2о-145/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М ` Я М У К Р А Ї Н И
10.06.2009р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого – судді Панасюка О.С.
з участю секретаря Отрошко Н.М.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Мітлинецька сільська рада Гайсинського району, ОСОБА_2, про встановлення фактів набуття права власності на садибу та тотожності особи, -
Встановив:
Заявниця звернулася до суду з цією заявою, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер її чоловік ОСОБА_3; внаслідок його смерті відкрилася спадщина, зокрема у виді ? частини садиби в АДРЕСА_1 в теперішній час заявниця, як спадкоємниця за законом першої черги, не може отримати свідоцтво про право на спадщину, тому що за життя ОСОБА_3., який разом з нею станом на 15.04.1991р. був членом колгоспного двору і здійснював повноваження співвласника цієї садиби, не зареєстрував своє право власності на належну йому ? її частину у встановленому законом порядку; крім того, в свідоцтві про одруження прізвище її чоловіка записано ОСОБА_3., таке ж прізвище присвоєно і її, але в свідоцтві про смерть прізвище спадкодавця записано ОСОБА_3., що обумовлено неправильним перекладом з російської на українську мову і також унеможливлює отримання свідоцтва про право на спадщину.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вимоги підтримала в повному обсязі і просила встановити факт набуття права власності на ? частину садиби в АДРЕСА_1 ОСОБА_3., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., а також факт, що померлий ОСОБА_3. та ОСОБА_3., 1936 року народження, уродженець с. М. Стратівка Ободівського району Вінницької області, був однією і тією ж особою, який 7.04.1965р. уклав шлюб з ОСОБА_1., про що Мітлинецькою сільською радою Гайсинського району Вінницької області зроблено актовий запис № 7 від 7.04.1965р.
ОСОБА_2. визнала вимоги заявниці, пояснила, що є дочкою ОСОБА_1 та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., але як спадкоємниця першої черги, у встановленому законом порядку відмовилась від прийняття спадщини після смерті батька на користь матері.
Представник Мітлинецької сільської ради подав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення вимог заявниці не заперечував.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши її матеріали, суд вважає за можливе заяву задовольнити повністю з таких міркувань.
Ч.1 ст.61 ЦК України встановлено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
В судовому засіданні беззаперечно доведено, що станом на 15.04.1991р., згідно з довідкою Мітлинецької сільської ради, членами колгоспного двору, розташованого в АДРЕСА_1, були заявниця та ОСОБА_3., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.8) і за життя вільно та відкрито володів ? частиною цієї садиби, але не зареєстрував своє право власності у встановленому законом порядку (а.с.5). З пояснень ОСОБА_1., ОСОБА_2., свідоцтва про одруження (а.с.16) видно, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3. та ОСОБА_3., 1936 року народження, уродженець с. М. Стратівка Ободівського району Вінницької області, був однією і тією ж особою, який 7.04.1965р. уклав шлюб з ОСОБА_1.
Дані правовідносини регулюються:
- ч.1 ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка передбачає право на ефективне мирне володіння майном;
- ст.328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;
- п.10 Додатку 1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, який передбачає, що рішення суду про встановлення факту набуття права власності на об’єкт нерухомого майна є правовстановлюючим документом, на підставі якого проводиться реєстрація прав власності на об’єкти нерухомого майна;
- ч.2 ст.256 ЦПК України, згідно з якою у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку встановлення цих фактів.
Оскільки, право приватної власності ОСОБА_3., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., на ? частину житлового будинку з відповідною їй частиною господарських будівель в АДРЕСА_1, набуте законним шляхом, але не може бути зареєстроване спадкоємницею в Гайсинському МБТІ через відсутність передбачених Додатком 1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна правовстановлюючих документів, то для забезпечення реєстрації права власності факт його законного набуття підлягає встановленню рішенням суду; враховуючи те, що в свідоцтві про смерть прізвище спадкодавця записано ОСОБА_3., а в свідоцтві про одруження – ОСОБА_1, це ж прізвище було присвоєно і заявниці, то факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3. та ОСОБА_3., 1936 року народження, уродженець с. М. Стратівка Ободівського району Вінницької області, був однією і тією ж особою, який 7.04.1965р. уклав шлюб з ОСОБА_1. необхідно встановити на підставі ч.2 ст.256 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10,11, 213,214,215,259 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Встановити факт законного набуття права приватної власності ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., на ? частину садиби (житлового будинку з господарськими приміщеннями), розташованої в АДРЕСА_1.
Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 та ОСОБА_3, 1936 року народження, уродженець с. М. Стратівка Ободівського району Вінницької області, був однією і тією ж особою, який 7.04.1965р. уклав шлюб з ОСОБА_1, 1944 року народження, уродженкою с. Мітлинці Гайсинського району Вінницької області, про що Мітлинецькою сільською радою Гайсинського району Вінницької області зроблено актовий запис № 7 від 7.04.1965р.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.
Суддя