Справа №: 1118/5338/12
ПОСТАНОВА
Іменем України
"27" червня 2012 р.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Чохонелідзе Л.М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 в порядку приватного обвинувачення про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 125 КК України,
ВСТАНОВИВ:
22.06.2012 року до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшла скарга ОСОБА_1 в порядку приватного обвинувачення про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 125 КК України.
Крім того, просить витребувати з Олександрійського МВ УМВС України матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом нанесення тілесних ушкоджень і просить стягнути моральну шкоди, вказуючи на той факт, що скаржник може бути і потерпілим.
У відповідності до статті 27 КПК України, справи про злочини, передбачені статтею 125 Кримінального кодексу України, порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі права підтримувати обвинувачення.
Стаття 251 КПК України передбачає, що скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку (статті 223 і 224 цього Кодексу).
Таким чином, згідно положень вказаних статей, скарга повинна містити обставини справи як їх встановлено на досудовому слідстві; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, а також докази, які зібрано в справі, і відомості про потерпілого; показання обвинуваченого по суті пред’явленого йому обвинувачення, доводи, наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки; наявність обставин, які обтяжують та пом’якшують його покарання. При посиланні на докази обов’язково зазначаються аркуші справи. В резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладається суть пред’явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин. Обвинувальний висновок підписує особа, що його склала з зазначенням місця і часу його складання. Крім того, до обвинувального висновку додаються: список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки; довідка про рух справи та про застосування запобіжного заходу з зазначенням часу і місця тримання під вартою кожного з обвинувачених, якщо вони заарештовані; довідки про речові докази, про цивільний позов, про заходи, вжиті до забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна; довідка про судові витрати в справі за час досудового слідства з посиланням на відповідні аркуші справи.
Скарга не відповідає вимогам статей 223 і 224 КПК України щодо обвинувального висновку і тому не може бути прийнята та розглянута судом, так як в справах приватного обвинувачення скарга є основним документом, в якому формуються обвинувачення і який визначає предмет судового слідства. Зокрема, скаржником у скарзі приватного обвинувачення не зазначено повністю відомості про потерпілого.
Нормами кримінально-процесуального кодексу України не передбачена можливість суду витребовувати документи, що містять персональні дані обвинувачених при розгляді матеріалів скарги в порядку приватного обвинувачення.
Отже, згідно статі 251 КПК України, суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити справу, приймає одне із таких рішень: залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.
Суд дійшов висновку, що скарга підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст. 27, 223, 224, 251 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 в порядку приватного обвинувачення про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 125 КК України залишити без розгляду.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ