Судове рішення #50556806

Справа № 2а- 10004/11/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 серпня 2011 р.                                                                                            м. Харків




Суддя Харківського окружного адміністративного суду м. Харкова Присяжнюк О.В.,


розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Прокуратури Харківської області, треті особи: Генеральний прокурор України, Президент України, про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинення дій, -


В С Т А Н О В И В:


01 серпня 2011 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Прокуратури Харківської області, у якому просить: визнати протиправною бездіяльність Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, яка полягає у тому, що Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України до теперішнього часу не повідомив позивачці про те: чи закінчено провадження та не направив виконавчий лист з відміткою про виконання виконавчого листа; визнати протиправною бездіяльність Прокуратури Харківської області, яка полягає, у тому, що Прокуратура Харківської області не надає позивачці ніякої інформації про виконання рішення Харківського апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2009 р. по справі № 22а-4839/09; зобов’язати відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України надати позивачці у повному обсязі інформацію про стан виконавчого провадження, у тому числі про виконання рішення Харківського апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2009 р. по справі № 22а-4839/09, та у разі закінчення виконавчого провадження видати позивачці виконавчий лист з відміткою про виконання рішення суду; зобов’язати Прокуратуру Харківської області надати позивачці у повному обсязі інформацію про те, виконано чи ні рішення Харківського апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2009 р. по справі № 22а-4839/09, та у разі його виконання повідомити в якій спосіб воно виконано та ким, у тому числі зобов’язати Прокуратуру Харківської області видати позивачці завірені копії документів та прийнятих рішень, підтверджуючих виконання рішення суду, обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.

Рішенням Харківського апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2009 р. за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Харківської області було зобов’язано відповідача здійснити дії та 13 травня 2009 р. їй був виданий виконавчий лист по зазначеній справі.

Постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України було відкрито провадження ВП № 14651760 по виконанню вказаного виконавчого листа № 22а-4839/09 від 13 травня 2009 р.

Позивачка зазначає, що внаслідок невиконання зазначеного рішення нею велася переписка з відповідачами. Остання їй була надана відповідь від 04 лютого 2011 р., згідно якої позивачці було повідомлено, що після надходження до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України документів, які б підтверджували виконання рішення суду буде вирішено питання про закінчення виконавчого провадження. До теперішнього часу ніякої інформації стосовно виконання вищезазначеного рішення позивачка не отримувала.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 2 статті 181 КАС України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки він поданий з порушенням вимог ст. ст. 105-106 КАС України, а саме: не надана заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оскільки з позовної заяви вбачається, що позивачка звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом з пропуском десятиденного строку звернення до суду.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у разі необхідності до позовної заяви додається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно: оформити позовну заяву у відповідності до вимог ст. 106 КАС України, а саме: надати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

          Відповідно до вимог ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

          На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 106, 108, 165, 186 КАС України, суддя –


У Х В А Л И В:

          

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Прокуратури Харківської області, треті особи: Генеральний прокурор України, Президент України, про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинення дій, - залишити без руху.

          Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали. Роз’яснити, що інакше позовна заява буде визнана неподаною і повернена позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії ухвали, у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує.

Якщо суб’єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.



Суддя                                                                       О.В. Присяжнюк









































































































































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація