Судове рішення #508222
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

 

           УХВАЛА         

       

19 березня 2007 р.                                                                                  

№ 2-17/6952-2005 

 

Вищий господарський суду України у складі колегії суддів:

головуючого                                   Невдашенко Л.П.

суддів                                                Михайлюка М.В.

                                                Дунаєвської Н.Г.

 

розглянувши касаційну скаргу

ОСОБА_2, ОСОБА_3,                        м. Євпаторія

 

на рішення

від 11.04.2005

 

у справі   господарського суду

№ 2-17/6952-2005  Автономної Республіки Крим

 

за  позовом

Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Євпаторія

 

до

Євпаторійського міжрайонного БТІ,              м. Євпаторія

 

про

визнання недійсною угоди та спонукання зареєструвати право власності на нерухоме майно

 

ВСТАНОВИВ:

 

Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

 

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися з касаційною скаргою на рішення від 11.04.2005 господарського суду Автономної Республіки Крим.

Зазначеним рішенням позовні вимоги задоволено. Визнано за дійсною операцію купівлі-продажу СПД ОСОБА_1 нежилого підвального приміщення загальною площею 128,5 кв. м., розташоване в підвалі житлового багатоповерхового будинку літера “А”, зокрема: №1 площею 45,2 кв. м., № 2 площею 3,7 кв. м., № 3 площею 5,4 кв. м., № 4 площею 6,4 кв. м., № 11 площею 9,3 кв. м., № 12 площею 8,6 кв. м., № 13 площею 49,9 кв. м.; за адресою: АДРЕСА_1, згідно біржового договору купівлі-продажу від 18.03.2005 р. Визнано право власності СПД ОСОБА_1 на нежиле підвальне приміщення загальною площею 128,5 кв. м. розташоване в підвалі житлового багатоповерхового будинку літера “А”, зокрема: №1 площею 45,2 кв. м., № 2 площею 3,7 кв. м., № 3 площею 5,4 кв. м., № 4 площею 6,4 кв. м., № 11 площею 9,3 кв. м., № 12 площею 8,6 кв. м., № 13 площею 49,9 кв. м.; за адресою: АДРЕСА_1. Зобов'язано Євпаторійське МБТІ провести правову реєстрацію нерухомості на праві приватної власності за СПД ОСОБА_1, а саме: нежилого підвального приміщення загальною площею 128,5 кв. м., розташоване в підвалі житлового багатоповерхового будинку літера “А”, зокрема: №1 площею 45,2 кв. м., № 2 площею 3,7 кв. м., № 3 площею 5,4 кв. м., № 4 площею 6,4 кв. м., № 11 площею 9,3 кв. м., № 12 площею 8,6 кв. м., № 13 площею 49,9 кв. м.; за адресою: АДРЕСА_1.

 

Відповідно до ст. 107 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі мають право подати касаційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, та постанову апеляційного суду. Касаційну скаргу мають право подати також особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується їх прав в обов'язків.

 

Статтею 1 ГПК України визначено, що фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, мають право звернутися до господарського суду лише у випадках, передбачених законодавчими актами України.

 

Чинне законодавство встановлює наступні підстави для звернення до господарського суду фізичних осіб. По-перше: коли фізична особа здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набула статусу суб'єкта підприємницької діяльності. По-друге: коли фізична особа є кредитором боржника, щодо якого порушено справу про банкрутство у відповідності із Законом України “ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, а також у випадку коли справи виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником.

 

В даному випадку ОСОБА_2 та ОСОБА_3   не  є суб'єктами підприємницької діяльності, не є кредиторами у справі про банкрутство та є учасниками корпоративних відносин, а тому  не можуть бути суб'єктами звернення до господарських судів України.

 

З матеріалів справи вбачається, що спір у даній справі був між Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 та Євпаторійським міжрайонним БТІ, тобто юридичними особами, позаяк ОСОБА_2 та ОСОБА_3  є фізичними особами.

 

Колегія суддів звертає увагу на те, що спори між юридичними та фізичними особами розглядаються судами загальної юрисдикції.

 

Зважаючи на те, касаційна скарга не відповідає вимога Господарського процесуального кодексу України, скарга не дає підстав для перегляду рішення  господарського суду Автономної республіки Крим в касаційному порядку і підлягає поверненню.

 

Керуючись ст.ст. 1, 86 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

 

УХВАЛИВ:

 

Відмовити ОСОБА_2 та ОСОБА_3  в прийнятті касаційної скарги на рішення від 11.04.2005 господарського суду Автономної Республіки Крим у справі № 2-17/6952-2005.

 

Касаційну скаргу повернути ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а справу  господарському суду Автономної Республіки Крим.

 

Повернути ОСОБА_3 з Державного бюджету України державне мито у сумі 276,50 грн. сплачене за квитанцією НОМЕР_1.

 

 

Головуючий, суддя                                                                         Л.Невдашенко

 

Судді:                                                                                                М.Михайлюк

 

                                                                                                          Н.Дунаєвська 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація