Справа №2-4950/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2008 року Бердянський міськрайонний суд
Запорізької області
в складі: головуючого судді - Крамаренко А.І. при секретарі - Корнієнко Ні.
за участю: позивача - ОСОБА_1 , третьої особи - ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бердянської міської ради, треті особи : Бердянська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги і пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати - ОСОБА_4. Після смерті батьків залишалось спадкове майно у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1 та заощаджень в Ощадному банку України. Спадкову частку домоволодіння АДРЕСА_1 вона оформила на свої ім'я відповідно до заповіту. Щодо грошових заощаджень вважала, що прийняла їх у спадщину, оскільки прожила в спадковому будинку. На даний час їй відмовили в оформленні заощаджень батьків на її ім'я.
В зв'язку з цим ОСОБА_1 звернулась до суду і просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 та після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 в три місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив. До суду не надходило заяв про неможливість розгляду справи у його відсутність.
Представник Бердянської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
2
ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
З наданих до суду документів видно, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Родинні стосунки померлих з позивачем підтверджуються матеріалами справи.
Згідно наданих копій ощадних книжок на ім'я ОСОБА_4 відкрити рахунку НОМЕР_1, НОМЕР_2 у відділенні №3129-015 Ощадбанку в м. Бердянську та НОМЕР_3 у відділенні №3129-030 Ощадбанку в м. Бердянську. На ім'я ОСОБА_3 відкриті рахунки НОМЕР_4, НОМЕР_5 у відділенні №3129-015 Ощадбанку в м. Бердянську.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає причини пропуску позивачем строку прийняття спадщини у вигляді заощаджень поважними, а позовні вимоги такими, що основані на законі і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 15, 60, 212- 215 ЦПК України, ст. ст. 1233, 1235, 1237, 1238, 1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 та після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 в три місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.