Справа 2-1386/07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Мельник В.І при секретарі Гайдукова Н.А з участю позивачки ОСОБА_1Ш розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом:
ОСОБА_1 до Тячівської міської ради Тячівської держаної нотаріальної контори про визнання права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1Ш пред'явила позов в суд про визнання .права власності спадкове майно.
Свої вимоги мотивує тим що її мати померла 12 лютого 1994 року а батько помер 23 січня 2006 року. Після смерті батька вона разом з сестрою прийняла спадщину шляхом подання заяви в Тячівську нотаріальну контору.. їй та її сестрі видано свідоцтво про прийняття спадщини за законом на будинок № 17 по вул. . Червоноармійській в м. Тячів. Однак до спадкового майна належала і земельна ділянку розміром 0, 105 га яка розташована в урочищі "Паллази". На дану ділянку було виготовлено держаний акт на право приватної власності на землю. Але держаний акт на право приватної власності на землю було втрачено. 29 серпня 2007 року її брат ОСОБА_2Ш та ОСОБА_3Ш звернулись в нотаріальну контору з заявами про відмову від спадщини в її користь.
Оформити спадщину на земельну ділянку в державній нотаріальній конторі їй відмовили мотивуючи тим, що оригінал правовстановлюючого документу тобто держаного акту на право приватної власності втрачено.
Просить суд визнати її власником спадкового майна земельної ділянки площею 0, 105 га в урочищі "Палази" на території Тячівської міської ради.
Представник Тячівської міської ради проти позову не заперечив та пояснив що на дану земельну ділянку був виготовлений держаний акт на право приватної власності на землю але оригінал держаного акту втрачено. Отримання дублікату держаного акту є не можливим оскільки він видається тільки власнику або землекористувачу.
Представник Тячівської держаної контори в судове засідання не з'явився по невідомій суду причині.
Заслухавши пояснення позивачки, представника Тячівської міської ради дослідивши матеріали справи суд вважає що позов слід задовольнити
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 мешканцю м. Тячів вул. . Червоноармійська № 17 Тячівською міською радою 17 червня 1996 року було видано держаний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0, 105 га в урочищі "Паллази"
Нотаріально завіреними заявами ОСОБА_2Ш та ОСОБА_3Ш стверджується що вони відмовляються від прийняття спадщини земельної ділянки в урочищі "ОСОБА_2 лази" в користь ОСОБА_1
Відповідно до свідоцтва про прийняття спадщини за законом спадкоємцями майна померлого ОСОБА_4 є його доньки ОСОБА_1 та ОСОБА_3.
Відповідно до інструкції про порядок складання видачі реєстрації і зберігання актів про право власності на земельну ділянку пн.5 видача дублікату держаного акту можлива при його втраті або псуванні тільки власнику або землекористувачу.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах з збереженням її цільового призначення.
Оскільки позивачка прийняла спадщину що стверджується свідоцтвом про прийняття спадщини за законом, тому вона являється власником спадкового майна зокрема земельної ділянки розміром 0, 105 га в урочищі "Паллази" Керуючись ст. ст. 10 60, 80, 269, 213, 215, 224-227. ЦПК України, 1225 ЦК України
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 власником спадкового майна ОСОБА_4 земельної ділянки розміром 0, 105 га в урочищі "Паллази" Заява про оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Закарпатської області через Тячівський районний суд з подачею копії скарги до апеляційного суду