Копія
Справа № 2о-40-09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2009 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі :
головуючого судді Резнік Ю.В.
при секретарі Ящук Л.І.
розглянувши у судовому засіданні в м. Умань цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Уманська міська рада про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В :
В лютому 2009 року заявниця звернулася до суду із заявою в якій просить встановити факт, що вона ОСОБА_1 являється донькою померлої, 07 травня 2004 року, ОСОБА_2. В обґрунтування своїх вимог заявниця посилається на те, що вона народилася 15 листопада 1940 року в с. Клинове Артемівського району Донецької області і в свідоцтві про народження батьками записані ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Батько заявниці загинув на війні. В 1959 році вона разом з матір»ю переїхали проживати в м. Умань. Чому мати змінила прізвище на «Ігнатенко» заявниці невідомо. 07 травня 2004 року мати заявниці ОСОБА_2, померла. Після її смерті в м. Умань по вул. Мічуріна, 45 відкрилась спадщина на житловий будинок та надвірні споруди , що належали померлій ОСОБА_2. Коли в жовтні 2006 року заявниця звернулась до Уманської державної нотаріальної контори для оформлення спадщини, їй було відмовлено, так як відсутні документи, які б підтверджували родинний зв’язок між нею та ОСОБА_2. Даних документів у неї немає тому вона змушена звернутися до суду з позовом.
У судовому засіданні заявниця доводи заяви підтримала та просила суд винести рішення яким встановити факт, що вона ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_4) ОСОБА_5 є донькою ОСОБА_2, яка померла 07 травня 2004 року та проживала ІНФОРМАЦІЯ_1. Також вона повідомила, що коли вони з матір’ю переїхали проживати в м. Умань, то остання деякий час проживала з іншим чоловіком, однак заміж не виходила та народила доньку ОСОБА_6, яка в вересні 2006 року померла та надала копію свідоцтва про смерть ОСОБА_6. Наскільки їй відомо «Ігнатенко» - це дошлюбне прізвище матері, однак чому вона взяла його замість прізвища « Скляр » вона не знає.
Представник Уманської міської ради ОСОБА_7 в судовому засіданні проти задоволення вказаної заяви не заперечував.
Допитані судом свідки ОСОБА_8 і ОСОБА_9, кожний окремо, показали, що ОСОБА_1 дійсно є рідною донькою ОСОБА_2, яка дійсно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_2, після того як приїхала на постійне місце проживання з Донецької області в 1959 році. Окрім доньки ОСОБА_1 в ОСОБА_2 була ще донька Валя, яка у 2006 році померла, інших дітей не було.
У суду немає підстав ставити під сумнів показання свідків і таких доказів суду не надано.
Суд, заслухавши пояснення заявниці ОСОБА_1, покази свідків ОСОБА_8 і ОСОБА_9, беручи до уваги процесуальну позицію представника заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_10 народилася 15 листопада 1940 року і її батьками були ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ( свідоцтво про народження ГД № 362871 – а.с. 4 ). ОСОБА_10 одружилась з ОСОБА_11 та змінила прізвище на “Петровська “ ( свідоцтво про одруження 11-ЯК № 1049808 від 18.11.1966 року – а.с. 7). ОСОБА_1 була донькою ОСОБА_2, яка проживала в ІНФОРМАЦІЯ_3 – покази свідків. Окрім доньки ОСОБА_1, ОСОБА_2 мала доньку ОСОБА_6, яка померла 29.09.2006 року ( свідоцтво про смерть 1-СР № 041186 від 30.09.2006 року). ОСОБА_2 померла 07 травня 2004 року ( свідоцтво про смерть ОСОБА_2 серія 1-СР № 244346 – а.с. 5)
У зв’язку з наведеним суд вважає, що заявниця надала достатньо доказів, які підтверджують факт наявності родинних стосунків між нею та ОСОБА_2. Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, що передбачено п.1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч. 1 ст. 256, ст.. 259 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка проживає ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2, яка проживала ІНФОРМАЦІЯ_1 та померла 07 травня 2004 року, визнавши ОСОБА_1 рідною донькою ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаській області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя підпис ОСОБА_12
З оригіналом згідно:
Суддя: Секретар: