Судове рішення #50644861


Справа №2-195/2010 p.

РІШЕННЯ

іменем України

12 травня 2010 року. м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді Педяш С.І.

при секретарі - Костенко Т.І.

адвоката ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ТОВ « Український промисловий банк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк» в особі Полтавської філії звернувся в суд з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості по кредитному договору про стягнення суми заборгованості, вказуючи на те, що в порушення вимог кредитного договору від 30.07.2008р. відповідач ОСОБА_2 отримав кредит у сумі 112800гр. І порушує строки повернення кредиту, внаслідок чого виникла заборгованість.

Представник позивача свій позов підтримав, просить стягти з позичальника ОСОБА_2 та поручителя ОСОБА_4 солідарно заборгованість по кредитному договору у сумі 140265,82гр.

Відповідач ОСОБА_2 з позовом не згідний так як кредит від отримував для ОСОБА_4, який і повинен був оплачувати кредит. Грошей для виплати кредиту у нього не було і не має. ОСОБА_4 здійснив відносно нього шахрайські дій, обманув його і він не повинен за нього відповідати.

Відповідач ОСОБА_4 у судове засідання не з»явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що не перешкоджає розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_2 звернувся із зустрічним позовом до ТОВ « Український промисловий банк» про визнання кредитної угоди та угоди купівлі - продажу фіктивними та їх розірвання.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою зустрічну позовну заяву підтримав, пояснив, що він працював на будівництві житлового будинку у ОСОБА_4 без реєстрації трудового договору. Коли виникли проблем из виплатою заробітної плати ОСОБА_4 умовив його укласти фіктивну угоду купівлі - продажу квартири та продати її. Ні кредитних грошей ні квартири він не отримував.

Відповідач по зустрічному позову з вимогами не згідний, вказуючи на те, що ОСОБА_2 особисто підписував всі документи і усвідомлював значення своїх дій.

Судом встановлено:

30.07.2008 року між ТОВ « Український промисловий банк» та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір №150-0191001/фк-08 за яким ОСОБА_2 отримав кошти для отримання нерухомості на вторинному ринку.

Згідно договору купівлі - продажу від 13.07.2008р. відповідач ОСОБА_2 був придбаний. двохкімнатну квартиру №20 в будинку № 14-а, що знаходиться по вул. Проїздиш м. Пирятина.

З метою забезпечення виконання зобов'язань по кредитному договору 07.04.2006 р. між позивачем та відповідачем ОСОБА_4 30.07.2008р. укладено договір поруки.

Відповідно до ст.ст. 553,554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник.

В забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором позивач та відповідач ОСОБА_2, уклали договір іпотеки, посвідчений державним нотаріусом Пирятинської державної нотаріальної контори, відповідно до якого в іпотеку позивач передано квартиру № 20 в будинку № 14-а, що знаходиться на вул. Проїздній м. Пирятина.

Свої зобов’язання за кредитним договором Позивач виконав в повному обсязі надавши відповідачу кредит.

В порушення умов кредитного договору та ст.526 ЦК України відповідач не здійснював платежі в рахунок погашення кредиту та нарахованих по ньому відсотках обумовлені кредитним договором строки, чим порушує прийняття на себе договірні зобов'язання.

Згідно ст 509 ЦК України зобов'язання є правовідношення, в якому одна сторона(боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

Відповідно до ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов»язання настають правові наслідки, встановлені договором, законом, зокрема сплатою неустойки.

Відповідно до ст. 549 ЦК України (неустойкою, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов»язання.

Згідно договору поруки від 30.07.2008 р. поручителем по вказаному договору ОСОБА_3, який згідно п.1-3 договору поруки несе з позичальником солідарну відповідальність.

Вимога про виконання зобов»язань направлялося відповідачам 15.01.2009 р., 19.11.2009 р.та 15.12.2009 р. (а.с.11-13).

Відповідно до ст.1054 ЦК України, за кредитним договором банк зобов»язується надати грошові кошти позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити проценти.

За таких обставин, суд вважає що позов підлягає задоволенню, а кредитний договір розірванню так як з відповідачів стягується вся сума заборгованості.

Вимоги по зустрічному позову не підлягають задоволенню так як ніяких доказів фіктивності угод суду надано не було. Відповідно до п. 6.3 Кредитного договору банк має право стягувати заборгованість по кредитному договору і сам визначає яким чином. Тому вимоги про звернення стягнення на майно відповідача це право а не обов»язок банку.

Вимоги про розірвання договору підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10,212,213,215 ЦПК України, ст.ст.526,553,554,549,611,1054 України, с у д -

ВИРІШИВ:

Позов ТОВ « Український промисловий банк» задовольнити. Стягти з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 солідарно на користь ТОВ «Український промисловий банк» заборгованість за кредитним догов 140265,82гр( сто сорок тисяч двісті шістдесят п»ять гривень вісімдесят дві копійки, а також в повернення сплати державного мита 1403гр. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120гр., а всього141788,82гр.

Зустрічний позов задовольнити частково.

Розірвати дію кредитного договору №150-0191001/фк-08 від 30 липня 2008 року укладений між ТОВ « Українським промисловим банком» та ОСОБА_2.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя -



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація