Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 вересня 2011 р. № 2-а- 10321/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Присяжнюк О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 Куй до Відділу реєстрації актів громадянського стану Комінтернівського району Харківської міського Управління юстиції про зобов’язання вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 Куй звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу реєстрації актів громадянського стану Комінтернівського району Харківської міського Управління юстиції, у якому просить: зобов’язати відповідача внести зміни в актовий запис № 25 від 15 серпня 2001 р. та видати нове свідоцтво про народження ОСОБА_2 ОСОБА_2 Тіен, у якому в графі прізвище зазначити «Фан», в графі ім’я по батькові «ОСОБА_2 ОСОБА_2 Тіен», у графі фамілія батька «Фан»замість прочерку; у графі «ім’я та по батькові батька»зазначити «Ван Куй», у графі фамілія матері зазначити «Ву»замість прочерку, в графі «ім’я та по батькові матері»зазначити «ОСОБА_3 Зунг», обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.
Позивач звернувся до відповідача для отримання свідоцтва про народження його дитини. 15 серпня 2001 р. був зроблений запис актовий запис в книзі записів актів громадянського стану про народження ОСОБА_2 ОСОБА_2 Тіен.
Позивач зазначає, що в свідоцтві були зроблені помилки, а саме: у графі «прізвище» були повністю зазначені данні дитини, проте в графах «ім’я та по батькові», «батько»та «матір»були зазначені прочерки.
У зв’язку з чим позивач звернувся до відповідача з заявою про внесення змін в актовий запис, на яку отримав відмову.
У судове засідання позивач не з’явився, свого представника не направив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, надав суду клопотання з проханням проводити розгляд справи за відсутністю свого представника.
У судове засідання відповідач свого представника не направив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
З урахуванням того, що відповідач повторно не направив у судове засідання свого представника без поважних причин, суд, відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України вирішує справу на підставі наявних в ній доказів.
У зв’язку з неявкою учасників судового засідання, відповідно до положень ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41 КАС України, суд розглянув адміністративну справу без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, дослідивши матеріали справи установив такі обставини.
Комінтернівським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції на звернення позивача був наданий висновок про відмову у внесені змін до актового запису цивільного стану № 25 (п) від 15 серпня 2001 р., а саме: відмовлено у зміні прізвища батька ОСОБА_1 Кі на ОСОБА_2, доповнити власне ім’я на «Ван Куй», змінити прізвище дитини «ОСОБА_2 ОСОБА_2 Тє’н»на ОСОБА_2, доповнити власне ім’я на «ОСОБА_2 ОСОБА_2 Тє’н», змінити прізвище матері з «Ву ОСОБА_3 Зунг»на «Ву», оскільки паспорта батьків видані пізніше ніж складений актовий запис про народження, та у заявника відсутні свідоцтва про народження.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн ІНФОРМАЦІЯ_1, в графі «мати»зазначено Ву ОСОБА_3 Зунг, «батько»ОСОБА_2 ОСОБА_4
Повне ім’я матері ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн, згідно паспорту громадянина республіки В’єтнам № 1079069 Ву ОСОБА_3 Зунг, батька ОСОБА_1 Куй, згідно паспорту № 1079067.
В свідоцтві про шлюб батьків ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн, переведеного на українську мову також вказане повне ім’я матері –Ву ОСОБА_3 Зунг, батька ОСОБА_1 Куй, зазначені прізвище, ім’я та по батькові зазначені і в посвідках на постійне місце проживання батьків ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень , та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 1.5 Правил внесення зміни до актів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», (в подальшому - Правила) заяви іноземців які постійно проживають в Україні, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, складених органами державної реєстрації України, розглядаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану на загальних підставах.
Згідно п. 2.10 Правил, заяви батьків про виправлення (зміну) прізвища або власного імені дитини в актовому записі про її народження у зв'язку з тим, що при державній реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім'я без урахування побажань обох або одного з батьків, приймаються відділами державної реєстраціїактів цивільного стану не пізніше одного року з дня народження, а заяви про виправлення власного імені дитини у зв'язку з тим, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження, - до досягнення нею 14-річного віку.
Відповідно до п.2.12 Правил, на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому.
У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.
Згідно з п.2.15.9 Правил, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного
стану складається, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку. Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.
Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.
Відповідно до п.2.18 Правил, зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану.
Статтею 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», передбачено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.
Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану
Відповідно до п. 2.19 Правил, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва чи консульської установи України про внесення змін до актового запису цивільного стану складається у двох примірниках, з яких один разом із зібраними документами надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису цивільного стану, до якого вносяться зміни. Другий примірник залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичному представництві чи консульській установі України за місцем його складання. Якщо актовий запис цивільного стану, у який потрібно внести зміни, міститься в даному відділі державної реєстрації актів цивільного стану, висновок складається в одному примірнику. При потребі внесення змін до декількох актових записів цивільного стану, які містяться у різних відділах державної реєстрації актів цивільного стану, один примірник висновку разом з усіма зібраними документами надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника одного із зазначених актових записів цивільного стану, другий залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичному представництві чи консульській установі України за місцем його складання. В інші відділи державної реєстрації актів цивільного стану надсилаються копії висновку з відміткою про те, до якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану надіслано примірник висновку з матеріалами справи. Копія висновку має бути засвідчена підписом керівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану або посадовою особою дипломатичного представництва чи консульської установи України та скріплена печаткою.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», ст.ст. 2, 3, 8-14, 71, 86, 94, 159, 160-164, 167, 185, 186, 255 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 Куй до Відділу реєстрації актів громадянського стану Комінтернівського району Харківської міського Управління юстиції про зобов’язання вчинення дій, - задовольнити у повному обсязі.
Зобов’язати Відділ реєстрації актів громадянського стану Комінтернівського району Харківської міського Управління юстиції внести зміни в актовий запис № 25 від 15 серпня 2011 р. про народження ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн: в графі фамілія зазначити «Фан», в графі «ім’я та по батькові»зазначити «ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн», в графі прізвище батька зазначити «Фан», в графі «ім’я та по батькові»батька зазначити «Ван Куй», в графі «прізвище матері»зазначити «Ву», «ім’я та по батькові»матері «ОСОБА_3 Зунг».
Зобов’язати Відділ реєстрації актів громадянського стану Комінтернівського району Харківської міського Управління юстиції видати свідоцтво про народження ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн, у якому зазначити наступні зміни в графі фамілія зазначити «Фан», в графі «ім’я та по батькові»зазначити «ОСОБА_2 ОСОБА_2 Т’єн», в графі прізвище батька зазначити «Фан», в графі «ім’я та по батькові»батька зазначити «Ван Куй», в графі «прізвище матері»зазначити «Ву», «ім’я та по батькові»матері «ОСОБА_3 Зунг».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб’єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Суддя О.В. Присяжнюк