пр. № 2-п/2608/174/12
ун. № 2608/17724/12
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2012 року Святошинський районний суд м.Києва
у складі головуючого судді Кохановської З.С.
при секретарі Копчук Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві заяву представника Публічного акціонерного товариства “АКБ “Київ”про перегляд заочного рішення Святошинського районного суду м.Києва від 25.05.2012 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства Акціонерний комерційний банк “Київ”про зобов’язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
Заочним рішенням Святошинського районного суду м.Києва від 25.05.2012 року за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства “АКБ “Київ”зобов’язано ПАТ Акціонерний комерційний банк “Київ”в 10-тиденний термін з моменту набрання законної сили рішення суду звернутись до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 за вчиненням нотаріальної дії –зняття заборони відчуження нерухомого майна з майнових прав на квартиру № 17, що розташована у будинку № 69Б по вул. Ірпінській у м. Києві, накладену у зв’язку з посвідченням договору іпотеки, який посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрований в реєстрі за № 371д від 12 вересня 2007 року, до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 з заявою про вилучення запису з Єдиного державного реєстру заборон відчуження нерухомого майна з майнових прав на квартиру № 17, що розташована у будинку № 69Б по вул. Ірпінській у м. Києві, накладену у зв’язку з посвідченням договору іпотеки приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрований в реєстрі за № 371д від 12 вересня 2007 року та до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 з повідомленням про реєстрацію змін обтяження нерухомого майна іпотекою, про виключення інформації про обтяження іпотекою квартири № 17, що розташована у будинку № 69Б по вул. Ірпінській у м. Києві у зв’язку з посвідченням приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрований в реєстрі за № 371д від 18 вересня 2007 року.
29.10.2012 року Представник ПАТ “АКБ “Київ”звернувся до суду з даною заявою, яку направлено 24.10.2012 року, якою просить скасувати заочне рішення від 25.05.2012 року та призначити справу до розгляду в загальному порядку, посилаючись на те, що суд безпідставно не надав правої оцінки клопотанню відповідача про залишення позову без розгляду за наявності рішення Апеляційного суду м.Києва від 26.10.2011 року. Крім того, не вбачається обов”язку відповідача вчинення дій які є предметом даного позову, оскільки відповідно до ст.74 Закону України “Про нотаріат”нотаріусом знімається заборона на відчуження майна, відповідно до п. 5.1 Глави 15 Розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 р. № 296/5, нотаріус, який накладав заборону, знімає заборону відчуження майна при одержанні повідомлення про припинення (розірвання, визнання недійсним) договору застави (іпотеки). Відповідно до п. 6.2 Глави 15 Розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 р. № 296/5, відомості про зняття заборони відчуження нерухомого майна, а також про зняття судовими або слідчими органами та органами державної виконавчої служби накладеного ними арешту на об'єкти нерухомого майна підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна в порядку, установленому Положенням про Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та відповідно до п. 25 Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України за № 410 від 31.03.2004 року, після виконання зобов'язання, забезпеченого іпотекою, іпотекодержатель зобов'язаний протягом десяти днів надіслати реєстратору письмове повідомлення про виключення запису з Реєстру з обов'язковим зазначенням порядкового номера запису. Запис про обтяження майна іпотекою може бути виключений на підставі рішення суду з обов'язковим зазначенням порядкового номера запису.
В судове засідання сторони не з”явились, про день, час та місце слухання заяви повідомлені належним чином, причини неявки не повідомили.
Відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України 19.03.2012 року фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що дана заява не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно п.1 ч.3 ст.231ЦПК України суд може своєю ухвалою за результами розгляду заяви про перегляд заочного рішення залишити заяву без задоволення.
Відповідно ч.1 ст.232 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з”явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.74 Закону України “Про нотаріат”нотаріусом знімається заборона на відчуження майна, відповідно до п. 5.1 Глави 15 Розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 р. № 296/5, нотаріус, який накладав заборону, знімає заборону відчуження майна при одержанні повідомлення про припинення (розірвання, визнання недійсним) договору застави (іпотеки).
Відповідно до п. 6.2 Глави 15 Розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 р. № 296/5, відомості про зняття заборони відчуження нерухомого майна, а також про зняття судовими або слідчими органами та органами державної виконавчої служби накладеного ними арешту на об'єкти нерухомого майна підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна в порядку, установленому Положенням про Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна
Відповідно до п. 25 Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України за № 410 від 31.03.2004 року, після виконання зобов'язання, забезпеченого іпотекою, іпотекодержатель зобов'язаний протягом десяти днів надіслати реєстратору письмове повідомлення про виключення запису з Реєстру з обов'язковим зазначенням порядкового номера запису. Запис про обтяження майна іпотекою може бути виключений на підставі рішення суду з обов'язковим зазначенням порядкового номера запису.
Відповідно до договору іпотеки від 18.09.2007 року ТОВ “Екобуд”передано в іпотеку майнові права на 62 квартири по вул. Ірпінській, 69Б в м.Києві, в т.ч.і кв.17, які зареєстровано в реєстрі за №371д від 18.09.2007 року.
Таким чином, в нотаріуса відсутні підстави виключати записи про обтяження всіх майнових прав на всі квартири, які зареєстровані єдиним записом, до якого входять майнові права на кв.17 на підставі рішення суду, оскільки запис про обтяження майна іпотекою може бути виключений з обов'язковим зазначенням порядкового номера запису.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.209,210, 231, 232 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В:
Заяву заяву представника Публічного акціонерного товариства “АКБ “Київ”про перегляд заочного рішення Святошинського районного суду м.Києва від 25.05.2012 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства Акціонерний комерційний банк “Київ”про зобов’язання вчинити дії залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п”яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: