Судове рішення #50896913

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


01 листопада 2010 р. Справа № 85611/09


Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді Богаченка С.І.

Суддів Багрія В.М. , Старунського Д.М.



розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 04 листопада 2009 року про повернення позовної заяви в справі за позовом Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанов,-


В С Т А Н О В И Л А :


30 жовтня 2009 року Шевченківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернувся в суд з позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанов.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 04 листопада 2009 року в справі №2а-1598/09 повернуто позовну заяву позивачу у відповідності до п.6 ч.3 ст.108 КАС України.

Не погодившись із ухвалою її оскаржив Шевченківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, подавши на неї апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначає, що висновок суду про непідсудність справи адміністративному суду суперечить вимогам ст.18 КАС України де вказано, що справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним або окружним адміністративним судом за вибором позивача. Вказує, що Головне управління юстиції у Львівській області є територіальним органом виконавчої влади, та відповідно, місцевим органом виконавчої влади. Вважає, що суд першої інстанції надав перевагу ч.2 ст.18 над п.1 ч.1 ст.18 КАС України, не зазначивши при цьому жодного обґрунтування, та з незрозумілих причин безпідставно проігнорував ч.3 ст.18 КАС України, що призвело до постановлення незаконної та необґрунтованої ухвали.

Апелянт просить скасувати оскаржувану ухвалу та прийняти нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

Розглянувши справу в письмовому провадженні у зв’язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що дана апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Постановляючи оскаржувану ухвалу суддя виходив з того, що частинами 1, 3 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (предметна підсудність адміністративних справ) передбачено категорії адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. В зв'язку з тим, що справи з приводу рішень, дій або бездіяльності органів державної виконавчої служби не входять до переліку, наведеного в вищевказаній статті, постановив, що справа за позовом Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради не підсудна Шевченківському районному суду м. Львова.

Крім того, відповідно до ст.257 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження. За ст.85 Закону України «Про виконавче провадження» скарги у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий лист.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив та оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі наведеного, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги в цілому суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст. 195, ст.197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -


У Х В А Л И Л А :


Апеляційну скаргу Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради – залишити без задоволення, а ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 04 листопада 2009 року про повернення позовної заяви в справі №2а-1598/09 - без змін.


Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.





Головуючий суддя < підпис >ОСОБА_1

Судді< підпис > < підпис > ОСОБА_2 ОСОБА_3



< Текст >


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація