Судове рішення #50504244


Болехівський міський суд Івано-Франківської області

м. Болехів, вул. Коновальця, 34 а, 77202, (03437) 3-40-48


Справа №2-74/2010

РІШЕННЯ

іменем України

14 квітня 2010 року м. Болехів

Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого — судді Поляниці М.М

секретаря судового засідання Барабаш В.М.

за участю: позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Болехівської міської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить встановити йому додатко­вий строк для прийняття спадщини у вигляді будинковолодіння в м. Болехові по вул..Л.Українки,15 після смерті його батька ОСОБА_1, який 03.08.2009 року раптово помер та не розпорядився своїм майном.

В судовому засіданні позивач підтримав вимоги з підстав, викладених в позовній заяві, за­значивши, що інших осіб, які б претендували на спадкове майно немає. Пропустив строк для прийняття спадщини, оскільки помилково вважаючи, що із заявою до нотаріуса слід звер­татися у строк після 6 місяців з часу смерті батька. Звернувся у нотаріальну контору через 5 днів після шестимісячного строку з дня смерті батька.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву в якій про­сить справу слухати в її відсутності та не заперечує проти задоволення позову

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши та оцінивши матеріали справи в їх су­купності, приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних під­став.

Згідно з положеннями частин 1,2 ст.1220, ч.І ст.1222, ч.З ст.1223 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини в такому випадку є день смерті особи. Спадкоємцями можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спа­дщини. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Частинами 1,3 ст. 1268, ч.І ст.1269, ч.І ст.1270 ЦК передбачено, що спадкоємець за запові­том чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який по­стійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 Кодексу він не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

За змістом зазначених норм прийняття особою спадщини обумовлюється або постійним проживанням спадкодавця із спадкодавцем на час відкриття спадщини, або, в разі відсутнос­ті наведених вище обставин, поданням до нотаріальної контори заяви про прийняття спад­щини у визначений ч.І ст.1270 ЦК строк.

Про те що позивач являється сином ОСОБА_2 свідчить свідоц­тво про його народження (а.с.4). Спадкове майно, яке складається з 12/50 часток житлово­го будинку та з відповідною частиною та побутових будівель і споруд, що знаходяться в м.Болехові по вул..Л.Українки, 15, які розташовані на земельній ділянці розміром 2730 кв.м належало на право власності ОСОБА_2М, про що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом ( а.с.6). ОСОБА_3 помер 04 серпня 2009 року не склав­ши заповіту і після його смерті відкрилася спадщина на вищевказане майно (а.с.5).

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Нормами ст. 1270 зазначеного Кодексу встановлено шестимі­сячний строк на прийняття спадщини. У відповідності до вимог ст.1272 ЦК України, суд мо­же визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини

за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин.

Судом встановлено, що позивач звернувся у державну нотаріальну контору через 5 днів після спливу шестимісячного строку на подання заяви про прийняття спадщини. Пропуще­ний строк є невеликим.

Таким чином суд вважає, що ОСОБА_1 пропустив строк на звернення з заявою про прийняття спадщини за законом з поважних причин.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визначити додат­ковий строк терміном на два місяці для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2

На підставі наведеного, ст.ст.1220,1222,1233,1235,1268,1270,1272 ЦК України, та керую­чись ст.ст. 10,11,88,209,212,214-215,218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, —

рішив:

Позов задоволити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини за законом після смерті батька ОСОБА_2, який помер 03 серпня 2009 року в м. Болехові, Івано-Франківської області терміном на два місяці з часу набуття рішен­ням законної сили

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-

Франківської області через Болехівський міський суд шляхом подачі в десяти денний строк з

дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом

двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції.



Суддя М.М. Поляниця




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація