Справа № 2а- 16659/11/2070
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 грудня 2011 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду м. Харкова Присяжнюк О.В.,
розглянувши адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області звернулося до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості зі сплати страхових внесків за період з 01 липня 2010 р. по 31 грудня 2010 р. станом на 01 травня 2011 р. у сумі 1732, 80 грн.
Зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки він поданий з порушенням вимог ст. ст. 105-106 КАС України з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до абзацу 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до 3акону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Тобто, розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв’язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення не містить повної адреси одержувача.
Вміст поштового виправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв’язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
Таким чином, із врахуванням, з урахуванням вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, належним доказом надіслання суб’єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копій позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.
Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.
На підставі вищезазначеного, дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку, що наданий позивачем поштовий чек про надіслання відповідачу копії позовної заяви не є належним доказом, оскільки в даному чеку не зазначена повна адреса відповідача та відсутній опис надісланих документів.
Для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно: оформити позовну заяву у відповідності до вимог ст. 106 КАС України, а саме: надати належне підтвердження направлення відповідачу копії адміністративного позову з копіями доданих до нього документів.
Відповідно до вимог ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 106, 108, 165, 186 КАС України, суддя –
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області до Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів, - залишити без руху.
Повідомити Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про необхідність виправити зазначені недоліки протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали. Роз’яснити, що інакше позовна заява буде визнана неподаною і повернена позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії ухвали, у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує.
Якщо суб’єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Суддя О.В. Присяжнюк