Судове рішення #50625660

Провадження № 2/487/168/13

Справа № 1412/6780/12

У Х В А Л А

Іменем України

25.03.2013 року Заводський районний суд м. Миколаєва

в складі головуючого судді Сухаревич З.М., при секретарі Марченко А.П., за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В :

В липні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, посилаючись на припинення шлюбних відносин в наслідок несумісності характерів та різними поглядами на подружнє життя.

В ході слухання справи відповідач заявила клопотання про надання

сторонам строку 6 місяців для примирення, посилаючись на недостатність підстав для розірвання шлюбу, наявність дитини, тривалість подружніх відносин між сторонами та бажання зберегти сім'ю.

Позивач в судовому засіданні не заперечував проти надання строку для примирення з відповідачкою.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 20.11.1998 року у Заводському відділі реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції, актовий запис №416. Від даного шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружні стосунки сторони підтримують. Зазначені обставини підтверджені в судовому засіданні поясненнями сторін.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України№11 від 21.12.2007р. “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя”, проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя. Передбачене ч. 1 ст. 111 СК вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (ч. 5 ст. 191 ЦПК). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.

Приймаючи до уваги тривалість подружніх відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, з урахуванням інтересів неповнолітньої дитини, суд приходить до переконання, що клопотання відповідача про надання строку для примирення обґрунтоване та підлягає задоволенню, в зв'язку з чим вважає, що чотири місяці будуть достатнім строком для примирення сторін.

На підставі викладеного, керуючись ст. 191, ч.5, 201 ч.1 п.7 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Клопотання відповідача ОСОБА_2 - задовольнити.

Надати ОСОБА_2 строк для примирення з чоловіком ОСОБА_1 - тривалістю три місяці.

Провадження по справі зупинити до 19.07.2013 року. Слухання справи призначити на 19.07.2013 року на 08-30 год. Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя: З.М. Сухаревич





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація