Судове рішення #5086149

           

                                 № 2o-36/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

14.05.2009 року.               Старобешівський районний суд Донецької області в складі:

головуючого – судді                        Дьяченко О.І.

народних засідателів                  Горшколепової Н.І., Бугакова В.В.

при секретарі                                  Аслановій М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешве цивільну справу за заявою ОСОБА_1, де заінтересована особа: нотаріальна контора Старобешівського району Донецької області, відділ реєстрації актів цивільного стану управління юстиції Старобешівського району Донецької області про оголошення громадянина померлим, -

В С Т А Н О В И В :

Заявник 16.02.2009 року звернувся до Старобешівського районного суду Донецької області з заявою про оголошення громадянина померлим, посилаючись на те, що актовий запис № 30 про її народження був проведений у виконкомі Роздольненської сільської ради Старобешівського району Донецької області 26 березня 1964 року. Згідно з ним він зареєстрований як ОСОБА_1, а його батьком зареєстрований ОСОБА_2.

Реєстрація народження його батька ОСОБА_2, була проведена у виконкомі Новокатеринівської сільської ради Старобешівського району Донецької області згідно з актовим записом № 13 від 07.02.1941 року. Матір’ю його зареєстрована ОСОБА_3.    

 08.05.1998 року у с. Петрівське Старобешівського району Донецької області померла його бабуся, - ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-НО № 288280 від 12.05.1998 року реєстрація смерті якої була проведена виконкомом Петрівської сільської ради Старобешівського району Донецької області, після смерті якої відкрилась спадщина на майно яке належало останній за життя.

Спадкоємцем першої черги на майно померлої ОСОБА_3 є батько заявника син померлої, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. Місце знаходження його батька не відоме на протязі довгого часу.

З 1941 року по 1969 рік батько проживав у ІНФОРМАЦІЯ_2. В 1969 році він виїхав на друге постійне місце проживання  з того часу ніяких відомостей про його місце знаходження не було. Батько не спілкувався з вказаного часу ні зі своєю матір’ю ОСОБА_3, ні зі своєю дружиною ОСОБА_4, ні з ним. Ніяких звісток про місце знаходження батька до членів його сім’ї не надходили. Рішенням Старобешівського районного суду Донецької області від 25.11.2008 року його батько визнано безвісно відсутнім з 01.01.1970 року. Виходячи з обставин такого довгого не спілкування з членами своєї родини та відсутністю будь яких відомостей про його місце знаходження, батька можна вважати померлим. Тому він просить оголосити батька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 – померлим.  

Заявник до судового засідання не з’явився проте надав до суду заяву у якій свої заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представники заінтересованих осіб до судового засідання не з’явились проте надали заяви у якій просили справу розглянути за відсутності їх представників та проти задоволення позову не заперечували.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав. Судом встановлено: що актовий запис № 30 про її народження був проведений у виконкомі Роздольненської сільської ради Старобешівського району Донецької області 26 березня 1964 року. Згідно з ним він зареєстрований як ОСОБА_1, а його батьком зареєстрований ОСОБА_2.

Реєстрація народження його батька ОСОБА_2, була проведена у виконкомі Новокатеринівської сільської ради Старобешівського району Донецької області згідно з актовим записом № 13 від 07.02.1941 року. Матір’ю його зареєстрована ОСОБА_3.    

 08.05.1998 року у с. Петрівське Старобешівського району Донецької області померла його бабуся, - ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-НО № 288280 від 12.05.1998 року реєстрація смерті якої була проведена виконкомом Петрівської сільської ради Старобешівського району Донецької області, після смерті якої відкрилась спадщина на майно яке належало останній за життя.

Спадкоємцем першої черги на майно померлої ОСОБА_3 є батько заявника син померлої, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. Місце знаходження його батька не відоме на протязі довгого часу.

З 1941 року по 1969 рік батько проживав у ІНФОРМАЦІЯ_2. В 1969 році він виїхав на друге постійне місце проживання  з того часу ніяких відомостей про його місце знаходження не було. Батько не спілкувався з вказаного часу ні зі своєю матір’ю ОСОБА_3, ні зі своєю дружиною ОСОБА_4, ні з ним. Ніяких звісток про місце знаходження батька до членів його сім’ї не надходили. Рішенням Старобешівського районного суду Донецької області від 25.11.2008 року його батько визнано безвісно відсутнім з 01.01.1970 року. Виходячи з обставин такого довгого не спілкування з членами своєї родини та відсутністю будь яких відомостей про його місце знаходження, батька можна вважати померлим.

Також судом встановлено, факт відсутності ОСОБА_2 за місцем його постійного проживання може бути підтверджено поясненнями свідка ОСОБА_5, яка надала до суду заяву з якої вбачається, що останній не мешкає за адресою с. Петровське, вул. Гагаріна, 1 Старобешівського району Донецької області та місце його знаходження їй не відомо.  

Задовольняючи заявлені вимоги суд керується наступними нормами матеріального права:

Відповідно до ч.1ст. 46 ЦК України, фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років . . . . . .

Відповідно до ч.3ст. 46 ЦК України, фізична особа оголошується померлою від дня набрання законної сили рішенням суду про це.

Відповідно до ст. 234 ЦПК України суд в порядку окремого провадження розглядає справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 43 ЦК України, ст. ст. 5, 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 218, 234 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В :

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, визнати померлим з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.    

    Суддя:

   

Народні засідателі:   1.                                        ОСОБА_6І                          

                   

                                  2.                                        ОСОБА_7В    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація