Справа № 2-ц -541/ 2009р. головуючий у суді 1 інстанції- Гримайло А.М.
категорія -звернення громадян доповідач - Пономаренко Ю.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
10 лютого 2009 року
Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - судді Кукліної Н.О.
суддів - Пономаренко Ю.А., Черкасова В.В.
при секретарі: Каплоух Н.Б .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові апеляційну ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м.Харкова від 03 грудня 2008 року по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Харківського заводу електроапаратури, 3-я особа: Харківська міська рада про зняття арешту з домоволодіння та притягнення до відповідальності за порушення Закону України „Про звернення громадян"
В С Т А Н О В И Л А:
В квітні 2008 року до суду звернувся ОСОБА_1 із заявою, в якій вказував, що він є власником частини домоволодіння АДРЕСА_1. Позивачу стало відомо, що відповідач звернувся до 1-ї нотаріальної контори м.Харкова з листом, в якому просив накласти арешт на домоволодіння АДРЕСА_1, що і було зроблено. Позивач звернувся до Харківського заводу електроапаратури з письмовою заявою з проханням відкликати зазначений лист, але в зазначений у Законі України „Про звернення громадян" термін відповіді не отримав. У зв'язку з наведеним позивач просить зняти арешт із зазначеного домоволодіння та притягнути до відповідальності посадових осіб Заводу електроапаратури винних в неналежному виконанні Закону „Про звернення громадян".
В судовому засіданні позивач доповнив свої позовні вимоги та просив, щоб суд визнав дії посадових осіб не правомірними та піддав їх адміністративному стягненню в розмірі 1 грн.
Рішенням Ленінського районного суду м.Харкова від 03 грудня 2008 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії посадових осіб Державного підприємства „Харківський завод електроапаратури" щодо не надання вчасно відповіді на письмове звернення ОСОБА_1 від 02.08.2007 року, в іншій частині - позов залишено без задоволення.
На це рішення ОСОБА_1 надав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постановлене рішення суду, винести нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі. В скарзі зазначає, що станом на час розгляду справи у суді, на своє письмове звернення, відповіді не отримав, що є порушенням Закону України «Про звернення громадян». Вказує на те, що суд неуважно розглянув його позовні вимоги та необґрунтовано відмовив йому в задоволенні всіх позовних вимог. Крім того, при розгляді справі судом допущені чисельні порушення норм матеріального та процесуального права.
Вислухав пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Частково задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд обґрунтовано виходив з того, що відповідно до ст.20 Закону України «Про звернення громадян» позивач у зазначений термін відповіді на своє звернення від 2.08.07 р. не отримав. Тобто, посадовими особами Державного підприємства Харківський завод електроапаратури неправомірно не надано вчасно відповідь позивачу на його письмове звернення. В задоволенні інших вимог відмовлено з підстав їх необґрунтованості та недоведеності.
Судова колегія погоджується з висновками суду, оскільки дані висновки обґрунтовані та відповідають вимогам Закону України „Про звернення громадян", Закону України „Про інформацію" та діючого законодавства.
Відповідно до ст.303 ЦПК України апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Статтею 1 ЗУ "Про звернення громадян" передбачено, що громадяни України мають право звернутися до підприємств, устав, організацій незалежно від форм власності... із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності.
Судом першої інстанції правильно встановлено, що відповідь на своє звернення від 02.08.2007 року позивач не отримав, що відповідачем не заперечується.
Тому судова колегія погоджується з висновком суду 1 інстанції про те, що посадовими особами Державного підприємства Харківський завод електроапаратури неправомірно, в термін передбачений ст.20 Закону України „Про звернення громадян", яким встановлено термін розгляду звернень громадян 1 місяць від дня його надходження, але не більш ніж 45 днів, не надано вчасно відповідь позивачу на його письмове звернення.
Крім того, правильні висновки суду першої інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання відповідача зняти арешт на належний позивачеві будинок, виходячи з факту, що заборона на відчуження будинку АДРЕСА_1 накладена нотаріусом на домоволодіння, яке підлягало знесенню, відповідно до вимог діючого законодавства.
Позивачем не заперечується факт належності в спірному домоволодінні тільки частки, а не всього будинку.
Позовних вимог про скасування запису про заборону в Єдиному реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна ОСОБА_1 не заявлялося.
Відповідно до ст.308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального права
При такому положенні судова колегія вважає, що суд повно та всебічно дослідив усі обставини по справі, дав їм належну оцінку і постановив законне та обґрунтоване рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального закону.
Доводи, які викладено в апеляційній скарзі, висновків суду не спростовують
В зв'язку з чим судова колегія не вбачає правових підстав для скасування рішення суду і задоволення апеляційної скарги
На підставі викладеного, керуючись ст.303,304, п.1 ч.1 ст.307, 308, 313, ст.314, 315,317 ЦПК України, судова колегія
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м.Харкова від 03 грудня 2008 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий -
Судді -