ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
Іменем України
про закриття провадження у справі
10.06.09 |
Справа №2а-39/09/2770 |
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді - Дудкіної Т.М.,
при секретарі - Нікішенко Г.О.
за участю:
представників відповідачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_3
до Ленінського районного відділу Управління Міністерства Внутрішніх справ України в місті Севастополі, Управління Міністерства Внутрішніх справ України в місті Севастополі
про визнання дій незаконними, відшкодування моральної шкоди
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконними дій працівників міліції Ленінського РВ УМВС України в місті Севастополі, які виразилися у його приводі до опорного пункту міліції, невидачі копії протоколу про адміністративне правопорушення, а також його затриманням та триманням 17 годин у Ленінському РВ УМВС України в м.Севастополі. Також просить стягнути з останнього на його користь у відшкодування моральної шкоди 100000 гривень.
У судове засідання позивач не з'явився, вдруге надавши заяву про відкладення розгляду справи в зв'язку з відрядженням його представника, однак будь-яких доказів про відрядження суду не надано.
Представник УМВС України в місті Севастополі заявив клопотання про закриття провадження у справі на тій підставі, що даний спір має вирішуватися у порядку цивільного судочинства, так як спірні правовідносини регулюються нормами Цивільного Кодексу України та спеціальним законом „Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду”. Представник Ленінського РВ УМВС України в місті Севастополі в задоволенні клопотання не заперечував.
Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали даної справи, адміністративний матеріал №3-1530/09, витребуваний із Ленінського районного суду міста Севастополя, суд вважає клопотання підлягаючим задоволенню, а провадження у справі закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Як вбачається з позовної заяви, вимоги позивача зводяться до відшкодування моральної шкоди, визнавши незаконними дії працівників міліції Ленінського РВ УМВС України в місті Севастополі. Як на підставу своїх вимог позивач посилається на ту обставину, що суддею Ленінського райсуду м.Севастополя провадження по адміністративній справі припинено в зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_3 складу правопорушення, передбаченого ст..173 КоАП України, а ОСОБА_3 звільнений від адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст..15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених , невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Положеннями ст. 2 ЗУ „Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду” передбачено, зокрема, що право на відшкодування шкоди виникає у разі закриття справи про адміністративне правопорушення. Норми вказаного закону кореспондуються з положеннями ст.ст. 1167,1173,1174 ЦК України, якими, зокрема, визначено, що відшкодування моральної шкоди завданої фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування, їх посадової чи службової особи при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, АРК або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.
Таким чином, виходячи зі змісту позовних вимог, обставин справи, зазначених у позовній заяві, суд вважає, що правовідносини, які виникли між сторонами регулюються нормами Цивільного кодексу України та ЗУ „Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду”, а спір підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства України і не є підсудним суду адміністративної юрисдикції в силу ст.2,17 КАС України.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо: справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Виходячи з викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Ленінського районного відділу Управління Міністерства Внутрішніх справ України в місті Севастополі, Управління Міністерства Внутрішніх справ України в місті Севастополі про визнання дій незаконними, відшкодування моральної шкоди закрити.
Роз'яснити позивачеві що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції місцевого загального суду.
Ухвала може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подання в Окружний адміністративний суд м.Севастополя апеляційної скарги протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається до Окружного адміністративного суду м.Севастополя протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя підпис Дудкіна Т.М.
З оригіналом згідно
Суддя Т.М.Дудкіна