Справа №: 1118/1007/12
ВИРОК
Іменем України
"22" лютого 2012 р.
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді – Чохонелідзе Л.М.,
при секретарі – Соловйовій Л.Є.,
за участю прокурора – Стригуля О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Красноярського краю, Російська Федерація, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, непрацюючого, не військовозобов’язаного, який проживає у ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого;
у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
що підсудний ОСОБА_1 скоїв придбання, носіння, зберігання та збут бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Злочин скоєно при слідуючих обставинах.
У липні 2011 року, близько 12 години 00 хвилин, ОСОБА_1, знаходячись у с. Трудівка, Олександрійського району Кіровоградської області, знайшов 80 патронів.
Цього ж дня, ОСОБА_1, помістив патрони до торгівельного місця, яке розташоване на центральному ринку м. Олександрії, Кіровоградської області, де працював реалізатором.
15 липня 2012 року, о 10 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, перебуваючи поблизу торгівельних місць 53-54, сектору «С», розташованих на центральному ринку м. Олександрії, Кіровоградської області, всупереч встановленому законом порядку незаконно збув ОСОБА_2 80 патронів, які згідно висновку експерта №199 від 30 грудня 2011 року є боєприпасами військовими гвинтів очними патронами, калібру 7,62 мм, зразку 1953 року виготовлені заводським способом та які використовуються для стрільби з гвинтівки Мосіна, АВ, АВЛ, БИ-7, СВТ, СВД, АВС.
Підсудний ОСОБА_1 у судовому засіданні визнав свою вину повністю, посилаючись на вичерпність та правильність показань на досудовому слідстві.
Суд, керуючись ст. 299 КПК України та враховуючи думку учасників судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються та дійшов висновку, що підсудний винний у вчиненні злочину, який суд кваліфікує за ч. 1 ст. 263 КК України.
При призначенні покарання суд враховує, тяжкість злочину, особу підсудного, який характеризується добре, раніше не судимий.
В якості обставин, які пом’якшують відповідальність суд визнає щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.
Вказане свідчить про те, що підсудний заслуговує покарання у вигляді позбавлення волі, але може бути звільнений від його відбуття з встановленням іспитового строку, тобто застосувати ст. 75 та ст. 76 КК України.
Речові докази, а саме патрони, які зберігаються у кімнаті прийняття зброї та боєприпасів, квитанція №0020 від 13.01.2012 року – знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати в розмірі 450 грн. 24 коп.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити – підписку про невиїзд.
Керуючись ст. ст. 321-324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та призначити покарання у вигляді – 2 (двох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, встановивши йому іспитовий строк – 1 (один) рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання; періодично з являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Речові докази, а саме патрони, які зберігаються у кімнаті прийняття зброї та боєприпасів, квитанція №0020 від 13.01.2012 року – знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати в розмірі 450 грн. 24 коп.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити – підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області, протягом 15 діб з моменту оголошення, через Олександрійський міськрайонний суд.
СУДДЯ: Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ