Судове рішення #50885893


Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б.Хмельницького, 65, 8400, (04567) 5-15-18


Справа № 1 -71 за 2010 рік

ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2010 р. Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в

складі:

головуючого судді Коляденка І.В.

при секретарі Товстій В.В.

з участю прокурора Кузовкіна В.О.

адвоката

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Переяслав-Хмельницький справу по

обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, гр. України, не депутат, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одружена, тимчасово не працює, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимої

за ч. З ст. 191 КК України, —

ВСТАНОВИВ:

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 22.02.2002 року серії ВОО №281678 виданого виконавчим комітетом Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області (номер запису про включення відомостей про фізичну особу - підприємця до ЄДР 23580170000000260), та свідоцтва про сплату єдиного податку серії Ж №643172, виданого 09.12.2009 року Переяслав-Хмельницькою ОДПІ, ОСОБА_2 здійснює підприємницьку діяльність по роздрібній торгівлі в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту, зокрема продуктів харчування. В м.Переяслав-Хмельницький по вул.Героїв Дніпра, 52А, Київської області фізична особа-підприємець ОСОБА_2 орендує в ТОВ «Карань», згідно договору оренди від 04.01.10, магазин „Перехрестя".

У відділ продовольчих товарів магазину „Перехрестя" в установленому законом порядку протягом 2001 - 2010 років були прийняті на роботу та працювали 4 продавці, а саме: ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Продавці згідно встановленого графіку роботи працюють по змінно по двоє - два дні працюють, два дні відпочивають. З усіма продавцями магазину укладені договори про повну матеріальну відповідальність, відповідно до умов яких, продавці являються матеріально-відповідальними особами, несуть повну матеріальну відповідальність за забезпечення збереження довірених матеріальних цінностей. Згідно наказу № 13 від 01.11.04 ОСОБА_1 було прийнято на роботу продавцем в продуктовий відділ магазину «Перехрестя» та в цей же день з нею укладено «Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність». При цьому на ОСОБА_1 були покладені службові обов'язки, відповідно яких вона приймає на себе повну матеріальну відповідальність за забезпечення збереження ввірених їй товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів. Відповідно до покладених обов'язків ОСОБА_1 зобов'язана: вести облік, складати і подавати в установленому порядку товарно-грошовий і інші звіти про рух і залишок ввірених їй матеріальних цінностей; приймати участь в інвентаризації довірених їй матеріальних цінностей;

бережно відноситись до переданих їй для зберігання і з іншою метою матеріальних цінностей та приймати міри по запобіганню шкоди; своєчасно повідомляти адміністрацію підприємства про всі обставини, що загрожують забезпеченню збереження довірених їй матеріальних цінностей. Працюючи продавцем в продовольчому відділі магазину «Перехрестя» ОСОБА_1 у період з 25.03.09 по 11.02.10 використовуючи свою займану посаду продавця магазину «Перехрестя» -вчинила привласнення грошових коштів, отриманих від реалізації товарів протягом робочого дня. Так, після закінчення робочого дня в період з 25.03.09 по 11.02.10 точні дати встановити слідчим шляхом не надалось можливим, ОСОБА_1 систематично, неодноразово, повторно

привласнювала гроші з каси магазину «Перехрестя». При цьому, ОСОБА_1 особисто вела перелік суми привласнених коштів в окремому зошиті, який у лютому 2010 року знищила. З метою приховування викрадених грошових коштів ОСОБА_1, зазначала в зошитах обліку товарно-матеріальних цінностей ФОП ОСОБА_2 меншу кількість проданого товару і, відповідно, отриманих коштів від торгівлі. Отже, ОСОБА_1 за період роботи з 25.03.09 по 11.02.10 перебуваючи у магазині «Перехрестя» на робочому місці в м. Переяслав-Хмельницький по вул. Героїв Дніпра, 52«А» Київської області, працюючи на посаді продавця продовольчого відділу магазину «Перехрестя» була матеріально - відповідальною особою та відповідальною за забезпечення збереження ввірених їй товарно - матеріальних цінностей магазину «Перехрестя», який належить ФОП ОСОБА_2 Відповідно займаної посади ОСОБА_1, будучи матеріально - відповідальною особою, на яку покладено обов'язок збереження матеріальних цінностей, які перебували у її віданні в період часу з 25.03.09 по 11.02.10 неодноразово, повторно привласнила кошти з каси магазину «Перехрестя» на загальну суму 18100 грн. Таким чином, ОСОБА_1 шляхом привласнення чужого майна, спричинила фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 матеріальні збитки на загальну суму 18100 грн. В подальшому, викраденими коштами ОСОБА_1 розпорядилась на власний розсуд, придбавши продукти харчування у магазині «Перехрестя» для власного споживання протягом періоду роботи з 25.03.09 по 11.02.10.

Підсудна ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй злочині визнала повністю і в своїх поясненнях підтвердила подію та обставини вчиненого нею злочину та пояснила, що будучу матеріально-відповідальною особою, шляхом привласнення ввіреного їй майна в період з березня 2009 року по лютий 2010 року придбала продукти харчування на загальну суму 18 100, в даний час розкаюється у вчиненому, просить суворо не карати її, просить вибачення за вчинене і обіцяє в подальшому не вчинювати такого злочину.

Справа слухалася в порядку ч. З ст. 299 КПК України, вина підсудної доводиться матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 суд вважає, що злочинні дії підсудної слід кваліфікувати за ч. З ст. 191 КК України як привласнення чужого майна, яке було їй ввірене та перебувало у її відданні, вчиненні повторно.

Судових витрат по справі немає. Цивільний позов не заявлено.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обставиною, яка пом'якшує її відповідальність є щире каяття у вчиненому.

При обранні міри покарання підсудній ОСОБА_1 суд приймає до уваги тяжкість вчиненого злочину, особу підсудної, зокрема позитивні характеристики з місця роботи та проживання, наявність на її утриманні неповнолітньої дитини, думку потерпілого і приходить до висновку про можливість її виправлення без відбування покарання.

Керуючись ст. ст. 323,324 КПК України, суд, —

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 за ч.З ст. 191 КК України до чотирьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади пов"язані із збереженням товарно-матеріальних ціннностей на підприєствах, установах чи організаціях незалежно від форм власності на строк три роки.

На підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнити її від відбування покарання з випробовуванням, встановивши іспитовий строк терміном на три роки і зобов'язати її повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з'являтися для реєстрації в цей орган.

Міру запобіжного заходу відносно засудженої ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередньою - підписка про невиїзд.

Речові докази по справі: фінансово-господарську документацію діяльності ФОП по магазину «Перехрестя» залишити в ОСОБА_2

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд.

¦ Головуючий:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація