ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.05.09р. | Справа № 8/56-09 |
За позовом Державного підприємства "Дніпропетровський державний центр науково-технічної і економічної інформації" (м. Дніпропетровськ)
до 1) Приватного підприємства "Калотта" (м. Дніпропетровськ)
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Клейнод-Н" (м. Нікополь Дніпропетровської області)
За участю: Прокуратури Бабушкінського району м. Дніпропетровська (м. Дніпропетровськ)
про визнання недійсним договору купівлі-продажу
Суддя Дубінін І.Ю.
Представники:
Від прокурора: Дзюба В.В. - старший помічник прокурора (дов. № 260 вих. 09 від 21.04.09)
Від позивача: Улезкова А.П. - в.о. директора (наказ від 15.12.08р., паспорт)
від відповідача-1: не з'явився
від відповідача-2: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Державне підприємство "Дніпропетровський державний центр науково-технічної і економічної інформації" (далі-відповідач) звернулося до суду із позовом до Приватного підприємства "Калотта" (далі-відповідач) про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів №Б710172-1 від 17.10.2007р.
Від Прокуратури Бабушкінського району м. Дніпропетровська 25.05.09р. надійшло повідомлення про вступ у справу, яке мотивоване тим, що визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів № Б710172 від 17.10.07р. безпосередньо впливає на фінансовий стан Державного підприємства "Дніпропетровський державний центр науково-технічної і економічної інформації", яке перебуває в стані банкрутства, а отже існує загроза порушення права власності держави.
Згідно ст. 29 Господарського процесуального кодексу України, прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави. З метою вступу у справу прокурор може подати апеляційне, касаційне подання, подання про перегляд рішення за нововиявленими обставинами або повідомити суд і взяти участь у розгляді справи, порушеної за позовом інших осіб.
Крім того, згідно листу Дніпропетровського обласного управління з питань банкрутства від 03.04.2009р. № 513/09(03/08л), в результаті проведеного аналізу наявності (відсутності) ознак фіктивного, навмисного або приховуваного банкрутства Державного підприємства "Дніпропетровський державний центр науково-технічної і економічної інформації" підприємства можна сказати про наявність ознак фіктивного, навмисного або приховуваного банкрутства.
Отже з вище вказаного листа вбачається наявність ознак злочинів передбачених ст.ст. 218-220 Кримінального кодексу України, що є підставою для направлення матеріалів справи до прокуратури Бабушкінського району м. Дніпропетровська для прийняття рішення по вказаним фактам.
Провадження у справі належить зупинити відповідно до п. 2. ч. 2 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадку надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів.
Керуючись п. 2 ч. 2 ст. 79, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Зупинити провадження у справі № 8/56-09.
2. Матеріали справи направити до Прокуратури Бабушкінського району м.Дніпропетровська для проведення перевірки та при необхідності порушення кримінальної справи.
Суддя | І.Ю. Дубінін |
|
|
|