на основі легкозаймистої суміші (бензину, розчиника, спирту, тощо), каміння та інших підручних предметів.

Для приховування власних облич, з метою уникнення відповідальності за вчинювані діяння ОСОБА_3, діючи спільно з ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та невстановленими досудовим розслідуванням особами використали шоломи, медичні марлеві повязки та інші засоби для приховування особистості.

Після вчинення вказаних протиправних дій ОСОБА_3 в числі інших осіб були затримані працівниками міліції.

В ході протиправних дій, працівникам міліції та іншим особам, завдано побої та тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

На підставі наведеного, з метою відшукання доказів вчинення злочину, оскільки наявні достатні підстави вважати, що вони знаходиться у зазначеному в приміщенні.

Вивчивши клопотання, додані до нього документи, вислухавши слідчого, прокурора, який підтримав клопотання та в обґрунтування послався на доводи наведені в клопотанні, суд приходить до наступного.

Згідно ч.2 ст.234 КПК України обшук житла чи іншого володіння особи проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості, перелік яких визначений п.п.1-7 ч. З ст.234 КПК України, при цьому до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Частиною 5 статті 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Як вбачається зі змісту клопотання слідчого про дозвіл на проведення обшуку в житлі за місцем проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1, яка на праві власності належить гуртожитку Київського національного університету театру, кіно і телебачення І.К.Карпенка Карого, слідчим наведено які саме речі, документи планується відшукати, яке значення для досудового розслідування мають відшукуванні речі і документи, які саме відомості, що можуть бути доказами під час судового розгляду, містять відшукуванні речі і документи, в тому числі, що відшукуванні речі і документи знаходяться саме у зазначеному слідчим в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, яка на праві власності належить гуртожитку Київського національного університету театру, кіно і телебачення І.К.Карпенка Карого.

Таким чином, враховуючи вимоги Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до яких саме на слідчого, прокурора покладається обов'язок доведення наявності достатніх підстав для проведення обшуку чи іншого володіння особи, вважаю, що клопотання слідчого СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві Швидкого Я.Ю. про проведення обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1, яка на праві власності належить гуртожитку Київського національного університету театру, кіно і телебачення І.К.Карпенка Карого задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст.234, 235 КПК ; України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Надати дозвіл слідчому СВ Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві Швидкому Я.Ю. на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, яка на праві власності належить гуртожитку Київського національного університету театру, кіно і телебачення І.К.Карпенка Карого.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Слідчий суддя: М.О.Чаус




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація