Судове рішення #50859883

Справа № 1418/437/12

Провадж.№ 2/1418/119/2012

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження у справі

02 березня 2012 року Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Бібік М.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Розанівської сільської ради Новобузького району Миколаївської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на 1/2 частину земельної ділянки в порядку спадкування, -

Встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Розанівської сільської ради Новобузького району, в якому вказав, що 13.12.2006 року померла його рідна мати ОСОБА_3, після смерті якої залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 12,14 га, однак посилаючись на втрату державного акту на право власності на землю, що унеможливлює одержання свідоцтва про право на спадщину в нотаріальній конторі, просив ухвалити судове рішення про визнання за ним, як за спадкоємцем за законом після смерті матері ОСОБА_3, право власності на 1/2 частину вищезазначеної земельної ділянки.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Однак, як вбачається з зі змісту позовної заяви між позивачем ОСОБА_1 та його братом, відповідачем ОСОБА_2, відсутній спір щодо визначення часток у спадщині, яка відкрилася після смерті їх матері ОСОБА_3, оскільки в резолютивній частині свого позову позивач вказує про визнання за ним права власності на спадкове майно у розмірі 1/2 його частини. Підставою ж звернення до суду з вказаним позовом є відсутність у позивача та у його брата державного акту на право власності на землю, який втрачено, що унеможливлює одержання свідоцтва про право на спадщину на бажану частину спадщини в нотаріальній конторі.

З огляду на втрату першого примірника (оригіналу) державного акту, законодавством України передбачений чіткий, більш простіший, не обтяжений певними цивільно-процесуальними вимогами, порядок отримання нового державного акту взамін втраченого, що в свою чергу створює відповідні умови для одержання в нотаріальній конторі свідоцтв про право на спадщину.

Так, відповідно до глави 7 Закону України «Про нотаріат» свідоцтво про право на спадщину видається громадянам за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Згідно з розділом 4 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету по земельних ресурсах від 22.06.2009 року за № 325 із змінами та доповненнями, передбачена можливість видачі на платній основі нового державного акта при втраті чи пошкодженні державного акта.

Новий державний акт на ім'я спадкодавця взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається також спадкоємцю на запит нотаріуса щодо витребування документів, необхідних для вчинення нотаріальних дій, відповідно до статті 4 Закону України "Про нотаріат".

Відповідно до зазначеної Інструкції організацію робіт з видачі (заміни) державного акта на право власності на земельну ділянку в разі його втрати (пошкодження) здійснюють Головні управління Державного комітету по земельних ресурсах в містах Києві та Севастополі, управління Державного комітету по земельних ресурсах в районах (містах), міські, міжрайонні, міськрайонні управління Державного комітету по земельних ресурсах.

Аналогічні положення про видачу дубліката державного акта передбачено й Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженою наказом Державного комітету по земельних ресурсах від 04.05.1999 року за № 43.

Згідно з пунктом 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року за № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають.

Таким чином, за відсутності у пред'явленому позивачем позові необхідних спірних спадкових правовідносини, які унеможливлюють їх вирішення поза судовим порядком, позов позивача про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, що в силу п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, є перешкодою у відкритті провадження в справі.

Керуючись п. 1 ч. 2, ч. 5 ст. 122 ЦПК України,

Ухвалив:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за його позовом до Розанівської сільської ради Новобузького району Миколаївської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на 1/2 частину земельної ділянки в порядку спадкування.

Роз'яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.

Копію ухвали разом із заявою та всіма доданими до неї документами невідкладно надіслав позивачу.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Миколаївської області через Новобузький районний суд протягом п'яти днів з дня отримання її копії.



Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація