Справа №1-10/2007р.
Вирок
ім'ям України
1 лютого 2007р.
Чигиринський районний суд, Черкаської обл. в складі: головуючого судді Совгири І.В. при секретарі Мальованій В.О. з участю прокурора Фалалєєва С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чигирині справу про обвинувачення
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця с.Блишня, Семенівського р-ну, Чернігівської обл., жителя с. Рацево, Чигиринського р-ну, пенсіонера, з середньою освітою, українця, не одруженого, не судимого, в злочині передбаченому ч. 1 ст. 263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, на початку грудня 2004р. на горищі придбаного ним домоволодіння в с.Рацево, Чигиринського р-ну, незаконно придбав, знайшовши 26 патронів, які згідно висновку експерта, являються боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї, із них 19 патронів - 5.6 мм спортивно-мисливські патрони кільцевого запалення та 7 патронів - 7.62 мм- патрони до пістолету зразка 1930-1933рр. системи Токарева (ТТ), і які того ж дня, переніс до житлового приміщення де незаконно їх зберігав.
6 грудня 2006р., перебуваючи в стані алкогольного спяніння, він же, носив їх в кармані особистого одягу, де вказані боєприпаси були виявлені та вилучені у нього працівниками міліції при особистому огляді.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1, вину свою визнав повністю і суду підтвердив, що знайшов на горищі домоволодіння, яке придбав у с. Рацево, 26 патронів які зберігав для того, щоб використати свинець на грузики до вудочок.
Суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1 в скоєному злочині знайшла своє підтвердження в судовому засіданні і стверджується доказами відповідно до вимог ст. 299 КПК України.
Поскільки ОСОБА_1 придбав, зберігав, переносив бойові припаси без передбаченого законом дозволу, тому, суд кваліфікує його дії по ч.1 ст.263 КК України.
При призначенні покарання , суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, який характеризується в цілому позитивно, раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.
Обставиною, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1, суд визнає, що злочин скоєно ним в стані алкогольного сп'яніння.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність підсуднього, суд визнає його щире каяття.
З врахуванням викладеного, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсуднього можливе в умовах без ізоляції від суспільства і призначивши покарання в виді позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України, з врахуванням перерахованих вище обставин, похилого віку, вважає можливим звільнити його від призначеного покарання з іспитовим строком, та встановленням передбачених ст. 76 КК України обмежень. На підставі викладеного, керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд-
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України і призначити йому покарання два роки позбавлення волі.
На підставі ст.75КК України, звільнити його від призначеного покарання з іспитовим строком на один рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засудженого повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
Строк відбування покарання визначати з моменту проголошення вироку.
Речові докази - знищити в передбаченому законом порядку.. Апеляцію на вирок може бути подано до Черкаського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення.