Справа №2-0-13/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 posy Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючої - судді Марущак P.M.
при секретарі - Волошенко СЯ.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання згоди на вивіз дитини за кордон, III особи без самостійних позовних вимог на стороні позивача - виконком Святилівської сільської ради, як орган опіки та піклування, відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Глобинського РВ УМВС України в Полтавській області,
встановив:
24.11.2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом.
Обґрунтував його тим, що від фактичних шлюбних відносин з ОСОБА_2 мають спільну доньку - ОСОБА_3. Дитина проживає разом з ним в с. Липове Глобинського району, навчається в ІНФОРМАЦІЯ_1. її мати протягом останніх п'яти років проживає окремо, в м Києві, вихованням дитини не займається, безпідставно відмовляє у наданні дозволу на виїзд доньки за кордон.
Він (позивач) має в Росії престарілу матір, ветерана війни, інваліда II групи, а тому має намір в період шкільних канікул здійснювати догляд за нею та зайнятися оздоровленням доньки, яка є інвалідом дитинства. Умови для цього в місті проживання його матері є.
Посилаючись на викладене, позивач прохав зобов"язати матір дитини - відповідача по справі, надати згоду на вивіз ОСОБА_3 за кордон.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовну вимогу змінив. Прохав, щоб суд надав йому дозвіл для виїзду неповнолітньої доньки за кордон.
Пояснив, що з 1996р. по лютий 2002р. проживав однією сім"єю без реєстрації
шлюбу з гр. ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народилася спільна донька ОСОБА_3, яка страждає ендокринним захворюванням і є інвалідом дитинства. В даний час, в період весняних канікул, він має намір відвезти свою матір ОСОБА_5 , громадянку Росії, яка гостює в нього, в м. Курськ - на постійне місце проживання і пролікувати там доньку. За наданням згоди на вивіз дитини за кордон він звертався до відповідачки особисто, телефонував їй, але вона немотивовано відмовляє в цьому.
Представник ПІ особи - ВГІРФО Глобинського РВ УМВС України в Полтавській області, Коваленко Л.В., вважала, що позов підлягає задоволенню. Пояснила, що відповідно до Закону України "Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну громадян України", та наказу № 16/03 від 21.12.2004р. Міністерства Внутрішніх справ України затвердженого Мінюстом, "Про затвердження порядку провадження за заявами про оформлення паспортів та проїздних документів для виїзду за кордон громадянам України" за відсутності згоди одного з батьків виїзд дитини за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.
2
Представник підтвердила, що позивач реєстрував у ВГІРФО продовження терміну тимчасової реєстрації в с. Липове його матері - громадянки Росії. Такий дозвіл їй було надано.
Представник Ш особи - виконкому Святилівської сільської ради, сільський голова Оленко М.Г., не заперечував проти задоволення позову. Пояснив, що позивачем створені належні умови для життя, виховання та навчання дитини. По місцю проживання він характеризується позитивно.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не заявилася. Належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи. Про поважність причини неявки суд не інформувала. Справа вирішувалася на підставі наданих доказів.
Суд, заслухавши пояснення позивача, III осіб, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності, у взаємному зв"язку, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого відділом РАГС Ватутінського району м. Києва, батьками ОСОБА_3, є сторони по справі.
Позивач зареєстрований і проживає разом з донькою в с. Липове Глобинського району . Відповідачка проживає окремо - в м. Києві. ОСОБА_1 мас у власності житловий будинок, розташований АДРЕСА_1. З акту обстеження матеріально-побутових умов учениці ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 від 26.10.2006 року, складеного комісією Святилівської сільської ради ( за участю депутатів, завідуючої Литовської школи - Лепесій ТА), вбачається, що вони є задовільними. Створено куточок для дитини, є запаси палива, продуктів харчування, постільна білизна в належному стані. Батьком створені умови для життя, виховання та навчання дитини.
Мати позивача - ОСОБА_5, громадянка Росії, інвалід П групи, ветеран пралі, тимчасово зареєстрована в с. Липове Глобинського району, постійно зареєстрована в м. Курську Росії. За віком, станом здоров"я потребує допомоги сина, в тому числі і в супроводі до постійного місця проживання.
Проаналізувавши викладене, суд прийшов до висновку, що позивач не здійснює батьківські права всупереч інтересам своєї доньки, а тому відмова матері дитини в наданні дозволу на виїзд за кордон є необгрунтованою.
Згідно ч.1 ст. 141 Сімейного Кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов"язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.
Встановивши, що позивач є дієздатною особою, законослухняним громадянином України, належним чином виконує батьківські обов"язки, суд вбачає підстави для надання йому дозволу на виїзд доньки ОСОБА_3 за кордон. Він необхідний для оформлення проїзних документів дитини в органах внутрішніх справ.
Керуючись ч.1 ст. 141 СК України, ч.2 ст.4 Закону України "Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну громадян України", ст.ст.10, 11, 30, 60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, дозвіл на виїзд за кордон - в Російську Федерацію, неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Заочне рішення може бути переглянуте Глобинським районним судом за письмовою заявою відповідачки, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ P.M. МАРУЩАК