Судове рішення #5071039

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ   ОКРУЖНИЙ   АДМІНІСТРАТИВНИЙ   СУД

           

  Справа № 2а-685/08/1370

У Х В А Л А

    про закриття провадження у справі

 

09 лютого 2009р.                                                                             м. Львів

 

              Львівський окружний  адміністративний суд в складі:

              головуючого - судді Гулика А.Г.,

              при секретарі Андрушакевич Т.В.,

за участю представників сторін:

від позивача:  ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_3 (довіреність НОМЕР_1 від 22.07.2008р),

від третьої особи: Стухляк Л.Я. (довіреність №37 від 13.01.2009р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до судді Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_2, третіх осіб: Ради суддів України, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова, житлової комісії Львівського гарнізону Західного оперативного командування, житлової комісії штабу і управління Західного оперативного командування про визнання протиправної бездіяльності,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою у Львівський окружний адміністративний суд до судді Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_2, третіх осіб: Ради суддів України, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова, житлової комісії Львівського гарнізону Західного оперативного командування, житлової комісії штабу і управління Західного оперативного командування, в якій просить визнати протиправною бездіяльність.

Відповідно до ст.ст. 2, 4 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише Закону, вплив на них у будь - який спосіб забороняється та однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Судом встановлено, що позивач оскаржує процесуальні дії відповідача, пов'язані з розглядом конкретної адміністративної справи, які не відносяться до сфери управлінської діяльності. Відповідно до ст.ст. 126, 129 Конституції України, судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону і що вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється. Порядок здійснення правосуддя регламентується відповідним процесуальним законодавством України. Процесуальні акти і дії суддів, які стосуються вирішення питань підвідомчості судам спорів, порушення і відкриття справ, підготовки їх до розгляду, судовий розгляд справ у першій інстанції, в апеляційному і касаційному порядку та прийняття по них судових рішень, належать до сфери правосуддя, і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку відповідно до процесуального законодавства України.

Крім того, в розумінні положень частини першої ст.2 пунктів 1,7 та 9 ст.3, ст.17 , частини третьої ст.50 Кодексу адміністративного судочинства України суд і судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних та справ про адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ.

З огляду на вказане вище, пред'явлення позову до іншого суду першої інстанції з питань оскарження актів, дій або бездіяльності суддів або судів, які стосуються правосуддя, неможливий.

Суд вважає за необхідне роз'яснити, що скарги на дії чи бездіяльність суддів при розгляді ними судових справ у порядку і, передбачених законом випадках, розглядаються органами і посадовими особами, які мають право ініціювати питання про дисциплінарну відповідальність суддів (частина друга статті 97 Закону України «Про судоустрій України».

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене та беручи до уваги те, що вимоги позовної заяви стосуються визнання бездіяльності судді Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_2 протиправною, суд вважає, що таку не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України провадження у даній справі слід закрити.

Керуючись ст.ст. 157, 160,   165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в :

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до судді Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_2, третіх осіб: Ради суддів України, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова, житлової комісії Львівського гарнізону Західного оперативного командування, житлової комісії штабу і управління Західного оперативного командування про визнання бездіяльності протиправною.

 

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали та апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Львівський окружний адміністративний суд,  або в порядку ст.186 КАС України

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченого ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

Суддя                     ( п і д п и с )                  Гулик А.Г.

                                З оригіналом згідно

 

 Суддя                                                           Гулик А.Г.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація