ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
29.05.2009 Справа № 30/114-09
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого - Мороз В.Ф.(доповідач)
суддів: Стрелець Т.Г., Логвиненка А.О.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповдальністю "Альмус", м.Дніпропетровськ на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 27.04.2008 року у справі № 30/114-09
за позовом Відкритого акціонерного товариства "Мода-Сервіс", м.Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповдальністю "Альмус", м.Дніпропетровськ
про визнання права власності, зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
24 квітня 2009 р. позивач звернувся в господарський суд Дніпропетровської області з позовом, в якому просило визнати за Відкритим акціонерним товариством "Мода-Сервіс", м.Дніпропетровськ право власності на нерухоме майно вбудоване приміщення магазину, яке розташоване за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Харківська, 2, зареєструвати за ним право власності на зазначене нерухоме майно та анулювати в єдиному державному реєстрі прав власності на нерухоме майно, електронний запис в цілому за реєстраційним № 5736770 про державну реєстрацію права власності на вказане нерухоме майно, яке зареєстровано за Товариством з обмеженою відповідальністю "Альмус".
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 27.04.2009 р. (суддя Євстигнеєва Н.М.) вищезгадана позовна заява прийнята до розгляду та порушено провадження по справі № 30/114-09.
Не погодившись з зазначеною ухвалою, Товариство з обмеженою відповідальністю "Альмус" звернулось в Дніпропетровській апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення господарським судом норм процесуального та матеріального права, просить ухвалу господарського суду скасувати.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.
В силу ст.106 ГПК України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених ГПК України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Вказана норма не містить виключного переліку ухвал, які можуть бути предметом апеляційного оскарження, однак обмежує такий перелік ухвалами, оскарження яких прямо передбачено Господарським процесуальним кодексом України та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Чинне законодавство не передбачає право самостійного оскарження ухвали про порушення провадження по справі.
Встановлений порядок оскарження не порушує гарантованого ст.129 Конституції України права апеляційного оскарження.
Так, заперечення щодо ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду справи і не підлягають самостійному оскарженню, можуть бути включені до скарги на прийнятий за результатами розгляду судовий акт –рішення, ухвалу про залишення позову без розгляду, ухвалу про припинення провадження у справі тощо.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає за необхідне відмовити відповідачу-2 у прийнятті апеляційної скарги.
На підставі наведеного і керуючись ст.ст. 86, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповдальністю "Альмус", м.Дніпропетровськ у прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 27.04.2008 року у справі № 30/114-09
Апеляційну скаргу з додатками повернути скаржнику.
Додаток: апеляційна скарга з додатками на 4-х аркушах
Головуючий суддя | В.Ф.Мороз |
Суддя
| Т.Г.Стрелець |
Суддя
| А.О.Логвиненко |