РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
Справа № 2-1479/09
26 травня 2009 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого – судді Куковенкова С.В.
при секретарі – Костюк Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської ради, третя особа – Перша Олександрійська держана нотаріальна контора, про визнання його спадкоємцем та поновлення строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що 08 травня 2006 року в м. Олександрії померла ОСОБА_2 яка не мала ніяких родичів. Він більше п’яти років доглядав за нею і фактично померла проживала з ним однією родиною, після її смерті він здійснив її поховання та вшанував її пам'ять.
Після смерті ОСОБА_2 . відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1
Він звернувся з заявою про прийняття спадщини до державного нотаріуса, однак йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки необхідно в судовому порядку встановити наявність його права на отримання спадщини та поновити строк для подання заяви про її прийняття.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги. Як підставу задоволення позовних вимог зазначили ст. 1264 ЦК України.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день, час та місце його проведення був належним чином повідомлений.
Зі згоди позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи, відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, допитавши свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 1264 ЦК України, у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
З пояснень позивача та показань свідків судом встановлено, що ОСОБА_1 дійсно опікувався своєю сусідкою ОСОБА_2 на протязі більше п’яти років до дня її смерті, фактично вони проживали однією родиною. Після її смерті він здійснив її поховання та вшанував її пам'ять, що підтверджується наданими позивачем доказами.
Таким чином, наявні передбачені законом підстави для визнання ОСОБА_1 . спадкоємцем четвертої черги за законом після смерті ОСОБА_2 ., тому суд вважає за необхідне задовольнити ці позовні вимоги.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 1220, 1222, 1223,1264, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 209, 212, 214-215, 218, 224 - 226 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати, що ОСОБА_1 є спадкоємцем четвертої черги за законом після смерті ОСОБА_2 , що померла у м. Олександрії Кіровоградської області 08 травня 2006 року.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла 08 травня 2006 року, терміном 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд, або оскаржується в порядку, встановленому п. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Головуючий: Куковенков С.В.