Судове рішення #507083
Справа № 2-142/07

Справа № 2-142/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                УКРАЇНИ

2 6   січня   2007   року   Глобинський   районний   суд  Полтавської   області   в

складі:                        головуючої  -  судді  Марущак  P.M.,

при секретарі - Волошенко С.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Заможненської сільської ради, товариства 3 обмеженою відповідальністю "Юнігрейн-Агро", Глобинської райдержадміністрації, III особа на стороні відповідачів без самостійних позовних вимог - Глобинський районний відділ земельних ресурсів, про визнання права на земельну частку (пай) та включення до списку громадян-членів господарства, які мають  право  на  неї,   -

ВСТАНОВИВ:

12.12.2006   року   ОСОБА_1    звернувся   до   суду   з   позовом   до ТОВ   "Юнігрейн-Агро",   Заможненської   сільської   ради,   Глобинської   РДА про   визнання   права   на   земельну  частку   (пай)   у   землях   КСГП   "Нива", с.    Заможне   Глобинського   району,    та   включення   до   списку   громадян-членів  господарства,   які  мають  право  на  неї.

Обґрунтував його тим, що з 3.12.1980 року був прийнятий в члени колгоспу "Шлях до комунізму", правонаступником якого стало КСГП "Нива", а потім ТОВ "Агрофірма "Заможне" і працював у названих господарствах на різних роботах до 31.12.2000 року. З членів колективного сільськогосподарського підприємства не виключався,   звідси  оформлявся  на  пенсію.

27 травня 1995 року КСГП "Нива" отримало Державний акт на право колективної власності на землю, але його прізвище було пропущено у списку-додатку громадян-членів господарства, які мають право на земельну частку(пай). На його неодноразові усні звернення до комісії з розпаювання земель названого КСГП про включення його прізвища в список громадян-членів господарства, які мають     право    на     земельну    частку     (пай) ,     комісія                                                                  відмовила    в задоволенні   без  зазначення  причини  відмови.

У 2005-2006 роках із засобів масової інформації та преси йому стало відомо, що особи, які помилково не включені до списку-додатку до Державного акту на право колективної власності на землю, мають право на земельний пай, в тому числі і пенсіонери, які раніше працювали в господарстві і не припиняли свого членства в  ньому.

Своє право на земельну частку(пай) у КСГП "Нива" позивач доводив даними трудової книжки, згідно яких він був членом господарства на час отримання ним Державного акта на право колективної  власності  на  землю.

 

Просив суд визнати за ним право на земельну частку(пай) розміром 4,83 умовних кадастрових га, вартістю 23206 грн. (без індексації) у землях КСГП "Нива", с. Заможне" Глобинського району Полтавської    області,                                            включити    його    до    списку    громадян-члені в господарства, які мають право на земельну частку (пай). Зобов"язати Глобинську райдержадміністрацію виготовити сертифікат на  його  ім"я  про  право  на  вказану  земельну  частку   (пай).

В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримував посилаючись  на  обставини  та  підстави,   викладені  в  позові.

Представники відповідачів: Глобинської РДА - Шутько П.М., Заможненської сільської ради - Величко В.В.(сільський голова) позов визнали. Мотивували це тим, що на час розпаювання земель позивач був членом господарства, а тому не включення його прізвища до    списку    пайовиків є    неправомірним.     На    застосуванні    строку позовної  давності  не  наполягали.

Представник відповідача - ТОВ "Юнігрейн-Агро" в судове засідання не з"явився. В листі, адресованому суду, повідомив, що ТОВ не є правонаступником КСГП "Нива", а ТОВ "АФ "Заможне", яке було правонаступником названого КСГП - ліквідовано і виключено з держреєстру. Вказана інформація перевірена запитом до Державного реєстратора і підтверджена. Ухвалою суду ТОВ "Юнігрейн-Агро" визнано  неналежним  відповідачем  у  справі.

Представник III особи - Глобинського районного відділу земельних ресурсів в судове засідання не з"явився. Належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. В заяві, адресованій  суду,   прохав  розглянути  справу  у  його  відсутності.

Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, давши аналіз і оцінку доказам, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, як правомірний та обґрунтований належними доказами.

Відповідно до п.2 Указу Президента України "Про порядок паювання     земель переданих   у колективну           власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 8 серпня 1995 року № 720/95, право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишилися членами зазначеного  підприємства.

Судом встановлено, що відповідно до записів у трудовій книжці, дослідженій пенсійній справі НОМЕР_1, позивач перебував у трудових відносинах з колгоспом "Шлях до комунізму" та його правонаступниками - КСГП "Нива" та ТОВ "Агрофірма "Заможне" з 3.12.1980 року по 31.12. 2000 року. Архівним витягом підтверджено, що ОСОБА_1 було прийнято в члени колгоспу "Шлях до комунізму рішенням зборів уповноважених членів названого колгоспу від 24 січня 1981 року , протокол НОМЕР_2. Після реорганізації колгоспу в КСГП "Нива", всі його члени автоматично стали членами КСГП "Нива". Дані про те, що ОСОБА_1 виключався із членів господарства у зазначений  період     відсутні.

Державний акт про право колективної власності на землю був виданий КСГП "Нива" 27 травня 1995 року, , реєстраційний номер 4, тобто тоді коли позивач був членом названого господарства. Відповідно до довідки Глобинського районного відділу земельних ресурсів   від   17.11.2006   року     4694   розмір   земельної   частки    (паю) в   КСГП   "Нива"   складає   4,   83  умовних  кадастрових   га,   вартістю  23206 грн.    (без  індексації).

З цих підстав, позивач має право на земельний пай зазначеного розміру  та  вартості     та  на  одержання  сертифікату.

КСГП "Нива" визнало право позивача на майновий пай, що підтверджено виданим свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_3.

Згідно ст. 2 61 ЦК України, перебіг строку позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права. Відповідно до ч.З ст. 2 67 ЦК України, позовна давність застосовується лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення рішення. Судом встановлено, що про порушення свого права позивач дізнався у 2000 році. Відповідачі не наполягали на застосуванні позовної давності, в зв"язку з чим вона судом  не  застосована.

Керуючись п. 2 Указу Президента України від 8.08.1995 року № 720/95 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", ст.ст.       261,267      ЦК      України,                                   ст.ст.10,11,60,130,212-215      ЦПК

України,   суд,   -

ВИРІШИВ:

Позов  ОСОБА_1  задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) у КСГП "Нива розміром 4,83 умовних кадастрових га, вартістю  23206  грн.(   без  індексації).

Включити ОСОБА_1 до списку громадян-членів КСГП  "Нива",   які  мають  право  на  земельну  частку   (пай).

Зобов'язати Глобинську РДА видати на ім'я ОСОБА_1 сертифікат про право на земельну частку (пай) у землях КСГП "Нива" розміром 4,83 умовних кадастрових га, вартістю 23206 грн.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Глобинський районний суд . Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: б/н
  • Опис: купівлі-продажу картка створена тільки для приєднання рішення
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-142/07
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Марущак P.M.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.03.2021
  • Дата етапу: 24.03.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація