ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2010 р. Справа № 4551/10/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів: Обрізка І.М., Сапіги В.П.,
при секретарі судового засідання Куземському В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2009 року в справі про відмову у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про зобов’язання вчинення певних дій та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач ОСОБА_1 в жовтні 2009 року, звернулась з позовом в суд до Генеральної прокуратури України та просила зобов’язати Генеральну прокуратуру України вчинити дію, а саме розглянути скаргу від 18.08.2009 року та прийняти рішення по суті, стягнути моральну шкоду.
В обґрунтування своїх вимог зазначає, що 18.08.2009 року звернулась в Генеральну прокурату України з скаргою на незаконні дії прокурора м. Камянець-Подільського з приводу порушення щодо неї кримінальної справи. Однак Генеральною прокуратурою України дану скаргу направлено до прокуратури Хмельницької області для розгляду по суті та прийняття рішення, чим грубо порушено ч. 4 ст. 7 Закону України «Про звернення громадян та ст.. 12 Закону України «Про прокуратуру».
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2009 року в справі №2а-9240/09/2270/2 відмовлено у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про зобов’язання вчинення певних дій та стягнення моральної шкоди.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу в якій просить скасувати ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2009 року в справі №2а-9240/09/2270/2, оскільки така не відповідає дійсним обставинам справи та вимогам закону.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Судом встановлено, що позивачка звернулась в Генеральну прокуратуру України з скаргою, щодо незаконного порушення відносно неї кримінальної справи прокурором м. Камянець-Подільського. Генеральною прокуратурою України дану скаргу направлено до прокуратури Хмельницької області для розгляду по суті та прийняття рішення. Прийняте рішення Генеральною прокуратурою позивачка оскаржила до суду.
Як випливає з вище наведеного спір між сторонами виник з приводу законності порушення кримінальної справи, та вирішення його в суді.
Відповідно до ст. 236 КПК України скарги на дії прокурора при проведенні ним досудового слідства або окремих слідчих дій у справі подається вищестоящому прокуророві, який її розв'язує в порядку і в строки, що передбачені статтями 234 і 235 цього Кодексу.
Дії прокурора можуть бути оскаржені до суду.
Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається з вищенаведеного, даний спір підлягає розгляду в порядку кримінального судочинства.
Відповідно до п. 2 ч.2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, зокрема, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на наведене апеляційні вимоги ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а оскаржувана ухвалу без змін.
Керуючись ст. ст. 160 ч.3, ст.195, ст.196, п.1 ч.1 ст.199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2009 року в справі №2а-9240/09/2270/2 –без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя І.О. Яворський
Судді І.М. Обрізко
ОСОБА_2
Повний текст
виготовлено та підписано
18.05.2010 р.