г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/2946/13-к
Номер провадження 1-кс/213/203/13
У Х В А Л А
24 липня 2013 року слідчий суддя Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1,
при секретарі Гурській Є.Ю.,
за участі слідчого - Боровкова А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Кривому Розі клопотання слідчого СВ Інгулецького РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 24.07.2013 року про тимчасовий доступ до речей та документів, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий слідчого відділення Інгулецького РВ Криворізького МУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 звернувся до суду з вищезазначеним клопотанням, та просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до відділення ломбарду “Благо” розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, Дзержинський район, пр. Металургів, 22, з метою тимчасового вилучення сережок з металу жовтого кольору, які стали предметом закладу при укладанні договору фінансового кредиту ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а також будь-яких доказів, що підтверджують знаходження даних сережок з металу жовтого кольору (у тому числі журналів, бланків, як в рукописному так і на електронних носіях) і залучення їх до кримінального провадження у якості речового доказу, з можливютю їх вилученням (виїмкою) з місця або у особи, в якої вони будуть знаходитися (за умови, що зазначені сережки з металу жовтого кольору не будуть знаходитися в місці або особи, яка користується дипломатичним імунітетом та розглянути це клопотання за відсутності особи, у володінні якої знаходяться сережки з металу жовтого кольору, з метою унеможливлення завчасного продажу, знищення або переховування вищезгаданих сережки з металу жовтого кольору.
Також, слідчий вказав, що 06.07.2013 року близько 17.00 години ОСОБА_4 знаходячись на території дачної дільниці № 67 садового товариства "Ювілейний" в Інгулецькому районі м. Кривий Ріг, із застосуванням фізичного насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, відкрито викрав сережки з металу жовтого кольору, які належать гр. ОСОБА_5 після чого утримуючи викрадене зник з місця скоєння злочину, завдавши потерпілому матеріальну шкоду.
За даним фактом 6 липня 2013 року було розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.
Під час досудового розелщування було встановлено, що гр. ОСОБА_4, продовжуючи свій злочинний намір на отримання матеріальної вигоди від відкритого викрадення сережок із металу жовтого кольору, передав їх гр. ОСОБА_3, з метою закладу їх у ломбарді. ОСОБА_3 у свою чергу отримавши дані сережки із металу жовтого кольору направився до відділення ломбарду “Благо”, яке розташоване за адресою: м. Кривий Ріг, Дзержинський
район, пр. Металургів, 22. Знаходячись в приміщенні вказаного ломбарду, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: м. Городня, 50 років ВЛКСМ, 31, НОМЕР_1 виданий Городнянським РВ 28.02.2001 року, уклав договір фінансового кредиту, предметом закладу стали сережки, які ОСОБА_4 відкрито викрав 06.07.2013 року.
Виходячи з того, що особа, у якої перебувають сережки з металу жовтого кольору, може володіти відомостями про обставини, за яких вона отримала ці сережки, тому вилучення (виїмка) зазначених сережок з металу жовтого кольору, а також будь-яких доказів, що підтверджують знаходження даних сережок з металу жовтого кольору (у тому числі журналів, бланків, як в рукописному так і на електронних носіях) і залучення їх до кримінального провадження у якості речового доказу для кримінального провадження буде мати як доказове значення, так і можливістю часткового відшкодування завданої злочином матеріальної шкоди.
Однак, вилучення (виїмка) сережок з металу жовтого кольору у особи, в якої вони перебувають на теперішній час, є за своєю сутністю обмеженням права власності, котре за вимогами ст. 16 КПК України не може бути здійснено без судового рішення.
Виходячи з того, що сережки з металу жовтого кольору знаходяться в Ломбарді “Благо”, який розташований за адресою: м. Кривий Ріг, Дзержинський район, пр. Металургів, 22, виникла необхідність здійснити їх вилучення (виїмку) на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, тому просив клопотання задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши подане клопотання суд приходить до наступного.
Приписами ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Аналізуючи зазначену правову норму та клопотання слідчого, суд приходить до висновку, що останнє за своїм змістом є клопотанням про проведення обшуку, тому як слідчий просить надати тимчасовий доступ до приміщення (ломбарду), з подальшим вилученням у не вказаної особи каблучки та інших доказів (без відповідної конкретизації), тобто володіння особи, що вищевказаною нормою закону не передбачено.
Клопотання ж про проведення обшуку повинно відповідати приписам ст. 234 КПК України.
Керуючись ч. 1 ст. 159 ст. 309 КПК України, суд -,
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання слідчого СВ Інгулецького РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С.М.Іванов