Судове рішення #507215
Справа № 2-158/07

 

Справа № 2-158/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

16 січня   2007 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої                            - судді Марущак P.M.

при секретарі                         - Волошенко С.Я

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Манжеліївської сільської ради, Глобинської державної нотаріальної контори, Глобинської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, III особи - ОСОБА_2, Глобинський районний відділ земельних ресурсів,

встановив:

14.12.2006р. ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом.

Обгрунтував його тим, що за життя його батько ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, 16.03.2004р. отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом на приватизовану земельну ділянку площею 4,11 га, розташовану на території Манжеліївської сільської ради, що належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4.

Проте, державний акт на право приватної власності на землю не встиг оформити. Через відсутність названого правовстановлюючого документу, Глобинська державна нотаріальна контора відмовила йому ( позивачу) в оформленні свідоцтва про право на спадщину названої земельної ділянки після померлого батька.

Посилаючись на те, що він є єдиним спадкоємцем померлого за законом, позивач ОСОБА_1 прохав визнати за ним в порядку спадкування право власності на земельну ділянку, яка належала його батькові на підставі свідоцтва про право на спадщину, посвідченого 16.03.2004 року Глобинською державною нотаріальною конторою, та зобов"язати Глобинську райдержадміністрацію видати йому Державний акт на неї.

В судовому засіданні представник позивача за дорученням ОСОБА_2, вона ж III особа по справі, позов підтримувала, посилаючись на обставини та підстави, викладені в ньому.

Пояснила, що позивач її рідний син, а померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3-чоловік. За життя чоловік отримав від свого батька ОСОБА_4 в спадщину приватизовану земельну ділянку, але через погіршення стану здоров'я не зміг оформити на своє ім"я Державний акт на неї. Вона не бажає приймати спадщину чоловіка, так як вважає, що земля має відійти синові.

Представники відповідачів - Манжеліївської сільської ради, Глобинської державної нотаріальної контори, Глобинської районної державної адміністрації, представник III особи - Глобинського районного відділу земельних ресурсів, в судове засідання не з'явилися. В заявах адресованих суду прохали розглянути справу у їх відсутності, проти задоволення позову не заперечували.

 

-2-

Суд, заслухавиш представника позивача, дослідивши надані письмові докази з точки зору їх належності, достатності та достовірності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України, у першу черту право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч.1 ст. 1273 ЦК України, спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку для її прийняття, подавши заяву про це до нотаріальної контори.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем першої черги спадкоємців за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька - ОСОБА_3. Дружина померлого і мати позивача ОСОБА_2 від прийняття спадщини відмовилася, підтвердженням чому є її заява в спадковій справі НОМЕР_1 за 2005 рік Глобинської державної нотаріальної контори. Інших дітей спадкодавець не мав, його батьки померли.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 16.03.2004 року, ОСОБА_3 успадкував від ОСОБА_4 земельну ділянку площею 4,11 га на території Манжеліївської сільської ради Глобинського району, що належала померлому ОСОБА_4 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_2, виданого на його ім"я Манжеліївською сільською радою 14 грудня 1995 року, зареєстрованого в книзі записів державних актів НОМЕР_30.

Із-за погіршення стану здоров'я ОСОБА_5 назване свідоцтво про право на спадщину земельної ділянки за заповітом, яке згідно вимог ст. 182 ЦК України підлягало державній реєстрації, не зареєстрував.

Відповідно до ч.1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

4.2 ст. 116 Земельного Кодексу України встановлено, що набуття права на землю громадянами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 в зв"язку з прийняттям спадщини ОСОБА_4, за свого життя набув у приватну власність вищеназвану земельну ділянку, але не встиг виділити в натурі ( на місцевості) та одержати Державний акт на право власності на неї. Тому вказана земельна ділянка має перейти у власність до його сина - позивача у справі, єдиного спадкоємця І черги за законом, із збереженням її цільового призначення - для ведення сільськогосподарського виробництва.

З цих підстав суд визнає за позивачем право власності на названу земельну ділянку вартістю 19444 грн. 41 коп. в порядку спадкування за законом, і задовольняє позовні вимоги в повному обсязі. Вказане право має бути посвідчене правовстановлюючим документом - Державним актом на право приватної власності на землю, тому суд зобов'язує Глобинську РДА видати його позивачу.

Керуючись ст.ст. 1225, 1261, 1273 ЦК України, ч.2 ст.116 Земельного Кодексу України, ст. 10,11, 30,60,212 - 215 ЦПК України, суд, -

 

-3-

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визнати за ОСОБА_1, як єдиним спадкоємцем І черги за законом, в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_3, право власності на земельну ділянку площею 4,11 га ( чотири гектари одинадцять соток), розташовану на території Манжеліївської сільської ради, вартістю 19444 грн. 41 коп., з цільовим призначенням - для ведення сільськогосподарського виробництва, що належала спадкодавцю на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом НОМЕР_4, посвідченого в Глобинській державній нотаріальній конторі 16.03.2004 року, зареєстрованого в реєстрі НОМЕР_5.

Зобов'язати Глобивську районну державну адміністрацію видати на ім'я ОСОБА_1 Державний акт на право приватної власності на цю земельну ділянку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ          Р.М. МАРУЩАК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація