ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
14.07.06р. | Справа № А23/126 |
За позовом Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі, Дніпропетровської області
до Комунального житлового підприємства № 44, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області
про стягнення 114 597,12 грн.
Суддя Добродняк І.Ю.
Представники сторін:
Від позивача:Міщенко В.В. - начальник юр.відділу, дов. від 14.09.05 №21221/10/100
Від відповідача: не з"явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивачем заявлений позов про звернення стягнення на активи відповідача у розмірі податкового боргу –114597,12 грн., про стягнення з відповідача до бюджету загальної суми податкового боргу 114597,12 грн., а саме: податковий борг з ПДВ 79546,70 грн., податковий борг з податку на прибуток 12745,98 грн., податковий борг з податку за землю 22304,44 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечував, але заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з необхідністю явки в судове засідання головного бухгалтера для надання додаткових пояснень.
Судом, приймаючи до уваги клопотання відповідача, в засіданні оголошувалась перерва з 11.07.06 до 14.07.06.
Представник відповідача після перерви в судове засідання не з'явився. Про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Причини нез'явлення суду невідомі.
Нез’явлення за викладених обставин представника відповідача не перешкоджає вирішенню спору. Справа розглядається на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В :
Комунальне житлове підприємство № 44, м. Кривий Ріг, (відповідач) відповідно до Статуту, зареєстрованого виконкомом Криворізької міської ради 02.04.01, у своїй діяльності підпорядковане і підзвітне безпосередньо управлінню житлово-комунального господарства виконкому міської ради. Власником майна підприємства є Криворізька міська рада.
За результатами проведення аналізу стану розрахунків відповідача з бюджетом станом на момент звернення позивача до суду встановлено, що відповідач має податковий борг в загальній сумі 114597,12 грн., із яких:
по податку на додану вартість в сумі 79546,70 грн., в тому числі по узгодженим податковим зобов’язанням в сумі 75342,92 грн., пені –4203,78 грн.;
по податку на прибуток в сумі 12745,98 грн. по узгодженим податковим зобов’язанням;
по земельному податку в сумі 22304,44 грн., в тому числі по узгодженим податковим зобов’язанням в сумі 21143,64 грн., пені –1160,80 грн.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, заборгованість у відповідача виникла внаслідок несплати ним у встановлені строки самостійно визначених сум податкових зобов'язань в податкових деклараціях з податку на додану вартість, податкових розрахунках земельного податку та сум податкових зобов'язань, визначених податковим органом в порядку п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі Закону України).
Проти визначених сум податкових зобов’язань по переліченим податкам, враховуючи нараховані позивачем на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України штрафні санкції, відповідач не заперечує, що підтверджено складеним та підписаним представниками обох сторін актом звірки взаєморозрахунків станом на 29.03.06.
Відповідно до п.п.5.3 ст.5 Закону України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України для подання податкової декларації (під терміном "податкова декларація" Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" розуміє документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. (Докази апеляційного узгодження визначених податковим органом зобов'язань відсутні, сторонами не подані).
Відповідно до п.п. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків (відповідача).
На момент вирішення спору сума недоїмки по податку на додану вартість не змінилась, становить суму 75342,92 грн.; по податку на прибуток - 12745,98 грн.; по земельному податку - 21143,64 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, отримані від відповідача грошові кошти зараховувались позивачем в погашення податкового боргу попередніх періодів в хронологічному порядку, що відповідає вимогам п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", в якому передбачено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
В порядку, визначеному ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України № 77 від 01.03.01, платнику податків у зв’язку з несвоєчасним погашенням узгоджених податкових зобов'язань нараховується пеня.
Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
Відповідно до зазначених норм відповідачеві нарахована пеня у зв’язку з несвоєчасним погашенням узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість в сумі 4203,78 грн.; з земельного податку –1160,80 грн.
Згідно пп.16.3.3 п.16.3 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" при надходженні від відповідача грошових коштів в погашення податкового боргу здійснюється розподіл сплачених сум на суму, що спрямовується на погашення податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені.
Відповідачем при підписанні акту звірки взаєморозрахунків станом на 29.03.06 зазначенні положення не враховані, у зв’язку з чим, приймаючи до уваги, що порушення позивача щодо порядку та правильності нарахування пені судом не встановлено, суд не приймає до уваги заперечення відповідача з цього приводу.
Статтею 67 Конституції України закріплений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), надає право звернення стягнення в рахунок погашення податкового боргу платника податків на його активи.
Під активами платника податків цей Закон України визначає кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 ст. 1).
Порядок погашення податкового боргу комунальних підприємств, до числа якого належить підприємство-відповідача, визначається статтею 11 Закону України. Відповідно до п.11.1 цієї статті з метою погашення податкового боргу такого платника податків податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечують здійснення основної діяльності платника податків.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На момент вирішення спору докази погашення відповідачем податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток та земельного податку в загальній сумі 114597,12 грн. сторонами не подані, із матеріалів справи не вбачаються.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що вимоги позивача про звернення стягнення на активи відповідача в рахунок погашення його податкового боргу нормам діючого законодавства, зокрема ст.11 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не суперечать, підлягають задоволенню в сумі 114597 грн. 12 коп.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 94, ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити позов в повному обсязі.
Звернути стягнення на активи Комунального житлового підприємства № 44, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 114597 грн. 12 коп., а саме: стягнути з Комунального житлового підприємства № 44, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, на користь державного бюджету загальну суму податкового боргу 114597 грн. 12 коп., в тому числі:
податковий борг з податку на додану вартість у сумі 79546 грн. 70 коп. (р/р 31113029600024, код платежу 14010100, одержувач ВДК у м. Кривому Розі, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012);
податковий борг з податку на прибуток у сумі 12745 грн. 98 коп. (р/р 31118002600024, код платежу 11020100, одержувач ВДК у м. Кривому Розі, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012);
податковий борг з податку на землю у сумі 22304 грн. 44 коп. (р/р 33211811600024, код платежу 13050100, одержувач ВДК у м. Кривому Розі, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012)
Видати виконавчий лист.
Дана постанова набирає законної сили відповідно до порядку, встановленого статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням порядку і строків апеляційного оскарження, визначених статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя | І.Ю. Добродняк |
24.07.06
Згiдно з оригіналом |
Секретар с/з | Т.О.Ревва |