Судове рішення #5072318

                                                                                                                                 Справа № 2-3403/09/03

Р І Ш Е Н Н Я                                                                                 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28 травня 2009 р.                                                                                   м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого – судді   Діденко С.А.,

при секретарі -            Гуріній В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційній комісії Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області про стягнення сум остаточного розрахунку при звільненні та сум за затримку розрахунку,-

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з позовом до ліквідаційної комісії Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області та просив суд стягнути з відповідача на його користь суму заборгованості за невиплачену заробітну плату та грошову компенсацію за невикористану відпустку в сумі 6200,41грв. з відповідною індексацією та грошовою компенсацією. Стягнути з відповідача  на його користь середній заробіток за весь час затримки виплати остаточного розрахунку з дня звільнення з роботи – 21.01.2009р. на день постановлення рішення.

             Свої позовні вимоги позивач обгрунтував тим, що її було призначено на посаду провізора-інформатора відділу інформації та маркетингу Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області на підставі наказу № 2-к від 01.02.1996р. На підставі наказу № 3-к від 21.01.2009р. вона була звільнена з посади за власним бажанням у зв’язку з проходженням конкурсу на посаду державного службовця згідно ст. 38 КЗпП України. Вона одержала трудову книжку в день звільнення, але остаточний розрахунок по невиплаченій заробітній платі проведений не був. На цей час працює ліквідаційна комісія Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області. Згідно виданої довідки заборгованість по невиплаченій заробітній платі, грошовій компенсації за невикористану відпустку становить 6200,41грв. До теперішнього часу вона не одержала повного розрахунку по невиплаченій заробітній платі та грошовій компенсації за невикористану відпустку. На день звернення з позовом до суду затримка розрахунку становить 61 день.    

У судовому засіданні позивач свої позивні вимоги уточнив, відмовився від вимог щодо  стягнення індексації та грошової компенсації; вимоги щодо стягнення заборгованості по заробітній платі в розмірі 6200,41 грн. та  середнього заробітку за час затримки остаточного розрахунку підтримав.

    Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав.

    Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, вчинивши дослідження матеріалів справи, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.

    Встановлено, що  позивач працювала в Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області в якості головного спеціаліста-провізора

    Відповідно до наказу №7-к від 22.01.2009 р.  ОСОБА_1 звільнено з роботи на підставі ст.38 КЗпП України.                                          (   а.с. 4    )

    За довідкою Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області  ОСОБА_1  на день звільнення  не отримала  заробітної пати  та компенсації за невикористану відпустку в сумі 6200,41 грн.                                                              (а.с.7)

    В судовому засіданні представник  відповідача не заперечував  той факт що розрахунок на час розгляду справи з позивачем не проведено.

У відповідності до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, проводиться в день звільнення. Відповідно до ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника, або уповноваженого ним органу, належних працівникові сум в день звільнення, установа повинна виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Розмір заборгованості по заробітній платі у сторін заперечень не викликає.

 Час  затримки розрахунку по заробітній платі позивача на час розгляду справи  складає 4 міс і 7 днів.

З урахуванням даних про середній заробіток позивача- 2217,54 грн.  сума  середнього заробітку за час затримки остаточного розрахунку складає:

2217,54 х 4міс +( 96 грн. х 7днів)=9542,16 грн.

У відповідності з п.20 Постанови № 13 від 24.12.1999р. «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» суд на підставі ст. 117 КЗпП України стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а при нездійснені його до закінчення справи на день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності своєї вини. Сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.

Суд вважає вимоги позивача  щодо стягнення середнього заробітку за час  затримки розрахунку обґрунтованими і задовольняє їх.

З урахуванням суми заборгованості  по заробітній платі  на користь позивача суд стягує 6200,41 грн. +9542,16 грн. =15742,57 грн.

    З огляду на викладене, суд задовольняє позов  ОСОБА_1 і стягує на її користь 15742,57 грн.

    З відповідача суд стягує  держмито  в розмірі  157,42 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 250 грн.

      Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208-218 ЦПК України, ст.ст. 115, 116, 117 КЗпП України,   суд ,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

      Стягнути з Ліквідаційній комісії Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області на користь ОСОБА_1 суму заборгованості за невиплачену заробітну плату та грошову компенсацію за невикористану відпустку в сумі 6200,41 (шість тисяч двісті)грв. 41коп.

Стягнути з Ліквідаційній комісії Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки виплати остаточного розрахунку з дня звільнення з роботи – 21.01.2009р. на день постановлення рішення в розмірі 9542,16 грн., а всього 15742,57( п’ятнадцять тисяч сімсот сорок дві) грн.

Стягнути з Ліквідаційній комісії Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Харківській області  держмито  в розмірі 157( сто п’ятдесят грн.)42 грн. на користь держави   і витрати  на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 250 (двісті п’ятдесят)грн.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів після його проголошення. Апеляційна скарга  подається протягом  20 днів після  направлення заяви про  оскарження.

                  Рішення надруковано  в  нарадчій кімнаті  і є оригіналом.

                СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація